בקרוב אצלכם? נעליים למציאות מדומה • HWzone
CES 2020טכנולוגיה

בקרוב אצלכם? נעליים למציאות מדומה

CyberShoes הוא הפיתוח שיאפשר לכם לצעוד בתוך עולם VR – ללא מרחב ענקי פנוי

כמה ביזארי, ככה גאוני? אחד מהחידושים הכי ייחודיים שהזדמן לנו להכיר בסיור בין אינספור הדוכנים בתערוכת CES 2020 נועד לפתור אתגר מרכזי בצריכת תוכן במציאות מדומה – תזוזה.

חלק גדול מכותרי הגיימינג ב-VR כיום מוותרים על יכולת התנועה של השחקן ומסתפקים בהצבתו בנקודה סטטית אחת או בהזזתו במסלול קבוע ומוגדר מראש – משום ששליטה במחוות תנועה של הידיים במקביל לשליטה באמצעות אותם בקרי משחק גם על תנועת הרגליים היא קונספט שלא ממש קל להתרגל אליו, בייחוד עבור משתמשים טריים בטכנולוגיה המתקדמת הזו.

אז מה עושים בכדי לאפשר לעונדים את משקפי המציאות המדומה לרוץ ולקפץ מבלי לגרום לכאבי ראש, תרתי משמע? בעבר פגשנו פתרונות אפקטיביים אך יקרים ואקזוטיים מאוד כמו מסלולי ריצה ייעודיים אליהם נכנס השחקן בכדי לנוע מבלי לזוז – ועכשיו יש לנו את CyberShoes שמתיימרים לתת תחושה דומה בשבריר המחיר, וללא צורך לפנות מרחבים מוגזמים באיזור הפעולה.

הולכים אל הלא הנודע
צילום: HWzone

מדובר במעין תוספת שמתלבשת על נעלי המשתמש – ויחד עם שטיח עגול נלווה (עם מקום במרכזו עבור כסא) מאפשרת ביצוע עקיבה אחר תנועת הרגליים באופן דומה לעקיבה אחר תנועת הידיים המוכרת בתחום ה-VR, כך שצעדים ואף קפיצות (תוך כדי ישיבה על כסא ומבלי לזוז מהמקום במרחב של העולם האמיתי) מתורגמים לתזוזות ביישומי הנתמכים בכך, עם בונוס בכך שאת הכסא והשטיח שפרסתם ניתן לקפל ולהחזיר למקום בקלות בסוף השימוש.

המיזם החל את דרכו בתור פרויקט בשנת 2018 – וכעת מנסה לצבור תאוצה כשהוא בשל וזמין הרבה יותר
 צילום: HWzone

CyberShoes נהנים מתמיכה ברוב משקפי המציאות המדומה הנפוצים כיום בשוק הביתי (מבית Oculus, , ואחרות) ומתמיכה במרבית הכותרים הפופולריים שכוללים אפשרות תנועה מרחבית חופשית בתוכם – כן, גם וגם בגרסאות ה-VR המוצלחות שלהם. זה אולי לא הפתרון האסתטי ביותר שנתקלנו בו בתחום, אך הוא עובד וזה מה שחשוב – כאשר את עיצוב השטיחון הנדרש ותוספי העקיבה עבור הרגליים ניתן להמשיך לטייב ולשדרג.

היוצרים ישמחו מאוד לשווק לכם גם כסא תואם שיאפשר להשתולל בחופשיות ב-360 מעלות – אך באופן טבעי ב-CyberShoes ניתן להשתמש ביחד עם כל כסא סטנדרטי שיש לכם בבית כבר עכשיו
צילום: HWzone

המפתחת של CyberShoes מציעה את המוצר לרכישה באתר הרשמי שלה כבר עתה בתג מחיר התחלתי של 323 יורו עבור תוספי הנעליים והשטיח המותאם – וגם במחירים של 699 יורו ו-964 יורו בשילוב עם כסא בר מסתובב שיוצב עבור המשתמש במרכזו של השטיח. חושבים שזה הדבר הגדול הבא בתחום או סתם גימיק קצר מועד? בואו לספר לנו בתגובות.

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close