עושים כבוד לגוגל, ללא מתחרים: הכירו את משקפי ה-Mirage Solo של לנובו • HWzone
CES 2018טכנולוגיה

עושים כבוד לגוגל, ללא מתחרים: הכירו את משקפי ה-Mirage Solo של לנובו

פלטפורמת המציאות המדומה שחיה בתוך מערכת האנדרואיד זוכה למוצר ראשון שכולל את כל החומרה בתוכו, ואינו זקוק לסמארטפון או מחשב חיצוני על מנת לפעול. נקווה שהוא לא יהיה גם האחרון

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


גוגל מעוניינת להפוך את שלה לבסיס המשותף והמוסכם של שוק המציאות המדומה הניידת (ואולי אף מעבר לכך), ומאמינה כי תצליח לעשות זאת בעזרתן של אינספור שותפותיה העסקיות אשר מייצרות בהתבסס על המערכת שלה.

בינתיים זה עבד בצורה סבירה יחסית, כשגוגל הייתה זו שהציעה את משקפי המציאות המדומה עצמם ואילו יצרניות הסמארטפונים הוסיפו תמיכה של מכשיריהן בחנות היישומים המקוונת Daydream ובטכנולוגיה – אך השינוי המרכזי עשוי היה להיות זה שראינו מחברת לנובו בתערוכת CES 2018: משקפי מציאות מדומה תומכי Daydream עם חומרה מובנית, שיהוו תחרות למשקפיים אותם מפתחות Oculus ו- בהתבסס על חנויות היישומים האישיות שלהן.

דגם 'הכל באחד' ראשון בתוכנית המציאות המדומה העדכנית מבית גוגל

המוצר של לנובו קיבל את השם Mirage Solo, וכולל Snapdragon 835 שאחראי על העיבוד הגראפי, מערכת שכל כולה מוקדשת להוות בסיס עבור Daydream והיישומים שבה, זכרון דינאמי של 4 ג'יגה-בייט, נפח מובנה של 64 ג'יגה-בייט, קישוריות Wi-Fi ו- אלחוטיות, חיישנים מובנים לחישת תנועה בשש דרגות חופש מובנות וגם מסך ברזולוציית 2,560×1,440 פיקסלים שמתיימר לספק זווית צפייה רחבה למדי של 110 מעלות לעיני המשתמשים.

העלות אמורה להיות תחרותית ביחס לחומרה שבפנים – אך עדיין צפויה כאן תחרות לא פשוטה כלל מול ה- Go שיעלה כ-200 דולר בלבד

משקפי ה-Mirage Solo כוללים מובנית, בקר שליטה פשוט יחסית ליד אחת והבטחה לזמן עבודה של עד שבע שעות, שנשמע מרשים בהחלט ביחד לפתרונות VR אחרים שאינם דורשים עיבוד חיצוני – כל זאת במחיר שיהיה נמוך מ-400 דולר בעת ההשקה, שתתרחש במהלך הרבעון השני של שנת 2018.

לצד המשקפיים הוצגה גם קטנה שמצלמת תכני מוכנים בזווית תצוגה של 180 מעלות

העובדה שעד כה לא שמענו על יצרניות נוספות שמפתחות משקפי Daydream ייעודיים, פרט ל- שהכריזה על מוצר משלה ואז ביטלה אותו לטובת שיריצו את חנות ה-Viveport האישית שלה, עשויה להיות סימן לא כל כך אופטימי למאמץ הטרי הזה – אך כל זה עשוי להשתנות כאשר ה-Mirage Solo יגיע אל החנויות באופן רשמי, ויוכיח לכולנו האם זה הטרנד החם החדש בתחום, או שהמחיר הוא גבוה מדי מכדי לאפשר הצלחה אמיתית. רוצים לנסות ולנבא מה יקרה? אתם מוזמנים לעשות זאת בתגובות.

השקה בעוד כמה חודשים – ואולי עד אז נגלה אם יש עוד יצרניות שמתכננות לאמץ את Daydream באופן דומה


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close