אוכל 2.0: LG ומיקרוסופט מציגות פיתוחים בתחום המזון • HWzone
טכנולוגיה

אוכל 2.0: LG ומיקרוסופט מציגות פיתוחים בתחום המזון

מקררים חכמים, הדור הבא: LG מציגה מקרר שמריץ 10, ומיקרוסופט מפתחת מוצר משלים משלה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בין המוצרים שנחשפו בכנס הטכנולוגיה השנתי בברלין שהסתיים היום היה אחד חביב במיוחד – מקרר חכם של חברת LG שמריץ את 10, שהוא למעשה גרסה חכמה יותר של מקררי ה-SmartView החכמים שלה. בחזית המקרר הציבה היצרנית הדרום קוריאנית מסך מגע מוטה בגודל 29 אינץ', שנראה כמו דגם מוגדל של ה-, והפכה אותו לשקוף למחצה כדי שייראו מאחוריו את תוכן המקרר. המשתמשים יכולים לרשום באמצעותו הערות על מוצרים ספציפיים, כמו תאריך התפוגה, ולהשתמש בפונקציות בקרה שכלולות באפליקציה שמגיעה עם המכשיר, אשר מריץ גרסה נקיה של מערכת ההפעלה (ויכול למעשה להריץ כל תוכנה).

המקרר של הוצג לראשונה בכנס ולא ברור אם בכלל יצא לשוק ומתי, אך הודיעה השבוע כי גם היא מתכוונת להיכנס לתחום המקררים החכמים. בפוסט שפרסמה בבלוג שלה, הודיעה על שיתוף פעולה מול יצרנית הציוד והמכונות השוויצרית ליבהר, במסגרתו השתיים יפתחו את הדור הבא של רכיב התקשורת SmartDeviceBox. הרכיב אמור להיטמע במקררים ובמקפיאים של החברה ולחבר אותם לאינטרנט, והוא מתוכנן כך שיהנה מתוחלת חיים ארוכה ויהיה ניתן לשדרוג בקלות.

טכנולוגיית עיבוד התמונה במקרר של ליבהר (צילום: מיקרוסופט)
טכנולוגיית עיבוד התמונה במקרר של ליבהר (צילום: מיקרוסופט)

רכיב ה-SmartDevice יאפשר לתכנן רכישת מזון ולנהל אותו בצורה יעילה. מצלמות שיוצבו בפנים המקרר וישתמשו בטכנולוגיות ה-Deep Learning של מיקרוסופט לעיבוד תמונה ינטרו אחר המוצרים. כל מוצר חדש שייכנס אליו יזוהה ויועבר לרשימת המלאי באופן אוטומטי, ואפליקציה ייעודית לאייפון, אנדרואיד ולמכשירי תאפשר לערוך רשימת קניות באמצעות פקודות קול. מדגישה כי המוצר עדיין בחיתוליו, אך מציינת כי טכנולוגיית הלמידה שלה מתפתחת במהירות.


תגיות
Back to top button
Close
Close