אובונטו תציג ממשק הגדרות אוניברסלי • HWzone
טכנולוגיה

אובונטו תציג ממשק הגדרות אוניברסלי

אובונטו תציג ממשק אוניברסלי שישלב גם פקודות קוליות
 
אובונטו (Ubuntu) היא מבוססת שחרטה על דיגלה פשטות ונגישות עבור המשתמש הממוצע. הסיסמא של חברת קנוניקל (Canonical) העומדת מאחורי מערכת ההפעלה, היא "לינוקס לבני אדם", ומערכת האובונטו כבר נקראת בפי רבים "ה-OSX החינמית".
 
עכשיו, חברת קנוניקל עושה צעד נוסף על מנת לפשט את המערכת ולהפוך את השימוש בה לאינטואטיבי עוד יותר. היא מכנה את התוסף פשוט "HUD" (ר"ת של Head-up display) והוא יוטמע כבר בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה, 12.04, שאמורה להיות מוכנה כבר בחודש אפריל הקרוב.
 
הממשק החדש אמור להחליף את כל התפריטים האידיבידואליים באפליקציות שמותאמות לממשק ה-Unity בו משתמשת מערכת ההפעלה, ולאחד את כולם בתוך ממשק אחד פשוט ונוח.
 
המערכת החכמה תאפשר לכם לגשת לאפשרויות שבתוך התפריטים באמצעות הקלדה במעין שורת חיפוש. לדוגמה, אם אתם רוצים להחליף את השפה, פשוט תקלידו "שפה" בממשק ה-HUD והוא ימצא עבורכם את האפשרות המתאימה לכך באותה תוכנה שאתם משתמשים בה כרגע, זאת מבלי שאתם תצטרכו לחפש בתוך כל התפריטים ותתי-התפריטים הנגללים.
 
המערכת החכמה אף תזכור את הפעולות שכל משתמש בתדירות ותדע לתעדף את התוצאות האלה בחיפושים עתידיים. בנוסף, עוקבת גם אחרי הטרנד החם ביותר בעולם הטכנולוגי ומוסיפה תמיכה בפקודות קוליות. מחברת קנוניקל נמסר כי ממשק הפקודות הקוליות לא יהיה מושלם כבר בשחרור הראשוני, אך ישודרג ויקבל אפשרויות חדשות כבר עם העידכונים הבאים.
 
מארק שאטלוורת' (Mark Shuttleworth) מחברת קנוניקל מסר : "אנחנו נוודא שלמפתחים שעובדים עם כלל ערכות הפיתוח  יהיה קל לנצל את הממשק על מנת לתת למשתמשים שלהם חווית שימוש טובה יותר. הממשק הופך את האפליקציות לפשוטות יותר לשימוש, חוסך זמן ושטח על גבי המסך. בנוסף, הוא יוצר תדמית חיובית יותר עבור פלטפורמות חינמיות".


תגיות

5 תגובות

 1. הגיע הזמן באמת… ככה עובד החיפוש של תפריט התחל בחלונות 7 ו-Server 2008 מזה כמה שנים

 2. כרגיל אובונטו מדרדר…
  אובונטו בגרסאות האחרונות הופך פחות נוח ופחות מתאים למשתמשי מחשב ביתי, ויותר לניידים וטאבלטים.. אבל התחליפים Lubuntu, Kubuntu, Xubuntu גם ראויים לחדשות באתר!
  גם ההפצות האחרות כמו Fedora..

 3. אני מקווה שתהיה גם אופציה להשתמש בתפריטים הקיימים
  לי אישית הרבה יותר נוח לחפש את ההגדרות שאני צריך מתוך רשימה של תפריטים שבה אני רואה איזה אופציות יש לי לבחור

 4. כנראה שלא הבנתם…
  הממשק החדש לא דומה לזה של windows 7…
  בwindows מדובר בחיפוש הקשור לקבצים או לפקודות בתוך מערכת ההפעלה. הממשק החדש ידע לחפש פקודה מסויימת בתוך תוכנה ולא רק במערכת הפעלה.
  לדוגמה חיפוש בתוך תוכנת GIMP איך להוסיף סרגל כלים של layers.
  אין שום דבר דומה לזה בשוק….

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close