תשובה הולמת? סוני מאשרת עבודה על תמיכה לאחור במשחקי PlayStation 2

ההצלחה הגדולה המסתמנת למיקרוסופט וה-Xbox One בזכות תמיכה לאחור במשחקי Xbox 360 גורמת לסוני לאשר שהיא מכינה יכולת דומה לקטלוג ה-PS2 הנרחב שלה

לאחר ששמענו על ההצלחה הנאה של קונסולת הדור הנוכחי מבית מיקרוסופט, כנראה בעיקר תודות להכרזה המפתיעה על תמיכה רשמית לאחור במשחקי Xbox 360 רבים, נראה כי מגיעה התגובה הנגדית של סוני – שמאשרת כי היא פועלת להפעלת תמיכה לאחור במשחקי PlayStation 2 על קונסולת ה-PlayStation 4 העדכנית.

המאפיין החדש התגלה בטעות, פחות או יותר, כאשר הגירסה ל-PS4 של הכותר Star Wars Battlefront הגיעה עם קוד להורדה של ארבעה משחקי 'מלחמת הכוכבים' מעידן ה-PS2 – עבור הדור החדש. הצרכנים תהו על העניין ושאלו את סוני על כך – וזו הודיעה באופן רשמי, כאמור, שתמיכה לאחור תאופשר בעתיד הקרוב. טרם ברור האם כל הכותרים מהדור הוותיק יעבדו, או מה יהיו התנאים והמגבלות הטכניות של יכולת זו.

בקרוב גם ל-PS4 תהיה תמיכה מקומית לאחור, מסתבר
בקרוב גם ל-PS4 תהיה תמיכה מקומית לאחור, מסתבר

תמיכה לאחור בדור ה-PlayStation השני היא חיובית בהחלט, היות וגם כיום הרבה מהמשחקים של אותה פלטפורמה הינם אהודים ומסוגלים לספק חוויית משחק ראויה – אך התמיכה לאחור במשחקי הדור השלישי, שבינתיים זמינה רק חלקית מאוד דרך שירות ה-PlayStation Now, ממשיכה להוות את החסרון המרכזי.

סרטון נהדר שמציע הדגמה ראשונה ליכולות האמולציה החדשות של ה-PlayStation 4 – בינתיים זה נראה מרשים בהחלט

עצם העובדה שלרוב בעלי ה-PlayStation 4 אין דרך ממשית 'לשמר' את ספריית משחקי ה-PS3 שלהם, בעוד שלבעלי ה-Xbox One כן קיימת יכולת כזאת – היא מעיקה וגורמת למיקרוסופט לזכות בכמה וכמה נקודות חיוביות לשמה על חשבון המתחרה. נקווה שבסוני ימצאו בהקדם דרך לספק תמיכה לאחור גם למי שאינם יכולים להיעזר בשירותי שירות הזרמת הגיימינג שהם מפתחים, או לחילופין דרך להפוך אותו לזמין בהיקף ואיכות ראויים בכל רחבי העולם, ולא רק בצפון אמריקה.

psbc