מתיחות בצמרת: ראש חטיבת החלונות במיקרוסופט עוזב

חודש לאחר השקת חלונות 8 החדש, סטיבן סינופסקי נשיא חטיבת חלונות, עוזב את החברה על רקע מתיחות בינו לבין בכירים אחרים במיקרוסופט

תגובת החברה הרשמית היא (כמובן) שהעזיבה היא החלטה משותפת של סינופסקי והחברה, אך מקורות בתוך החברה מספרים על חיכוכים בין הבכיר הדומיננטי ומנהלים אחרים שהרגישו כי הוא אינו "שחקן קבוצתי" אלא יותר "זאב בודד".

ייתכן כי סינופסקי החל להצטייר כאיום למעמדם של אנשים בהנהלת מיקרוסופט שהחליטו להוציא אותו מהמשוואה.

תחום אחריותו של סינופסקי נחלק בין שני סגניו, כאשר ג'ולי לארסון-גרין מקבלת את נושא ההנדסה של חלונות, ותמי רולר, אשר הייתה ראש מחלקת שיווק וחבשה גם את כובע מנהלת הכספים הראשית (CFO) של החטיבה, תקבל אחריות לצד העסקי של החטיבה.
שתיהן ידווחו ישירות לסטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט.

סינופסקי וחבר

סינופסקי, אשר לקח את ניהול חטיבת חלונות לידיו לאחר קריירה ארוכה בחטיבת אופיס, סייע להחזיר סדר ומשמעת למערכת ההפעלה לאחר הנפילה שהיא חוותה עם חלונות ויסטה. עם זאת, הוא היווה דמות שנויה במחלוקת הן בתוך חטיבת חלונות כמו גם מחוץ אליה.

בהודעה לעיתונות, שיבח באלמר את עבודתו של סטיבן סינופסקי, אך גם הזכיר צורך ב"מחזורי פיתוח יותר אחודים ומואצים עבור מוצרינו".

"אני אסיר תודה לשנים הרבות של עבודה אשר סטיבן תרם לחברה", באלמר אמר, "המוצרים והשירותים שהוצאנו אל השוק בחודשים האחרונים מסמנים תחילתו של דור חדש במיקרוסופט. אנו בנינו יסודות מדהימים עם הגרסאות החדשות של אופיס, חלונות 8, חלונות גרסת מובייל 8, מיקרוסופט Surface, חלונות גרסת שרת 2012, והמשחק Halo 4, כמו גם שילוב נהדר של שירותים דוגמת בינג, סקייפ ו-XBOX לאורך כל סדרות המוצרים. בכדי להמשיך הצלחה זו, חיוני כי נמשיך לקדם אחדות ושיתוף פעולה בכל צוותי מיקרוסופט, כמו גם מחזורי פיתוח יותר אחודים ומואצים עבור מוצרינו"

ובהשקת חלונות החדשה

סינופקסקי, באותה הודעה, שיבח את החברה: "בלתי ניתן לכמת את הברכה שראיתי בעבודתי לאורך השנים במיקרוסופט", "אני נפעם מהמקצועיות והנדיבות שהראו לי כל אלה שהיה לי המזל לעבוד איתם בחברה נפלאה זו"

האם העזיבה קשורה לחיכוכים בין סטיבן לסטיב, או שאולי יותר לחלונות 8 שאינה נמכרת כפי המצופה? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!