לא חוזרים לשגרה: תערוכת החומרה הגדולה במזרח מבוטלת • HWzone
טכנולוגיה

לא חוזרים לשגרה: תערוכת החומרה הגדולה במזרח מבוטלת

גם עיכוב של שלושה חודשים לא עזר ל-Computex – המשך התפשטות הקורונה מביא לביטול הרשמי של האירוע הגדול לשנת 2020, בתקווה שעד יוני 2021 המצב יהיה אופטימי מעט יותר

וירוס הקורונה שיבש את התוכניות עבור רוב האירועים החברתיים שתוכננו לשנת 2020, החל מחודש פברואר ובגל שהשפעתו ככל הנראה תמשיך להיות משמעותית מאוד עד לסוף השנה, ואולי אפילו מעבר – וכעת אל רשימת הקורבנות בגזרה הטכנולוגית ניתן להוסיף רשמית את Computex הגדולה בטאיפיי, המתקיימת ברצף מאז 1981.

תערוכת החומרה והמחשבים הגדולה הייתה אמור להיות בשיאה בתחילת החודש הנוכחי לפי התוכניות המקוריות, אך קיבלה דחייה לסוף חודש ספטמבר כבר לפני כמה חודשים במטרה לתת למגיפה העולמית הזדמנות לדעוך. לצערנו, כבר עכשיו עם מעל ל-8 מיליון נדבקים ויותר מ-400,000 נפטרים ניתן לצפות לכך שהקורונה לא עומדת להיעלם מחיינו בעתיד הנראה לעין, ועל כן גם המועד החדש בספטמבר נתקל בחששות ממשיים מצד המשתתפות המיועדות שלא היו מעוניינות להעמיד את אנשיהן בסיכון להדבקה.

טאיוואן מהווה את אחד מסיפורי ההצלחה הגדולים בעולם בהתמודדות עם הקורונה – אך חלק מרכזי במנגנון זה מבוסס על סגירה קשוחה של הגבולות, שהופכת את קיומה של תערוכה בינלאומית עם עשרות אלפי מבקרים למשימה בלתי אפשרית למעשה

עם מגבלות עולמיות משמעותיות על טיסות בינלאומיות (ומגבלות כניסה של זרים לטאיוואן עצמה) ומאות אלפי נדבקים חדשים ברחבי העולם מדי יום, לגופים המארגנים את התערוכה הגדולה והחשובה לא נותרו יותר מדי ברירות – תערוכת מבוטלת באופן רשמי, ותוחלף בארבעה אירועים מקוונים שונים שבאופן טבעי יהיו אפקטיביים ומסוקרים פחות מהדבר האמיתי. כעת יהיו העיניים והתקוות נשואות לשנת 2021 כתחליף, בין ה-1 ביוני ל-5 ביוני, בתקווה שבעוד שנה מהיום מרבית האתגרים של COVID-19 כבר יהיו לא הרבה יותר מזכרון צורם.

נקווה שבשנה הבאה העולם יהיה במקום שונה וטוב הרבה יותר

כיצד ישפיעו מאורעות 2020 על הפופולריות של תערוכות הטכנולוגיה המרכזיות בהמשך הדרך? נחיה ונראה – בינתיים ניאלץ להתרגל לאירועים מקוונים מצומצמים בתור תחליף לחגיגות החומרה והמחשבים הענקיות אשר סיפקו לנו אינספור חידושים תחת קורת גג אחת בעבר.

תערוכת המחשבים האירופאית המרכזית עדיין מתוכננת להתקיים בתחילת חודש ספטמבר 2020, בפורמט חדש עם מגבלה משמעותית של מספר המבקרים באירוע עצמו ומשדרים חיים ברשת שיתקיימו במקביל בכדי לכפר על הפער – אך לא ניפול מהכסא אם נשמע על ביטול מלא של התצוגה הפיזית בברלין מתישהו בתקופה הקרובה

תגיות

תגובה אחת

  1. אני חושב שכל התערוכות והכנסים שיכולים לעבור לאינטרנט צריכים להשאר שם. חבל על הדלק, על הזיהום, על אלפי הדולרים שמבוזבזים על חדרי מלון ודמי השתתפות.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close