הרובוט שיתן לטאבלט שלכם רגליים

מי רוצה אייפד על גלגלים? חברת 'Double Robotics' האמריקנית מבטיחה להפוך את הטאבלט שלכם לרובוט של ממש – כזה שתוכלו לתקשר באמצעותו עם אנשים אחרים ולשלוח אותו למקומות מרוחקים
בתקופה האחרונה צצו ברשת מספר ידיעות לגבי רובוטיים חדשניים ופריצות דרך בתחום הרובוטיקה בכלל, כשכעת נראה כי המגמה נמשכת.  החידוש הבא מגיע מחברה אמריקנית בשם 'Double Robotics': והוא מתיימר להפוך את האייפד של אפל לרובוט מהלך (ממש כמו בסרטים), כאשר המצלמה המובנית של המכשיר היא העיניים והמקרופון משמש כאוזניים.

על מנת להשתמש ברובוט, יהיה עליכם להחזיק בשני מכשירי אייפד – אחד אשר מתמקם בתושבת ייעודית בראשו של הרובוט, בעוד השני משמש לשליטה ברובוט. באמצעות אפליקציה מיוחדת שפיתחה היצרנית, ניתן בין היתר לשלוט בגובהו של הרובוט, לסובב אותו ולגרום לו לנוע.

המצלמה הקדמית של מכשיר האייפד משדרת אל המכשיר השולט את כל מה שהיא רואה, כאשר באמצעות המצלמה של המכשיר השולט ניתן לשדר אל המכשיר הנשלט תמונה בשידור חי וכך לתקשר עם הסובבים את הרובוט.

הרובוט מבוסס כולו על גלגל רחב יחיד (מה שמזכיר את הסגווי) אשר מקנה לו שיווי משקל בזמן תזוזה. כמו כן, רגלית נשלפת נפתחת בצורה אוטומטית על מנת לחסוך באנרגיה בזמן שהרובוט עומד במקומו.

הרובוט עשוי מחומרים קלי משקל וכולל מנוע שקט במיוחד, כשהוא כולל עיצוב מיוחד שנועד לחסוך כמה שיותר באנרגיה, כך שאפשר להשתמש בו לפי הדיווחים יום שלם ללא צורך להטעין את הסוללה שלו.

אכן מדובר בפיתוח מעניין, אך אין זה אומר שבקרוב נתחיל לראות מכשירי אייפד מתהלכים להם ברחובות. למעשה, בחברת Double Robotics פיתחו את המוצר למספר מטרות ייעודיות: כשבין היתר הוא נועד לאפשר לאנשים ברחבי העולם לקיים סיורים וירטואלים באתרים תיירותיים, לצפות בגלריות ואף לבקר חולים בבתי חולים.
אז אם התרשמתם לטובה מהמוצר, כדאי שתדעו שמשקלו עומד על 7 ק"ג כאשר גובהו במצב העמידה המקסימלי מתנשא אל 152 ס"מ, בעוד במצב הישיבה שלו מגיע הרובוט לגובה של 120 ס"מ. הוא אמנם לא כל כך קומפקטי, אך תמורת 2000$ תוכלו לחבר את האייפד שלכם אליו ולהפוך אותו ל"אני" הוירטואלי שלכם.

המוצר כבר זמין לרכישה מוקדמת באתרי הרכישה המקוונת השונים וגם באתר הרשמי, כשכבר בתחילת השנה הבאה תתחיל היצרנית לשווק אותו לקהל הרחב.