מתיחות בצמרת: ראש חטיבת החלונות במיקרוסופט עוזב

2 תגובות

חודש לאחר השקת 8 החדש, סטיבן סינופסקי נשיא חטיבת , עוזב את החברה על רקע מתיחות בינו לבין בכירים אחרים במיקרוסופט

תגובת החברה הרשמית היא (כמובן) שהעזיבה היא החלטה משותפת של סינופסקי והחברה, אך מקורות בתוך החברה מספרים על חיכוכים בין הבכיר הדומיננטי ומנהלים אחרים שהרגישו כי הוא אינו "שחקן קבוצתי" אלא יותר "זאב בודד".


ייתכן כי סינופסקי החל להצטייר כאיום למעמדם של אנשים בהנהלת שהחליטו להוציא אותו מהמשוואה.

תחום אחריותו של סינופסקי נחלק בין שני סגניו, כאשר ג'ולי לארסון-גרין מקבלת את נושא ההנדסה של , ותמי רולר, אשר הייתה ראש מחלקת שיווק וחבשה גם את כובע מנהלת הכספים הראשית (CFO) של החטיבה, תקבל אחריות לצד העסקי של החטיבה.
שתיהן ידווחו ישירות לסטיב באלמר, מנכ"ל .

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סינופסקי וחבר

סינופסקי, אשר לקח את ניהול חטיבת לידיו לאחר קריירה ארוכה בחטיבת אופיס, סייע להחזיר סדר ומשמעת למערכת ההפעלה לאחר הנפילה שהיא חוותה עם ויסטה. עם זאת, הוא היווה דמות שנויה במחלוקת הן בתוך חטיבת כמו גם מחוץ אליה.

בהודעה לעיתונות, שיבח באלמר את עבודתו של סטיבן סינופסקי, אך גם הזכיר צורך ב"מחזורי יותר אחודים ומואצים עבור מוצרינו".


"אני אסיר תודה לשנים הרבות של עבודה אשר סטיבן תרם לחברה", באלמר אמר, "המוצרים והשירותים שהוצאנו אל השוק בחודשים האחרונים מסמנים תחילתו של דור חדש במיקרוסופט. אנו בנינו יסודות מדהימים עם הגרסאות החדשות של אופיס, 8, גרסת מובייל 8, מיקרוסופט Surface, גרסת שרת 2012, והמשחק Halo 4, כמו גם שילוב נהדר של שירותים דוגמת בינג, סקייפ ו- לאורך כל סדרות המוצרים. בכדי להמשיך הצלחה זו, חיוני כי נמשיך לקדם אחדות ושיתוף פעולה בכל צוותי , כמו גם מחזורי יותר אחודים ומואצים עבור מוצרינו"

ובהשקת החדשה

סינופקסקי, באותה הודעה, שיבח את החברה: "בלתי ניתן לכמת את הברכה שראיתי בעבודתי לאורך השנים במיקרוסופט", "אני נפעם מהמקצועיות והנדיבות שהראו לי כל אלה שהיה לי המזל לעבוד איתם בחברה נפלאה זו"

האם העזיבה קשורה לחיכוכים בין סטיבן לסטיב, או שאולי יותר לחלונות 8 שאינה נמכרת כפי המצופה? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!