מיקרוסופט בדרך לרכישת ענק בישראל? • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

מיקרוסופט בדרך לרכישת ענק בישראל?

יצרנית ציוד הרשת הנודעת מלאנוקס עשויה להפוך בקרוב לחלק מן האימפריה של סאטיה נאדלה ושותפיו

מיקרוסופט נהנית בשבועות האחרונים מתואר בעלת שווי השוק המנייתי הגדול ביותר בעולם כולו, עם מניות הנסחרות בהיקף כולל של כמעט 800 מיליארד דולר שמתעלה גם על זה של , אשר צנחה ביותר מ-30 אחוזים מאז הצגת הדוח הרבעוני האחרון. ממעמד רם זה עשויה להגיע השקעה מאסיבית נוספת בשוק הישראלי – עד ידי רכישתה של חברת Mellanox מיוקנעם.

החברה הישראלית בת ה-19 מתמחה בפיתוח ציוד עבור רשתות בתקני ה-Ethernet וה-InfiniBand, עם נוכחות משמעותית בתחום המחשוב עתיר הביצועים, השרתים ומחשבי העל למיניהם – מה שהופך אותה לשותפה קרובה של ענקיות כמו , ומיקרוסופט. החברה נסחרת כיום רק בבורסת הנסד"ק האמריקאית (בעבר נסחרה גם בבורסה בישראל) לפי שווי שוק של קרוב ל-5 מיליארד דולר, אך נראה כי גם סכום גדול זה לא מרתיע ביחס לטכנולוגיות ולפתרונות שמחזיקה החברה בכיסיה.

העסקה הגדולה ביותר לשנת 2019 מתבשלת מאחורי הקלעים כבר עכשיו?

לפני כחודש התקבל דיווח מחו"ל על כך ש-Xilinx, ענקית מערכי ה-FPGA, עשויה להיות זו שתרכוש את מלאנוקס – וכעת דיווח מקומי של TheMarker מציע אפשרות אלטרנטיבית משלו עם רכישה בידי המפתחת של מערכת החלונות, שמחזיקה גם במערכי שרתים אדירים משלה בכל רחבי העולם במסגרת פלטפורמת ה-Azure.

תוכל לחזק משמעותית את יכולותיה בשוק השרתים אם תחליט לבצע רכישה של מניות חברת ההייטק הישראלית הוותיקה

ההערכות הן שבמיקרוסופט יציעו פרמיה של 10 אחוזים לכל הפחות מעל ערך המניה הנוכחי של מלאנוקס, כלומר יותר מ-100 דולר עבור כל מניה שיתורגמו לעסקה בשווי כללי של 5.5 מיליארד דולר ואולי אף יותר – פוטנציאל אמיתי להפוך לעסקת הרכישה השנייה בגודלה בתולדות המדינה בתחום הטכנולוגיה, אחרי זו של חברת מובילאיי בידי בשנה שעברה.

שני שמות גדולים כבר מופיעים בבורסת השמועות – האם יתכן שיתפתח כאן מירוץ פומבי אחרי מלאנוקס?

נמשיך לעקוב אחר התפתחויות בנושא ונעדכן אתכם, כמובן.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close