המאבק הפיראטי הגדול של עולם המשחקים ממשיך (עודכן) • HWzone
גיימינגטכנולוגיהכתבות נבחרות

המאבק הפיראטי הגדול של עולם המשחקים ממשיך (עודכן)

עדכון: מסתמן כי גם הקרב על גורלו של Mass Effect: Andromeda עצמו טרם הסתיים. כעת נראה שהכותר הפופולרי הושק עם גירסה ישנה יותר של הגנת אשר נפלה בפני הפורצים בזריזות יחסית, אך עם השקת טלאי העדכון הראשונים שודרגה גם גירסת ההגנה לזו החדשה והמדוברת שטרם נפרצה, ועל כן כעת כל אלו שירצו להנות מהמשחק בגירסתו העדכנית ביותר (עם תיקונים לבעיות השונות שזכות לתלונות בכל רחבי הרשת) יוכלו לעשות זאת רק אם ירכשו אותו בכספם – או ימשיכו להמתין ליום שבו גם הם יופצו פיראטית ברשת.

במילים אחרות, נראה שלחברת ה-DRM כן יש חדש ומאתגר עוד יותר נגד פורצי המשחקים, והוא נכנס לשימוש כעת.

הכתבה המקורית: מפתחת הגנת הקבצים המתקדמת סופגת עוד מכה כשכותר המצוייד בגירסה העדכנית ביותר של המנגנון נפרץ בתוך פחות משבועיים – אבל ממש לא מראה סימני האטה בשאיפותיה

החל מאמצע השנה שעברה, בשלב בו כבר שמענו נבואות על כך שטכנולוגיית הגנת הקבצים של חברת הצליחה להביס את פורצי המשחקים ולהעניק לשוק מנגנון שלא ניתן לנצח אותו, התחלנו לראות קבוצה פיראטית בשם CPY מוכיחה שהקרב הוותיק הזה ממש לא נגמר ומעלה לרשת גירסאות פרוצות של כותרים שונים שבחרו במנגנון ה-DRM הזה, בקצב של אחת לכמה שבועות. כעת נראה שמשחק החתול והעכבר הזה ממשיך לו, כשגם כותרים עדכניים בולטים שמצויידים בגירסה המתקדמת ביותר של נופלים (ומופצים חינם) ברשת.

הקורבן החדש של קבוצת הפורצים CPY הוא לא אחר מ-Mass Effect: Andromeda הטרי של Bioware ו-, אשר למרות הבעיות הטכניות והתכנוניות שבו מהווה את אחד מהכותרים המסקרנים והמדוברים ביותר בשוק במהלך החודש האחרון – וכעת נראה שהוא גם זמין להורדה לכל דורש, גם ללא תשלום וללא צורך בשימוש בפלטפורמת ה- של EA.

האם שבועיים שבהם הדרך היחידה להשיג את המשחק הייתה לרכוש אותו בעלות מלאה הספיקו בכדי להצדיק את ההשקעה הכלכלית? זו שאלה שכנראה נקבל עליה תשובה בעתיד הלא רחוק, במסגרת המשך הדרך של המותג הזה

כל זה מפתיע עוד יותר מהפריצות הקודמות שביצעה הקבוצה עבור הכותרים המוגנים בידי בשל הדיווחים לפיהם החברה למדה ויישמה לקחים לאחר ש-Resident Evil 7 נפרץ והופץ ברשת בתחילת השנה בתוך כשבוע בלבד, עם גירסה חדשה שהייתה אמורה להיות מתוחכמת ומאתגרת הרבה יותר.

אמנם אין לנו פרטים אודות הגירסה הספציפית של מנגנון ה-DRM שבה משתמש משחק התפקידים והפעולה החללי ועל כן אין אינדיקציה לכך שמדובר בגירסה משופרת או באותה אחת שכבר נפרצה כמה וכמה פעמים קודם לכן, אך בינתיים נראה שאנחנו עדיין במצב בו הפריצה של כותרי Denuvo היא כבר אינה שאלה של 'האם', אלא בעיקר שאלה של 'מתי' – כשיוצאי הדופן היחידים הם כותרים אשר זמינים בלעדית בחנות המקוונת של בחלונות 10, שמשתמשת בשיטת קבצים חדשה ושונה לגמרי אשר עוזרת לה לשמור על תואר "בלתי ניתנת לפריצה", בינתיים.

ההכרזה הטקסטואלית על כך ש-Mass Effect: Andromeda נפרץ

עם כל זאת, כמו בעבר גם כעת ממש לא כדאי להספיד את חברת ואת פועלה החדשני – מנגנון ההגנה שלה ממשיך לצבור תאוצה ופופולריות וכיום כבר די נדיר למצוא משחק בפרופיל גבוה במחשבים האישיים שאינו עושה בה שימוש, כאשר במפתחת כבר הצהירו כי מטרת העל אינה עצירת הפיראטיות באופן מוחלט אלא פשוט עיכוב הגעתה עד כמה שניתן, מתוך ההבנה הבסיסית שההכנסות הגדולות של תחום הגיימינג, בדומה לעולם הקולנוע, מגיע בשבועות הראשונים להשקה כשהמחיר הוא הגבוה ביותר והעניין מירבי. במונחים אלו מצליחה להעניק הרבה יותר ממה שכל מנגנון אחר בתחום מסוגל, ועל כן נראה שהוא כן בכדי להישאר, ולספק הרבה עבודה לאנשי הצללים של CPY וקבוצות דומות.

Resident Evil 7 ממשיך לאחוז ב'תואר' המפוקפק מאוד – כותר ה- שנפרץ בזמן הקצר ביותר, למרות כל הקשיים והאתגר שבדבר

חושבים שנראה שיטה מוצלחת יותר להגן על קניין רוחני במשחקי , כזה שיהיה מידתי והגון וייטיב איכשהו הן עם אלו שרוכשים את הכותרים במיטב כספם והן עם אלו שלא ממש אוהבים לשלם, או שמא "נגזר" עלינו לקבל את כיישום מובנה שנמצא כמעט בכל מקום בעתיד הנראה לעין? בואו לספר לנו בתגובות.

תגיות

8 תגובות

 1. בזמנו DENUVO טענו שהם מתחייבים לחודש הראשון בלי פריצות. אם הם עדיין מתמחרים את עצמםפ ככה אז הם בבעיה קשה.

 2. שילמדו מהקולנוע – המודל העיסקי שלהם לא נכון: רוב הרווחים באים אחרי השבועות הראשונים. שיטת המנוי עדיפה (כמו ב-STEAM) והיא שמביאה כסף, כי מנוי אינו חד פעמי.

  1. מנוי זה הרבה יותר מעצבן את הלקוחות. אני לא רוצה מנוי! רוצה לקנות מוצר פעם אחת וזהו. זה ההבדל בין מוצר לשירות. (ופיי-טו-פליי הורס משחקים)

 3. מאז אתרי הרכישה המוזלים כמו G2A הפסקתי לגמרי להוריד משחקים פרוצים. המחירים מספיק נמוכים שלא שווה להסתכן ב Ransomeware כשמתעסקים עם קראקים מפוקפקים.

 4. denuvo הצליחו לגרום לפורצים לעבוד קשה מאוד בשביל לפצח את ההגנה שלהם. ועל זה מגיע להם כל הכבוד.

   

  נראה כי הם צריכים לעשות רענון רציני כי כותרים חדשים נפרצים מהר מאוד בזמן האחרון..

   

  על אף הפיתוי הרב, אני לא מוריד משחקים פרוצים ומחזק את החבר מלמעלה, המחירים מספיק נמוכים כיום כדי לקנות מה שמעניין אותנו באמת.

 5. משחקים כמו gta v או the witcher 3 בלי ההגנה המפגרת וקנו הרבה, עם השכל של האנשים היה עסוק בלעשות משחק טוב ובלי הרחבות כדי לסחוט כסף משחק שלם ב-60 דולר בהתחלה ולא להתעסק בפריצה רק במשחק כולם היו קונים

 6. אם הם היו סותמים את הפה היה לוקח יותר זמן למשחק להפרץ. ככה זה כשאתה מפרסם בגאווה שהמוצר שלך בלתי ניתן לפריצה, אתה לא מרתיע האקרים, אתה נותן להם אתגר.

 7. הפרסום בגאווה היה עניין של שיווק. ההגנה לפני הכל היא מוצר, והצרכנים הם מפתחות המשחקים.

   

  זה שגאווה של איזה האקר נפגעה זאת תופעת לוואי בלתי נמנעת כנראה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close