הוט מציעה שדרוג מהירות הגלישה ל-100 מגה בחינם

בעל הבית השתגע? בחברת הכבלים הוט החליטו לצ'פר את לקוחות הטריפל שגולשים באינטרנט במהירות נמוכה, בשדרוג החבילה ללא תשלום. הצעד מגיע לאחר מהלך דומה שביצעה בזק לפני חודש
בחודשים האחרונים נראה כי חבילות הגלישה הקשורות לשוק הסלולר, נמצאות במגמת הוזלה משמעותית – וכעת, גם חבילות הגלישה הסטנדרטיות באינטרנט הולכות לאותו כיוון חיובי ומבורך. בשבועות האחרונים קמה חברת בזק והציעה ללקוחותיה שדרוג אוטומטי של מהירות הגלישה באינטרנט ל-15 מגה, ללא תוספת תשלום. כעת, גם חברת הוט מסירה את הכפפות ועוברת מדיבורים למעשים, עם שדרוג מהירות משמעותי ומורגש הרבה יותר מזה של המתחרה.
המהלך של הוט כולל שדרוג מהירות הגלישה ברשת האינטרנט עבור למעלה מ-70% מלקוחותיה ללא תשלום, כאשר בחברה מתכננים במקביל פריסה של סיב אופטי שיאפשר מהירות גלישה של 100 מגה. עוד מציינים בחברה כי לקוחות שמחזיקים בחבילת טריפל (הכוללת את שירותי הטלפון, האינטרנט והטלווזיה) יהיו זכאים להאצת המהירות בחינם לגמרי.
החבילה מכוונת בעיקר אל לקוחות שגולשים במהירות נמוכה, שכן הם יוכלו להשתדרג למהירויות של 12 או 30 מגה ללא תשלום. בעלי מהירות 5 מגה ישודרגו ל-12 מגה, בעלי מהירות 12 מגה ישודרגו ל-30 כאשר אלו שגולשים במהירות של מעל 30 מגה ישודרגו ל-100 מגה, אוטומטית כמובן וללא תוספת תשלום. הצעד יבטל לאלתר את חבילת הגלישה במהירות 5 מגה שמציעה התשתית של הוט.
"המהלך הוא חלק מיישום האסטרטגיה שלנו בשוק התקשורת". מנכ"ל הוט, הרצל עוזר
עם זאת, מעלים הפרסומים, רוב רובם המוחלט של המשתמשים בשירותי האינטרנט של הוט יהיו זכאים לגלישה במהירות של 100 מגה ללא כל תוספת תשלום על החבילה שלהם. מימוש המבצע יהיה אפשרי בנתיים רק בערים נתניה, ראשון לציון, באר שבע, חיפה ושוהם – שכן פריסת התשתית החדשה בשאר הערים תארוך קצת זמן.
בנוסף לכך, לכבוד המהלך החדש החליטו בהוט להציע מבצעים ללקוחות חדשים, שכוללים חבילת גלישה טריפל במהירות 100 מגה בחינם (מצד התשתית) למשך שנה, ל-10,000 המצטרפים הראשונים. אלו שלא יהיו מעוניינים בחבילת הטריפל, יאלצו לשלם 140 שקלים בחודש עבור המהירות.
אין ספק כי מדובר כאן בצעד מבורך שישנה לחלוטין את שוק האינטרנט כפי שהכרנו עד כה. עם זאת, ברחבי הרשת כבר מתחילים לפקפק בנוגע לרצונה הטוב של חברת הוט במסגרת מהלך ההוזלה – שכן מדובר בשדרוג אוטומטי וחינמי רק מצד התשתית, כאשר שדרוג המהירות אצל הספקית עלול להוות בעיה כספית דיי רצינית עבור רבים.
כמו כן, מדובר בשדרוג מהירות חינמי למשך שנה, כאשר לאחר מכן ידרשו כל הלקוחות לחדש את החוזה שלהם. יש שיטענו כי מדובר במהלך שיווקי גאוני מצד הוט, שכן לאחר חידוש החוזה ימצאו את עצמם רבים משלמים עשרות שקלים מעל החבילה שמוצעת להם כעת (זאת, מבלי לציין כלל את תוספת התשלום לספקית).