במרחק נגיעה: הליכת חלל תועדה לראשונה בצילום 360 מעלות

אחרי שניתנה לנו ההזדמנות להתרשם מתחנת החלל הבינלאומית בסרטונים היקפיים אינטרקטיביים – כעת יש גם סרטון חדשני שמתעד פעולות מחוץ לה כפי שלא ראיתם עד היום

צילומי וידאו ב-360 מעלות סייעו להפוך הרבה מאוד דברים למרשימים ומיוחדים יותר: הופעות, מיזמים אומנותיים, סרטונים מוזיקליים, אתרים מפורסמים – וגם תחנת החלל הבינלאומית שמסתובבת לה אי שם למעלה, בגובה של כ-400 קילומטרים מעל פני האדמה, וזכתה כבר לככב במספר סרטונים שונים שהציגו את המתרחש בה מבפנים, לטובת רובה המוחלט של אוכלוסיית הכדור הכחול שכנראה לעולם לא תגיע לשם באופן ממשי.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כעת מסתבר כי כל מה שקיבלנו עד היום היה רק מתאבן למנה הראשית – תיעוד ראשון ב-360 מעלות להליכת , או Spacewalk, שהם הכינוי לפעולות קצרות המבוצעות על ידי האסטרונאוטים שמאיישים את ה-ISS מחוץ לתחנה, בחלל החופשי, כשהם קשורים בכבלים ועטופים כמובן בחליפה מלאה.

מבהיל, מרתק וחדשני

הסרטון הופק באמצעות סוכנות הידיעות הרוסית RT, ומהווה תיעוד בן קצת יותר משלוש דקות של הליכת החלל אשר בוצעה ב-17 באוגוסט 2017 על ידי צמד אסטרונאוטים רוסים – ושברה שיא בן 27 שנים של מדינת הענק להליכת החלל הארוכה ביותר שבוצעה על ידם, עם אורך כולל של שבע שעות ו-29 דקות שבמסגרתם שוגרו באופן ידני חמש ננו-לוויינים חדשים אל החלל החיצון.

בסרטון ניתן לצפות בכל מכשיר שתומך בפלטפורמת ה-, כאשר השליטה בכיוון הצפייה במחשבים יהיה עם באופן ידני עם החצים או העכבר, השליטה בסמארטפונים וטאבלטים אפשרית באמצעים תזוזה במרחב תודות למדי התאוצה המובנים – והחוויה המרשימה ביותר תגיע באופן די מתבקש במשקפי , בהם ניתן יהיה לחוות את החלל בצורה ריאליסטית וקרובה יותר מאי פעם. צפיה מהנה!