מקאפי תאבטח את התמונות שלכם בפייסבוק • HWzone
טכנולוגיה

מקאפי תאבטח את התמונות שלכם בפייסבוק

חברת האבטחה האמריקנית פיתחה בשיתוף עם תוסף מיוחד, אשר יהפוך את חווית שיתוף התמונות ברשת החברתית הפופולרית בעולם לבטוחה יותר
בימים אלו, אין אחד שלא מכיר או משתמש באופן קבוע בפייסבוק – אך עם כל היתרונות שמציעה הרשת החברתית הזו למשתמשיה, החסרון המשמעותי והמסוכן ביותר בה הוא האבטחה הלקויה, כשכמו כן הפרטיות עשויה גם היא פעמים רבות להפגע על ידי משתמשים בעלי כוונות זדוניות. לטובת פייסבוק יצויין כי בחברה דיי משתדלים לאחרונה להגן ככל שניתן על המשתמשים, כאשר במקביל לכך מצטרפת כעת חברת מקאפי למאמצים: עם תוסף חדשני שעשוי להפוך את הדרך בה אנו משתפים את התמונות עם חברינו (ועם העולם כולו למעשה), להרבה יותר בטוחה.
באמצעות התוסף, שנקרא 'Social Protection', תוכלו בין היתר לקבוע באופן בררני במיוחד מי רשאי לצפות בתמונות שאתם מעלים – כשמלבד זאת, האפשרות הייחודית וגם השימושית ביותר של התוסף תאפשר למנוע ממשתמשים להוריד את התמונות שפרסמנו אל המחשב, תוך כדי ביטול של פונקציית צילום המסך (Print Screen) כשצופים בתמונות. במידה וצופה כלשהו יחליט להתחכם ולצלם את המסך, התוסף של מקאפי יציג בפניו מנעול שיסביר כי לא ניתן לעשות זאת.
מנסים להוריד תמונה מפייסבוק? עם 'Social Protection', אתם יכולים לשכוח מזה
יש לציין כי כאשר תבחרו להשתמש בתוסף, יועברו התמונות שלכם משרתי פייסבוק ה"ציבוריים" אל שרתים מאובטחים השייכים לחברת . מהרגע שהחלתם את ה-Social Protection על החשבון שלכם, יופיעו התמונות שלכם בפני אחרים בצורה מטושטשת מעט בצורה כזו שתקשה את זיהוי הנוכחים או החפצים בתמונה – עד לרגע בו החברים שלכם יתקינו גם הם את התוסף.
מלבד זאת, חוץ משמירה על התמונות, התוסף גם מסוגל לשמור על הזהות שלכם בטוחה: שכן בעזרת יכולת זיהוי פנים אשר מוטמעת בו, הוא יתריע בפניכם מיידית במידה ומישהו מהחברים שלכם העלה לפייסבוק בהן אתם מופיעים, אך לא מתוייגים.
למרבה הצער, ה-Social Protection עדיין לא זמין להתקנה – כשבמקאפי מציינים שהוא יהיה זמין להורדה עבור הדפדפנים אקספלורר, פיירפוקס וכרום כבר בשבועות הקרובים. גרסה שתתמוך במחשבי ובנוסף גם במערכות ההפעלה הניידות iOS ואנדרואיד תושק גם היא, אך רק לקראת סוף השנה.
כך זה ייראה לחברים שלכם. לחצו להגדלה
בהחלט מדובר בתוסף שיכול (וצריך) להיות שימושי מאוד עבור כל אחד ואחת מאיתנו, כאשר אין ספק שבעזרתו ניתן לוודא שהתמונות שלנו לא מגיעות לידיים הלא נכונות. העובדה שגם החברים הקרובים צריכים לקבל "אישור" על מנת לצפות בתמונות שלנו גם מבלי שהם יוכלו לשמור את התמונות על המחשב שלהם, הופכת את התוסף ליעיל מאוד – שכן גם במידה וחשבון של חבר קרוב נפרץ או מישהו לא מוכר משתמש בו, התוכן הפרטי נשאר מוגן בכל אופן.
במידה ותבחרו להתקין את התוסף (כשהוא יושק כמובן), תוכלו לעשות זאת מהעמוד המיועד; אך קחו בחשבון שהצורך בהתקנת תוסף על מנת לצפות בתמונות שלכם עלול להרתיע את הרוב המוחלט של החברים שלכם מלצפות בהן, לפחות בחודשים הראשונים להשקתו. בשורה התחתונה, אנשים שיהיו מעוניינים בתמונות שלכם יוכלו להשיג אותן גם למרות שהתקנתם את ה-Social Protection, באמצעות צילום פשוט עם חיצונית באיכות גבוהה – כך שנראה שלפחות בנתיים, אפשר לשכוח מ-100% הגנה.
 


תגיות

6 תגובות

 1. אותי יותר מעניין אם
  זה יהיה מסוגל לתפוס את המקש גם עם חלון הדפדפן לא פעיל…
  ולמה ללכת רחוק עם מצלמה? יש מספיק תוכנות שיודעות לצלם מסך בי ללחוץ על PRINT SCREEN…

 2. פרטיות ברשת?
  די לטמטום! ברגע שהעברתם מידע לאינטרנט הוא יישאר שם.
  לחשוב קצת לפני שמעלים דברים אישיים וזה הכל.
  בתור איש סיסטם נתקלתי בכל כך הרבה מקרים מיותרים של זליגת מידע, שום דבר לא מאובטח לחלוטין. זה הכל פשרה בין נוחות לבין אבטחת מידע. רק להחליט מה יותר חשוב לכם.

 3. אבטחת תמונות
  גם אני רציתי לרשום את כל הדברים שנרשמו כאן.. אבל האמת… זה צעד קטן בכיוון הנכון… כל הכבוד למקאפי. עכשיו צריך להמשיך…
  דרך אגב יש לי בגלקסי אס 2 תוכנה שנקראת snap n go …וצריך להתקין כמובן חלק על ה pc … היא מקשרת בצילום בין המסך לטלפון. לא השתמשתי אף פעם , אבל אפשר להטמיע דבר כזה עם יכולות אבטחה ברמת החומרה.

 4. מיותר לחלוטין
  הרתעת החברים מצפייה בתמונות – מסכים לחלוטין – אני לא רואה כל סיבה להתקין במחשב שלי תוכנה שכל מטרתה היא לאכוף עלי הגבלות DRM. מי שרוצה ממני לראות את התמונות מתבקש לשלוח אליי אותן בצןרה שניתנת לפתיחה בכלים סטנדרטיים

  כל מה שמועלה לרשת יהיה שם. התוכנה לא יכולה להראות "מנעול על המסך" כשמנסים לצלם מהמסך אם מצלמה, מהסיבה הפשוטה שאין לה דרך לדעת אם אני מול המסך אם מצלמה או לא

  ניתן גם לקלוט מהמסך לכרטיס טלויזיה דרך יציאת ה VGA, בדיוק של פיקסל לפיקסל, כמעט דיוק דיגיטלי. האם התוכנה תממש secure media path כלשהוא כמו שיש ב HDCP ? אם כן, זה אומר שיותר מחצי ממשתמשי המחשב, שהמסך שלהם מחובר למחשב ב VGA או ב DVI למסך ללא HDCP, לא יוכלו להשתמש בתוסף ויצתרכו לקנות מסך חדש רק בשביל זה

 5. מיותר לגמרי
  אם אתה מעלה – אתה רוצה לשתף.
  אני לא אתקין שום אפליקציה של צד שלישי בחשבון שלי ואני לא מצפה מחברים שלי לעשות את זה. מחר הם יקחו את כל התמונות כבני ערובה, וידרשו 10$ לחודש כדי להראות אותם. על הדרך, הם גם יפרסמו את עצמם דרך הפרופיל שלי וכו'… למה ?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close