ל-Kodi נמאס מהשם הרע: מבטיחה להילחם בפיראטיות דרכה • HWzone
טכנולוגיה

ל-Kodi נמאס מהשם הרע: מבטיחה להילחם בפיראטיות דרכה

המפתחים של נגן המדיה הפופולרי לא אוהבים, בלשון המעטה, את הקישור הנרחב שנעשה בין התוכנה שלהם להזרמה של תכנים פיראטיים, ומבטיחים להילחם בתופעה ביתר שאת

אם אתם מכירים את תוכנת ואפליקציית ה-Kodi, יש סיכוי לא רע בכלל שאתם גם מודעים ליכולתה להזרים מגוון גדול מאוד של תכני וידאו פיראטיים, בעזרת תוספים שונים בהן היא תומכת – דוגמת זה של Popcorn Time ורבים אחרים. עם זאת, אנשי התוכנה ממש לא מרוצים מהמצב בו שמה הפך לשם נרדף לצפיה בתוכן בלתי חוקי – ומתכננים להילחם במגמה בהקדם.

בפוסט עדכני באתר הרשמי של התוכנה, מסבירים אנשיה כי השמות Kodi ו-XBMC (שמו של הארגון ושמה הקודם של התוכנה) מתנוססים בגאון ברחבי הרשת על מוצרים שכל מהותם היא להציע תוכן פיראטי, וגורמים לקישור אוטומטי בין התוכנה לתכנים באופן ש"הורג את Kodi" לדבריהם.

דוגמה לעמוד ש-Kodi תנסה להעלים מהרשת, בשל שימוש מטעה וללא אישור בשם התוכנה והחברה
דוגמה לעמוד ש-Kodi תנסה להעלים מהרשת, בשל שימוש מטעה וללא אישור בשם התוכנה והחברה

בחברה מצהירים כי הזכויות לשם Kodi נמצאים בידיהם, וכעת הם מתכננים להשתמש בעובדה זו בכדי ליצור בקשות מהירות לצינזור ומחיקה של דפים בעייתיים מהרשת – עמודי מוצר ב- ובאתרים דומים שמבטיחים לספק תוכן פיראטי עם תוספי Kodi כששהם התוכנה מתנוסס בכותרת בגאון, סרטונים שמסבירים כיצד "לפרוץ" את Kodi לתכנים בלתי חוקיים וכדומה.

התוספים הפיראטיים עצמם ככל הנראה ימשיכו להתקיים ולפרוח בתחום האפור של "זה לא אנחנו, זה הם"
התוספים הפיראטיים עצמם ככל הנראה ימשיכו להתקיים ולפרוח בתחום האפור של "זה לא אנחנו, זה הם"

ב-XBMC לא ציינו האם יפנו את ההדק גם כלפי המפתחים של כל אותם תוספים המאפשרים צפייה בתכנים פיראטיים (וכנראה שלא יעשו זאת, במסגרת מידת החופש שניתנת לכל מי שמפתחים תוספים ליישום), אך כבר עכשיו ניתן להעריך שההכרזה והצעדים שיינקטו לא יהיו פופולריים במיוחד בקרב חובבי הסרטים והסדרות המוזרמים ללא עלות.

תצליח להחזיר לעצמה את שמה הטוב?
תצליח להחזיר לעצמה את שמה הטוב?

עם זאת, אפשר בהחלט להבין גם את הצד של המפתחים – סביר להניח שחלק גדול מהאיומים והצווים של ארגוני זכויות היוצרים כוונו היישר לאנשי הארגון בשל ההקשר המובהק שנוצר, וזאת למרות שטכנית אין להם שום קשר קלוש לתכנים שתוספים מאפשרים להעביר על בסיס הפלטפורמה שפיתחו. האם ההחלטה הזאת תעזור ל-Kodi "לנקות" את שמה? בקרוב נדע.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close