המפלצות של מחר: טלוויזיות 8K בגודל של קיר שלם • HWzone
CES 2020טכנולוגיה

המפלצות של מחר: טלוויזיות 8K בגודל של קיר שלם

העתיד של תחום הטלוויזיות הוא ב- – והטכנולוגיה הזו מאפשרת ליצרניות להגיע למימדים חסרי תקדים מבלי להתפשר כלל על איכות התצוגה

לא רק ו- נמצאות במשחק הזה: במהלך הסיורים שלנו במתחמי הדוכנים העצומים בתערוכת CES 2020 נתקלנו בעוד כמה וכמה חברות שמתמקדות בפיתוח טכנולוגיית ה-Micro-LED – עם תצוגות באיכות מירבית ובגדלים מרשימים עד מטורללים בהחלט.

חברה אמריקאית בשם Planar הציגה בדוכן שלה בתערוכה טלוויזיית ענק של לא פחות מ-216 אינץ', ברזולוציית כפי שהייתם מצפים בהתחשב במימדים הפיזיים – עם השם The Great Space שמתאר כהלכה את התחושה המתקבלת כאשר מתקרבים אליה. היצירה האימתנית הזו אינה מיועדת לשוק הביתי כי אם לארגונים שונים ולשימושי פרסום פומביים, אך סביר להניח שאף אחד לא ממש ימנע מצרכנים עשירים במיוחד להציב אותה בסלון שלהם (או בבית הקולנוע הפרטי שלהם, ליתר דיוק).

מסך שאפשר ללכת לאיבוד בתוכו, במלוא מובן המילה
צילום: HWzone

ישנם דיווחים מסויימים ברשת על כך שהצג הענקי מבוסס למעשה על טכנולוגיית Mini-LED אשר משמשת בתור תאורה אחורית מתקדמת לשכבות TFT ו-LCD "מסורתיות" שמוצבות מעליה – אך במסגרת הדוכן עצמו בחברה הצהירו בפומבי כי מדובר למעשה בטכנולוגיית ה-MicroLED החדשנית, בה את שכבת הקריסטלים הנוזליים מחליפות מיליוני נוריות לד זעירות שלמעשה מאירות בצבע ומספקות את מקור התאורה הנדרש בעצמן, על כן ניתן ל-Planar ליהנות מהספק ונגדיר את המיצג בתור מתחרה ישיר ל-The Wall מבית סמסונג.

אנחנו לא יודעים האם מדובר בטכנולוגיית אמיתית או בטכנולוגיה שמזכירה יותר את מסכי ה-LCD המסורתיים – אבל מה שבטוח הוא שהתוצאה היא אדירה ומלהיבה – ויש לה גם אלטרנטיבות קטנות יותר עם רזולוציית 4K
צילום: HWzone

קבוצת Konka הסינית הוותיקה החזיקה גם היא במתחם תצוגה גדול מימדים – עם "קיר חכם" (תחת מותג APHAEA) בדמות תצוגת MicroLED בגודל 236 אינץ' עם רזולוציית 8K, קישוריות 5G מובנית תודות למודם X55 מבית ובהירות מירבית של לא פחות מ-2,000 ניט עם יחד ניגודיות עצום של 10,000,000:1.

זו כנראה התצוגה הגדולה ביותר בכל תערוכת CES לשנת 2020 – והמאפיינים הטכניים שלה מרשימים אפילו יותר מהגודל הפיזי
צילום: HWzone

עוד קיבלנו הדגמה לתצוגת MicroLED "צנועה" של 118 אינץ' עם רזולוציית 4K, טלוויזיות ברזולוציית 8K עם הארת Mini-LED אחורית ותצוגות OLED שקופות למחצה – גם בתוך מראות וגם בתוך , בתור היישום המבטיח הבא עבור הטכנולוגיה הייחודית הזו.

היו גם תצוגות טלוויזיה 'עממיות' קצת יותר בדוכן – וגם תצוגות שיוכלו להיות חלק מכל חלון בביתכם העתידי
צילום: HWzone

גם מפתחת נורות לד אמריקאית עבור מגוון רחב של שימושים, Rohinni, דאגה לדוכן משלה ב-CES 2020 – ושם שמענו על הכרזת מיזם משותף עם BOE הסינית הענקית (מי שעשויה להפוך בקרוב ליצרנית הכי גדולה בתחום הפאנלים השטוחים לתצוגה) לפיתוח טכנולוגיות MicroLED ו-Mini-LED עבור מוצרי המחר. במילים אחרות, לסמסונג ול- צפויה תחרות משמעותית בתחום, במסגרת שיתוף פעולה רענון ומסקרן ממזרח וממערב.

Rohinni עוד לא מחזיקה בתצוגות שאותן היא יכולה להראות לציבור – אבל יש לה יכולות מבטיחות מאוד בתחום תאורת ה-LED הדקורטיבית
צילום: HWzone

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close