תכירו את פרוייקט מורפיוס – המציאות המדומה של סוני

טרנד המציאות המדומה עולה הילוך – סוני מציגה את מורפיוס, משקפי המציאות המדומה שלה לקונסולת הפלייסטיישן 4

מעל ל-20 שנה רודף שוק המשחקים אחרי מציאות מדומה. מאז שחשבו על הרעיון לראשונה הושקו מוצרים רבים המנסים להביא למשתמש חווייה כמה שיותר אותנטית ומציאותית. הבעיה היא שזה לא תמיד הצליח (קחו לדוגמה את VirtualBoy המחריד של נינטנדו). הטכנולוגיה לא הייתה מתקדמת ושלל מוצרים פשוט היו ניסויים שגרמו למשתמש בחילה. הטכנולוגיה נשכחה מאחור ועולם המשחקים והחומרה המשיכו להתפתח.

ב-2012 שוק המציאות המדומה התחיל לחזור לחיים, עם הקמת Oculus VR, חברה קטנה ששמה דגש על פיתוח מוצרי מציאות מדומה. בתוך כמה חודשים מהקמת החברה, נחשפנו אל ה-Oculus Rift, משקפי המציאות המדומה החדשים שלה. כרגע ה-Rift נמצא בשלבי פיתוח וערכה נסיונית חולקה לאישיויות חשובות בעולם המשחקים. רוב משתמשי ה-Rift הודיעו כי חוויית השימוש ב-Rift היא מהטובות שחוו, ושמציאות מדומה מעולם לא הרגישה כה אמיתית.

הרעיון הוא פשוט. ישנה משקפת הכוללת שתי עיניות. אותן העיניות הן למעשה מסכים קטנים המראים סצנה תלת מימדית משני מיקומים שונים, בהתאם למיקום העיניים שלנו. אל המשקפת צמודים חיישנים המאפשרים תזוזה אמיתית במשחק.

משקפות ה-Oculust Rift עדיין נמצאות בשלבי פיתוח וגרסה סופית המיועדת לצרכן תושק ככל הנראה בסוף השנה הנוחכית או אפילו בשנה הבאה.

למי שתהה מה קורה בחברות אחרות, נראה ש-Oculus VR היא לא היחידה שתשלוט בשוק.

הכירו את פרוייקט מורפיוס של סוני

היום חברת סוני הכריזה על פרוייקט מורפיוס – משקפות המציאות המדומה המיועדות אקסלוסיבית לקונסולת ה-Playstation 4 שלה. זאת, לאחר שהציגה ניצנים ראשונים כבר לפני שלוש שנים.

זוהי תמונת הקונספט של המשקפות. נראה כי לסוני חשוב המראה החיצוני, ובצדק 

המשקפות הללו יעבדו יחד עם מצלמת הקונסולה ויותאמו לחיבור לשלטי ה-DualShock 4 החדשים שלה. רזולוציית המסכים הפנימיים תהיה 1920X1080 ושדה הראיה יהיה רחב למדי – 90 מעלות. נראה שזה יהיה כלי הנשק הראשי שלה במלחמה על הלקוחות כנגד Xbox One של מיקרוסופט.

מתי נראה אותן בפעולה? ובכן כרגע אין תאריך ואין גם מחיר השקה. ידוע כי סוני עובדת על ערכת פיתוח אותה היא תשלח למפתחות המשחקים על מנת להתאים אותם למשקפות המיוחדות.

אנו עדים למגמה הולכת וגדלה, ויש סיכוי לא קטן שגם מיקרוסופט תשלוף שפן משלה – חוויית הגיימינג שלנו הולכת להשתדרג בקרוב בצורה משמעותית.