הצצה קטנה-גדולה לעתיד: צפו במשקפי ה-HoloLens של מיקרוסופט מריצים Halo 5 • HWzone
טכנולוגיה

הצצה קטנה-גדולה לעתיד: צפו במשקפי ה-HoloLens של מיקרוסופט מריצים Halo 5

במיקרוסופט סיפקו הצצה קטנטנה להפעלה של כותר ה- הפופולרי בעזרת משקפי המציאות הרבודה שלהם, והפכו לשיחת היום ברשת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אומרים שכל פיסת טכנולוגיה חדשה זקוקה ל'יישום מנצח' משלה בכדי לתרגם את הפוטנציאל להצלחה ופופולריות ממשיים, ובעוד שאנחנו לא ממש בטוחים מהי אותה Killer App עבור משקפי המציאות המדומה הנודעים של חברת Oculus (ופייסבוק שרכשה אותה, כזכור) – יתכן שבמיקרוסופט גילו לנו כבר עתה מה תהיה התקווה הגדולה שלהם שאולי תאפשר למשקפי המציאות הרבודה שהם מפתחים, ה-HoloLens, לכבוש את ההמונים.

סרטון קצר של וארום מאני, אחד מהאחראים על פרוייקט ה-HoloLens, מציג אותו משחק ב-Halo 5 להנאתו על גבי הטלוויזיה, עוצר, פונה אל קיר ביתו – וממשיך את המשחק בדיוק באותה צורה כשהתצוגה 'מרחפת' לפניו תודות למשקפיים שהוא חובש. במיקרוסופט מאשרים, כך נראה, שאחד מהשימושים למשקפי המציאות הרבודה יהיה הזרמה ישירה של משחקי , כך שלמעשה ניתן יהיה לשחק בהם בכל מקום שתבחרו (במסגרת מגבלות טכנולוגיות ההזרמה הישירה ואספקת האנרגיה של המערכת).

הטכנולוגיה שבסרטון לא דומה ליישום אחרים אותם הראתה בעבר, במסגרתם אלמנטים וירטואליים משתלבים באופן תלת מימדי בעולם שאנו רואים מסביבנו, אך גם יישום דו מימדי זה של הוא מסקרן מאוד, והפך לנושא שיחה חם מאוד ברחבי הרשת כעת.

haloholo
כבר הציגה יישום ל-HoloLens בהקשר של Halo 5 בתערוכת השנה, אבל זה לא היה המשחק עצמו, כמו בהדגמה הנוכחית

משקפי ה-HoloLens עתידות להגיע אל החנויות מתישהו במהלך שנת 2016, עם תג מחיר אסטרונומי של כ-3,000 דולר וזוויות צפייה מוגבלות יחסית, כך שיתכן כי יעברו עוד כמה וכמה שנים עד שנוכל לכנות אותם טכנולוגיה נפוצה – אך המידע החדש שקיבלנו בהחלט מסייע לנו לראות אופק שבו תוכל להפוך לחלק ממשי בחויית המשחק הביתית.

haloholo1
מיינקראפט עם (שנבנה עבורו במיוחד) עדיין נראה מרשים ומהפכני יותר, אך גם יכול לקחת את המסך הדו מימדי שלך איתך לכל מקום היא מדליקה, ומגשרת למעשה על חלק מן ההבדלים בין המציאות המדומה למציאות הרבודה

מה דעתכם? נשמח לשמוע בתגובות.

haloholo3


תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close