מלחמת הדפדפנים של גוגל ומיקרוסופט חוזרת • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

מלחמת הדפדפנים של גוגל ומיקרוסופט חוזרת

גוגל החליטה להוסיף "יישום" בחנות האפליקציות של 10 המאפשר הורדה של ה- – ובמיקרוסופט מיהרו לגנוז אותו, במה שנראה כמו עוד פרק בתחרות ביניהן

בעבר הלא-כל-כך רחוק ראינו לא מעט מלחמות פומביות בין גוגל למיקרוסופט, להן מגוון שירותים מקבילים שמתחרים על ליבם של הצרכנים (זכור במיוחד הוא קמפיין Scroogled השיווקי של מיקרוסופט שטען כי פוגעת בפרטיות הצרכנים, בזמן שהיא נמנעת מכך). בתקופה האחרונה נראה היה כי קיבלנו סטטוס קוו רגוע יחסית בין השתיים, אך הוא כנראה היה זמני בלבד – כי מהלך חדש מבית עשוי להביא להחלפת מהלומות נוספת בין צמד ענקיות הטק.

במוקד העניינים הפעם – דפדפנים וחנות האפליקציות הייעודית של 10. הפלטפורמה של כוללת כידוע מגוון תנאים ספציפיים מאוד עבור יישומים שרוצים להיות חלק ממנה, בפיתוח מאפס או באמצעות המרה בכלים ייעודיים שהחברה מספקת – מה שמביא בין היתר לכך שהדפדפן האחד והיחיד שזמין להורדה דרך החנות הוא Edge, של בכבודה ובעצמה כמובן.

ה-Chrome הרשמי סוף סוף הופיע בחנות של , לאחר תקופה ארוכה בה היו בה בעיקר זיופים למיניהם

במיקרוסופט מפעילים את כל השיטות והכלים שברשותם בכדי לשכנע משתמשים, בעיקר אלו שאינם בעלי היכרות גדולה ומעמיקה עם מחשבים ומערכות הפעלה בפרט, שחנות היישומים הייעודית שלהם היא הדרך הנוחה, הבטוחה והיעילה ביותר להשיג תוכנות ואפליקציות בסביבת – וזה באופן טבעי לא מוצא חן בעיני מתחרות שלא נמצאות בחנות זו, אלא ממשיכות להתבסס על קבצי התקנה סטנדרטיים בתצורת .

האפליקציה הטרייה הייתה לא יותר מקיצור דרך להתקנה המוכרת של ה- מחוץ לחנות היישומים

מצב זה הביא את גוגל "להשיק" גירסה של דפדפן ה-Chrome שלה בחנות של חלונות 10 – כאשר הלכה למעשה היה מדובר בקישור דפדפן אשר מוביל להתקנה הסטנדרטית והמוכרת של המוצר, עבור כל אלו שאכן החלו להשתמש בחנות היישומים כברירת המחדל המוחלטת שלהם. במיקרוסופט לא התלהבו מהרעיון, בלשון המעטה, ודאגו להסיר את "היישום" של גוגל מהחנות בתוך פחות מ-12 שעות מאז הגיע, תוך כדי הכרזה פומבית על כך שהמתחרה מוזמנת בהחלט לפתח גירסה של הדפדפן שתעמוד בחוקים ובכללים המוגדרים על ידה.

כעת יישום התקנת הדפדפן כבר לא זמין – כשבמקומו תקבלו עוד הצעה ידידותית של להעניק לדפדפן ה-Edge שלה צ'אנס

הסיכוי שגוגל אכן תשתכנע ותפתח דפדפן שמתבסס על מנוע הרינדור של ה-Edge (אחת הדרישות לדפדפנים 'חוקיים' בחנות של 10) שואפת לאפס, כמובן, אך לא נופתע לראות עוד נסיונות מקוריים של "לשחרר" צרכנים מאחזיתה של במערכת ההפעלה המודרנית, שאולי יביאו בתורם לתגובות נגדיות וחוזר חלילה. האם העולם מוכן ל-Scroogled בגלגול חדש? בקרוב נגלה.

תגיות

6 תגובות

 1. נו באמת צריך לפעול לפי הכללים של החנות ולינק לפתיחת קובץ התקנה EXE דיי אסור
  ובואו לא נשכח את צו ההסרה של גוגל ליוטיוב מיקרוסופט ב WP
  גוגל חברה דרקונית

 2. מלבד ענין מנוע הרינדור, גוגל מותירה בכוונה את הדפדפן לווינדוס בלתי שמיש למסכי מגע עוד מימי ווינדוס RT, כנראה כדי לשמר את נתח השוק של אנדרואיד. לא נראה שיש לה כוונה לעזור למייקרוסופט עם ווינדוס S

 3. מעניין איך האפ' הגיעה לחנות מלכתחילה… כנראה תהליך הבדיקה לא מלא.
  או ש-MS מקבלת כל אפ' – העיקר שניתן להראות מספר יפה.

  1. כמו בשאר החנויות האפליקציה עולה אוטומטית
   והיא בשעות הראשונות נבחנת (24-48 שעות)

 4. בזמן שתכניות\אפליקציות של מיקרוסופט נמצאות בחנות של גוגל, אין אפליקציות\תכניות של גוגל בחנות של מיקרוסופט. אותו המצב עם אפל.

 5. ציטוט של moog

  כמו בשאר החנויות האפליקציה עולה אוטומטית והיא בשעות הראשונות נבחנת (24-48 שעות)

   

  לא נשמע סביר. שכל אלפי המשתמשים הראשונים יחשפו לסכנות?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close