דפדפן ה-Firefox 7 הושק באופן רשמי

הסוף לזלילת זכרון המערכת שלכם?

שמחה וצהלה בממלכתו של השועל: גירסתו החדשה של הדפדפן הפופולרי זמינה להורדה באופן רשמי, ומבטיחה לפתור את אחת מהבעיות המציקות ביותר מהן הוא סבל בגרסאותיו האחרונות.

גירסה 7 של דפדפן הפיירפוקס היא השלישית שמגיעה אלינו במסגרת תהליך הפיתוח המשופר והמהיר עליו הכריזה מוזילה בתחילת השנה, והיא מבטיחה להביא עימה את יתרונות מיזם ה-MemShrink אשר נועד למזער את צריכת הזכרון הדינמי של הדפדפן.
בבלוג הרשמי של מוזילה הצהיר ניקולאס נת'רקוט (Nicolas Nethercote, אחד מהמפתחים העומלים על פיתוח הדפדפן) כי פיירפוקס 7 זולל כ-20 עד 30 אחוז פחות זכרון מערכת ביחס לגרסאות קודמות של הדפדפן, והנתון הזה אף מגיע לעיתים ל-50 אחוז פחות זכרון.

מה נשתנה הפיירפוקס הזה?

השימוש בפחות זכרון אמור להפוך את הגירסה החדשה של הדפדפן לקלה יותר, מהירה יותר ובעיקר יציבה יותר – הגרסאות האחרונות של פיירפוקס הרגיזו לא מעט משתמשים עם קריסות חוזרות ונשנות שמקורן בזליגת זכרון (מה שהביא גם לעריקה אל דפדפן הכרום של גוגל, שנחשב ל"חסכוני" יותר ממתחריו), בעיקר בעת שימוש ב'טאבים' רבים למשך פרקי זמן ארוכים.
רשימה של כלל השיפורים בגירסה החדשה (רובם נמצאים מתחת לפני השטח) תוכלו למצוא כאן. את הגירסה המעודכנת של הדפדפן עבור מערכות מבוססות חלונות, OS X ולינוקס תוכלו למצוא כאן (אלו שהדפדפן כבר מותקן על המחשב שלהם אמורים לזכות לעדכון באופן אוטומטי). יש בידיכם מכשיר מבוסס אנדרואיד? גם אתם יכולים להתנסות בגירסה המשודרגת של הדפדפן.

לצד הדפדפן עצמו גם תוכנת הדואר האלקטרוני מבית מוזילה, Thunderbird, הגיעה לגירסה 7. השיפורים בגירסה החדשה כוללים התבססות על מנוע ה-Mozilla Gecko 7 החדש, מספר תיקונים לפרצות בטיחותיות כאלו ואחרות, תיקונים שאמורים להפוך את התוכנה למהירה ויציבה יותר ועוד.

האם פיירפוקס 7 עומד בציפיות ובהצהרות של מפתחיו? אתם מוזמנים להגיב ולספר לנו את רשמיכם מהגירסה החדשה.