לשלוט במחשב בעזרת הקול – ביקורת תוכנה

בביקורת זו אנחנו נבדוק את תוכנת Dragon NaturallySpeaking של חברת Nuance. מדובר על תוכנה מקצועית לזיהוי קולי באנגלית (ועוד כמה שפות אך אין בעברית) הקיימת למגוון שימושים במחשב, ומיועדת לקהל רחב, החל מהמשתמש הביתי ועד לאנשי מקצוע כאשר להם קיימת גם גירסה שמתמקדת במינוחים רפואיים.
הגרסה שאנחנו נבדוק היא הגרסה הכי עדכנית ומשופרת של התוכנה, שכן בגירסאות המוקדמות של התוכנה ההכתבה הייתה איטית, מייגעת, והיה צורך לחכות כמה שניות בין מילה למילה ולקוות שהתוכנה קלטה את הדיבור כמו שצריך. החל מגירסת preferred 10 כבר ניתן היה לדבר באופן טבעי ושוטף, לערוך את הטקסט (הוספת נקודות, פסיקים, שורות חדשות, פסקאות, וכו') להוסיף ולאיית מילים לאוצר המילים המובנה, להוסיף או לערוך פקודות קוליות, לקבל הקראה חוזרת של הטקסט שהוכתב, לפתוח יישומים, לגלוש באינטרנט – והכל בעזרת הקול בלבד.
מה בחבילה?
החבילה שהגיע אלינו כוללת את דיסק ההתקנה בגרסת Preferred, סט אוזניה ומיקרופון, חוברת התקנה בסיסית ודף לפקודות בסיסיות וקיצורים שניתן להפעיל דרכה. הדרישות המינימאליות של התוכנה סבירות לחלוטין – מחשב חד-ליבתי במהירות 1ג'יגה-הרץ ולפחות 512 מגה-בייט של זכרון פנימי. בימינו, כשכל מחשב הוא דו-ליבתי עם מינימום 2 גיגה-בייט של זכרון פנימי, הדרישות לא מהוות כלל בעיה.