המעבדה הסודית של גוגל תעניק לנו סוללות משוכללות יותר?

3 תגובות

הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי מעבדת ה- X המסתורית של ענקית הטכנולוגיה עומלת מזה שלוש שנים על פריצת דרך בתחום הסוללות הנטענות. סיבה למסיבה?

הטכנולוגיות שמקיפות אותנו מכל עבר, ובפרט אלו שהולכות איתנו לכל מקום בכיס (או בתיק), ממשיכות להשתפר ולהשתדרג באופן מדהים כמעט ללא הרף – אך אלמנט אחד שנותר כמעט ללא שינוי לאורך שנים, לצערנו הרב, הוא קיבול האנרגיה היחסי של הסוללות שלנו ביחס למימדיהן הפיזיים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סוללות גדולות יותר עם זמני טעינה קצרים יותר סייעו למכשירים שלנו להמשיך ולהתקדם במעלה הסולם הטכנולוגי, אך בסופו של יום תחום האנרגיה הניידת נותר אחד מעקבי האכילס המשמעותיים ביותר של הרבה מאוד מכשירים שנמצאים סביבנו – ולמרות שדיווחים על פריצות דרך חדשות של מדענים מגיעים אלינו על בסיס יומי כמעט, בפועל הישועה לא ממש נראית באופק.

כעת, דיווח חדש מ-WSJ מצהיר כי במעבדת ה-Google X המתקדמת של גוגל, זו שהביאה לנו פרוייקטים מרשימים כמו המכונית שנוסעת באופן עצמאי, Loon להקמת רשת אינטרנט בהתבסס על בלונים פורחים ומשקפי ה-Google Glass, פועלים ליצירת פריצת דרך משמעותית בטכנולוגיית הסוללות הנטענות. לפי המקור, הצוות הצנוע (שמונע ארבעה עובדים בלבד) החל לפעול עוד בשנת 2012 בבדיקת טכנולוגיות אנרגיה שפותחו בידי גורמים אחרים, וכשנה לאחר מכן הל בתהליכי עצמאיים, לכאורה אחרי שפיתוחים קיימים לא הצליחו להעניק תוצאות מספקות.

ממאונטיין וויו תצא הבשורה?
ממאונטיין וויו תצא הבשורה?

צוות הפיתוח המדובר עובד לכאורה הן על שיפור משמעותי של הליתיום-יון המוכרות לכולנו כיום בהן החומר האלקטרוליטי הוא במצב נוזלי, והן על בהן האלקטרוליט הוא מוצק, מה שלכאורה יעניק אפשרות ליצור גמישות ודקות במיוחד.

למרות שהצרכן הממוצע היה מעדיף לראות סוללה שתשפר באופן מהותי את זמן הפעולה הסמארטפון ו/או המחשב הנייד שלו - יתכן מאוד שגוגל מתמקדת בתחומים מהותיים יותר מבחינתה, כגון הטווח של מכוניות חשמליות או של זמן הפעולה של רובוטים למיניהם
למרות שהצרכן הממוצע היה מעדיף לראות שתשפר באופן מהותי את זמן הפעולה הסמארטפון ו/או המחשב הנייד שלו – יתכן מאוד שגוגל מתמקדת בתחומים חשובים יותר מבחינתה, כגון הטווח של מכוניות חשמליות או של זמן הפעולה של למיניהם

המעבדה הלא-באמת-סודית של טרם הביאה לנו פרוייקט שהפך למוצר מסחרי רשמי ומובהק, אך עצם העובדה שגם בחברת הטכנולוגיה הענקית פועלים על מנת להביא לנו מתקדמות יותר היא מעודדת ומבטיחה למדי – כעת נותר רק להמתין בסבלנות, בזמן שאנו מנסים לדמיין כיצד בדיוק יוכלו להיראות המכשירים והמכונות שלנו, והחיים שלנו בכלל, עם טובות פי כמה מכל מה שאנו רגילים אליו כיום.