רומן אסור: מנכ"ל אינטל פורש מתפקידו באופן מיידי • HWzone
מחשביםטכנולוגיהכתבות נבחרות

רומן אסור: מנכ"ל אינטל פורש מתפקידו באופן מיידי

בראיין קרזניץ׳ מסיים בפתאומיות את תקופתו ביצרנית השבבים לאחר כחמש שנים בראש הפירמידה, ולא מהסיבות הנכונות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


למרות שהנתונים הכלכליים ממשיכים להיות מרשימים, אין ספק כי תקופת ההווה היא אתגר לא פשוט עבור יצרנית השבבים מסנטה קלרה, כאשר שוק המחשבים האישיים ממשיך לצעוד במקום, כמה מהיריבות המרכזיות מצליחות להתחזק ולהדביק פערים טכנולוגיים ותהליך הייצור של העידן הבא מתעכב. כעת ניתן להוסיף לרשימת כאבי ראש יחסיים אלו גם חילופים בלתי צפויים במשרד המנכ"ל.

בהודעה רשמית של החברה מודיעים כי גילוי על כך שהמנכ"ל לשעבר בראיין קרזניץ׳, שנכנס לנעליו הגדולות של פול אוטליני בשנת 2013, ניהל יחסים בהסכמה עם אחת מעובדות החברה שעבדה תחתיו – התנהגות שאינה מקובלת על ההנהלה וגוררת את פרישתו המיידית, הן מתפקיד המנכ"ל והן מחבר המנהלים. לא נעים בכלל, בוודאי לא עבור מי שמהווה את הפנים של חברה נודעת המעסיקה מעל 100,000 עובדים בכל רחבי העולם.

שינוי ארגוני משמעותי בעיתוי הכי בעייתי? המנכ"ל היוצא קרזניץ׳

הדירקטוריון הודיע כי בוב סוואן (Bob Swan), סמנכ"ל הכספים הנוכחי ומי שהיה בעברו גם סמנכ"ל הכספים של eBay, ישמש כמחליף הזמני בפועל בתפקיד המנכ"ל, בזמן שיחלו החיפושים אחר מנכ"ל קבוע ורשמי – כאשר לא מן הנמנע כי התפקיד ילך למועמד חיצוני אשר לא צמח באינטל. בעבר נחשב סנג׳יי ג׳ה (Sanjay Jha), ששימש כמנכ"ל מוטורולה וסיים לאחרונה את תפקידו כמנכ"ל GlobalFoundries, בתור מועמד בולט לראשות – היתכן שהפעם זה הזמן שלו? בקרוב נגלה.

האם הבלאגן הזה ישפיע גם על ההתפתחות המסחרית והכלכלית של היצרנית? נקווה שלא, אם כי זו נשמעת כמו אפשרות שאי אפשר להתעלם ממנה.

המנכ"ל הזמני הטרי בוב סוואן

תגיות
Back to top button
Close