19 גרם, מיליון דולר: מימון ההמונים הישראלי המרשים מתקרב אל נקודת הסיום

PowerUp 4.0 הוא שלד ממונע זעיר שיכול להפוך כל מטוס תמים מנייר לטיסן אקרובטי ברגע אחד – ו-12,000 גולשים השתכנעו והחליטו לקנות

גאווה ישראלית ברשת? היזם שי גויטיין בדרך למימון המונים מוצלח רביעי שלו עם מנגנון ה-PowerUp 4.0 – בסיס קטן, פשוט וזול שמאפשר להפוך מטוסי צעצוע מסוגים שונים לטיסנים אמיתיים הנשלטים דרך אפליקציה ייעודית בטלפון, ומסוגלים לבצע שלל פעולות אווירודינמיות נאות בלחיצת כפתור.

ה-PowerUp 4.0 מורכב מבסיס סיבי פחמן עם צמד מדחפים קטנים בצידו האחורי ומנוע עם סוללה ויחידת שליטה אלחוטית בצידו הקדמי – כך שהלבשתו על מטוס עשוי נייר, מטוס עשוי קרטון או מטוס מחומר פלסטי יעניקו אפשרות לטוס בסטייל ובאופן חכם.

כל דבר במשקל של 20 גרם, ועם צורה אווירודינמית בסיסית, יכול להפוך לפתע למטוס זעיר ללא טייס

המנגנון שוקל 19 גרם בלבד, מציע עד עשר דקות טיסה עם טעינה של 25 דקות, טווח טיסה של כ-70 מטרים (מהסמארטפון המקושר אליו), מהירות מרשימה של עד 32 קמ"ש – ויכולת מוצהרת להפוך כמעט כל מוצר באשר הוא לטיסן ממונע, בתנאי שאותו מוצר שוקל 20 גרם או פחות. יש אפילו גרסה עם תוספת של נורות לד לטיסה שנראית למרחקים בשעות החשכה, ויכולת לקבל דירוגי יכולות תמרון ואווירודינמיות עבור היצירה שלכם מהאפליקציה הנלווית.

שני דגמי PowerUp מהעבר גרפו סכומי כסף גדולים יותר מזה שה-PowerUp 4.0 עתיד לסיים איתו את פרק המימון בעוד כמה ימים – אבל גם היקף ההשקעה הנוכחי הוא מכובד ואפילו מדהים למדי

מדובר בגימיק, ללא ספק, אך באחד שבהחלט יכול לקרוץ לחובבי תעופה למיניהם שמעוניינים להתנסות ולהתחיל בקטן ובזול – עם מחיר בסיס של 50 דולר (בתוספת 7 דולר למשלוח) למנגנון תעופה אחד וארבע שבלונות למטוסי נייר בגוון אדום, 60 דולר לסט של מנגנון תעופה אחד, 14 שבלונות למטוסי נייר בצבעים שונים ומעמד פלסטיק שולחני להתפאר בתוצר המוגמר ו-80 דולר לסט מקצועי עם מנגנון טיסן, נורות לד, מעמד שולחני, שבלונות למטוסי נייר וגם שבלונות עבור מטוסים עמידים למים, מטוס מקצף פולימרי ואפילו גלגלים זעירים שמסייעים לנחיתה והמראה אפקטיביים יותר מהקרקע.

כל סוגי מטוסי ה-PowerUp 4.0 מיועדים להגיע אל המשקיעים במיזם בחודש אפריל 2020, כאשר ההצלחות הקודמות של גויטיין עם הדורות הקודמים של PowerUp מעניקה סיבה טובה לאופטימיות על כך שגם הפעם יתקבל מוצר איכותי ובשל בסוף תקופת ההמתנה.

נותרו עוד שלושה ימים עד סיום גיוס הכספים של הפרוייקט, אך עם מעל ל-1.05 מיליון דולר שכבר נכנסו אל הקופה (2,600 אחוז מהסכום הבסיסי המבוקש) – סביר להניח כי לא יעבור יותר מדי זמן עד שנראה גם את ה-PowerUp 5.0, או יורש משודרג אחר של הקונספט המדליק הזה.

לחצו כאן למעבר אל עמוד גיוס הכספים ב-Kickstarter