הטיול האירופאי של איש העכביש שובר שיאים • HWzone
טכנולוגיה

הטיול האירופאי של איש העכביש שובר שיאים

הכתבה המקורית: ההצלחה האדירה של היקום הקולנועי מבית מזניקה קדימה גם את Spider-Man: Far from Home החדש

השליטה של אולפני דיסני בעולם הקולנוע ברורה השנה יותר מאי פעם כשכל ארבעת הסרטים הגדולים והמצליחים ביותר ב-2019 שייכים לה – Avengers: Endgame ששבר כזכור חלק ניכר מהשיאים ההוליוודיים בתחילת דרכו, Captain שהפך גם הוא ללהיט גדול מהמשוער עם הכנסות של כמעט 1.2 מיליארד דולר, הרימייק של אלאדין וגם צעצוע של סיפור 4. כעת נראה שהיכולות האימתניות של החברה בתחום יכולות להשפיע לטובה גם על המתחרות לעתים – כשהפרק השני בגלגול הקולנועי החדש של ספיידרמן מצליח להפתיע ובגדול.

Spider-Man: Far from Home הושק ברחבי העולם ונמצא בדרכו לצבירת הכנסות של כמעט 600 מיליון דולר ברחבי הגלובוס בתוך קצת יותר משבוע מאז הוקרן לראשונה – כאשר אין ספק כי הופעותיו של הגיבור הצעיר בשני סרטי הנוקמים האחרונים תרמו רבות להפיכתו לפופולרי ואהוד יותר מבעבר, אף כי הזכויות לסרט החדש נמצאות אצל אולפני סוני, ולא אצל אשר הפכה ממתחרה למעין שותפה.

ספיידרמן הפך לחלק משמעותי מהיקום של ומארוול – מבלי להיות שייך לאימפריית העכבר

הסרט החדש ממשיך את עלילות Spider-Man: Homecoming וגם את אירועי Avengers: Endgame וזכה לציונים חיוביים מאוד הן מהמבקרים והן מהצופים גם ללא השתתפות של רוברט דאוני ג'וניור/איירון-מן, כפי שהיה בסרט הקודם. Far from Home גרף 39.3 מיליון דולר בצפון אמריקה ביום שלישי (ה-2 ביולי), היום הראשון שלו בשוק זה – ובכך הפך לשיאן ההכנסות אי-פעם עבור יום זה בשבוע, כאשר ביום שלאחר מכן הוסיף הכנסות של עוד 27 מיליון דולר והפך לשיאן ההכנסות של יום רביעי עבור כלל היקום הקולנועי של בבתי הקולנוע.

נכון לעכשיו ההערכות הן שהסרט יכניס כ-180 מיליון דולר בארצות הברית וקנדה עד ליום ראשון הקרוב (שמסמל את סיום סוף השבוע במדינות אלו), ובכך יאפיל על ההכנסות של Homecoming אשר הסתפק "רק" ב-154 מיליון דולר בשש ימיו הראשונים – זאת על אף העובדה שתקציב ההפקה מופחת בסרט החדש.

הסרט השלישי בגלגול המודרני כבר נמצא בפיתוח? יש סיכוי לא רע בכלל בהתחשב במספרים האיכותיים

אחרי תקופת ביניים מאכזבת באופן יחסי עם אנדרו גארפילד בצמד סרטי The Amazing Spider-Man, בהחלט נראה שאיש העכביש חוזר אל מקומו בטופ של עולם הקומיקס העולמי – וכולנו מודים על כך לסוני ולדיסני שהחליטו לעשות שלום ביניהן בכדי לקדם את זה.

עדכון: המספרים הרשמיים של הסרט עומדים כעת על הכנסות של 185 מיליון דולר בששת הימים הראשונים בצפון אמריקה (שיא חדש עבור סוף השבוע הארוך של יום העצמאות האמריקאי ושיא חדש עבור סדרת סרטי ספיידרמן כולה), ו-580 מיליון דולר בתוך כעשרה ימים מההקרנה הראשונה בכל רחבי הגלובוס. הצלחה כבירה ללא ספק – וכעת נותר רק לנסות ולנחש לאן המספרים הללו יוכלו לעלות בהתבסס על התגובות החיוביות במיוחד להן זוכה היצירה מהצופים והמעריצים.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close