קונסולת ה-Xbox One נחשפה רשמית: הפרטים המלאים כאן (עודכן)

למרות כל הדיבורים על חומרה חזקה יותר, משחקים חדשים ובלעדיים ואף הופעתם של שני מנועי משחק חדשים – ההכרזה התמקדה יותר בבידור ביתי: מוסיקה, שירות האקס-בוקס לייב, סרטים וטלוויזיה. אלו תפסו את הבמה האמתית של האירוע

עדכונים

 • במיקרוסופט אישרו שהקונסולה תיאלץ להתחבר פעם ביום (24 שעות) כדי שתוכלו לשחק במשחקים, אם לא תוכלו להתחבר לאינטרנט פעם ביום לפחות – לא תוכלו לשחק.
 • תוכלו להשתמש בפרופיל שלכם אצל חבר (כלומר, על קונסולה אחרת במקום אחר) אך תיאלצו להתחבר פעם בשעה כדי לוודא מול מיקרוסופט. 
 • מיקרוסופט לא תכפה דמי כופר.. כלומר, דמי תשלום עבור משחק שנמכר כיד שניה, זה יהיה תלוי במפיצות.
 • השאלת משחקים לחברים לא תהיה אפשרית בהשקת הקונסולה, אך מיקרוסופט עובדת על פתרון.
 • הקינקט לא יצלםיקליט אתכם במצב המתנה, ולא ישלח מידע בחזרה לשרתיםמרכזי המידע של מיקרוסופט.
 • תוכלו לתת משחק במתנה לחבר שלכם רק פעם אחת. זה הכל.
 • נחשף כי ל-One לא תהיה אפשרות לנגן משחקי אקס בוקס ישנים. נוסף על כך, מסתמן שלא תהיה אפשרות לשחק אפילו בכותרי האקס בוקס לייב. 
 • אם תרצו להיות בין הראשונים שיקבלו את הקונסולה לידיכם כשהיא תשוחרר מתישהו השנה, ShopTo ו-GAME מציעות פיקדון של 20 ליש"ט עבור המזמינים מראש. 
 • דון מטריק, ראש חטיבת הבידור של מיקרוסופט טוען כי "אם אתה יש לך אפשרות לנגן משחקים ישנים, אתה נמצא יותר מדי בעבר" (תרגום חופשי). כך שלאלו מכם שקיוו שמיקרוסופט תחזור מההחלטה שלה לא לתת לכם לשחק במשחקי X360 או משחקי XBLA על ה-One, אנחנו משתתפים בצערכם.
ייצטרף לעוד חברים שתראו על האקס בוקס One


משחקי צד ג' שאושרה היציאה שלהם על האקס בוקס One

 • Destiny
 • Assassin's Creed  4
 • Watch Dogs
 • Thief
 • Battlefield 4

מסיבת העיתונאים במלואה:


הקונסולה

נתחיל מהקונסולה עצמה, וליתר דיוק: החומרה שלה.

כפי שהיה ברור לנו מההתחלה, החומרה עליה קראנו בשמועות התבררה כנכונה, ותהיה מורכבת משבב מאוחד של AMD (כרטיס גרפי משולב עם מעבד). הכרטיס מבוסס על ארכיטקטורת ה-"Jaguar" של AMD.
מיקרוסופט גם הטיחה בנו את מספר הטרנזיסטורים המפלצתי שירכיב את המפלצת הזו: לא פחות מחמישה מיליארד טרנזיסטורים (לשם השוואה, בשבבים סטנדרטיים של אינטל או AMD ישנם 1.4 מיליארד טרנזיסטורים).

שאר הפרטים כוללים בתוכם: שמונה גיגה של זיכרון מסוג Wifi Direct, DDR3  – לתקשורת מהירה ומתקדמת יותר עם השלט החדש ומכשירים אחרים, כונן בלו-ריי, כונן קשיח מובנה של 500 גיגה, מספר לא ידוע של פורטים מסוג USB3, כניסה ויציאת HDMI ומיקרוסופט אף הבטיחו צריכת חשמל מזערית של 100 וואטים (טיפה יותר מהפלייסטיישן 3). נראה שהשמועות הפעם לא היו רחוקות מהאמת, וניבאו כמעט כל פרט ופרט בדיוק מדהים.

הנה היא, במלוא תפארתה 

אם לקחת רגע צעד אחורה לנתונים הטכניים של ה-PS4 – שתי המערכות בנויות על אותה ארכיטקטורה של AMD (Jaguar), אם כי נראה שהאקס בוקס נופלת מה-PS4, מאחר והאחת מציגה שבב מאוחד וחלש יותר, בעוד השנייה מציעה שתי מערכות נפרדות וחזקות יותר (יחידות העיבוד הגרפית נפרדת מהמעבד הראשי). כמו כן, ה-PS4 מציעה זיכרון גרפי (GDDR5) לעומת הזיכרון הסטנדרטי שמיקרוסופט מציעה (DDR3). כך שכרגע נראה כי מיקרוסופט נופלת מבחינת העוצמה בהשוואה ל-PS4. עם זאת, לא ניתנו פרטים מדויקים על שתי הקונסולות מבחינת כוח העיבוד,כך שלא ניתן לקבוע בוודאות את העליונות של האחת על השנייה, אם כי מסתמן שה-PS4 תנצח בסיבוב הזה.

הבקר

כמובן שעם קונסולה חדשה, זכינו לבקר חדש. כל השינויים הם מן הסתם קוסמטיים, אך השינויים שלפי דעתנו הכי חשובים הם שינוי ה-D pad לאחד שמזכיר את הדואלשוק של סוני, ונראה הרבה יותר נוח מהעיגול הדחוס והמגושם של ה-360. יחד עם העיצוב הצר יותר והג'ויסטיקים השקועים יותר, השלט נראה וכנראה ירגיש טוב יותר.

צר יותר, ג'וייסטיקים חדשים ו-D pad חדש, הגיע הזמן, לא?

קינקט 2

יחד עם שאר מרכיבי הקונסולה – גם הקינקט זוכה לשדרוג: המכשיר יהיה עוצמתי הרבה יותר ויורכב מחיישן עומק של 250,000 פיקסלים, יחד עם מצלמה רגילה באיכות 720P, שכנראה תיועד לשיחות ווידיאו, צילום תמונות וכו'. חיישן העומק לעומת זאת, מיועד למשחקים וקליטת מחוות לשליטה בממשק, והפך למדויק הרבה יותר. החיישן יכול לזהות את רוב המפרקים בגופנו, ידע להפריד אצבעות ואף לזהות אם קצב הלב שלנו מואץ. מעטים השימושים הפרקטיים בקונסולות משחקים לחיישן כה מדויק, אך זוהי ללא ספק קפיצת מדרגה מרשימה.

גם הקינקט זוכה לשפצור

הממשק

מיקרוסופט החליטו לירות לכל הכיוונים הפעם, ובנו מערכת הפעלה שהיא בעצם 3 בתוך אחת. מערכת אחת היא מערכת ההפעלה הרגילה של האקס בוקס ששודרגה. השניה היא בעצם גרסת בסיס של ווינדוס 8. כך יוצא שתוכלו להתקין בעצם, תוכנות שתוכנתו עבור ווינדוס 8 (להבדיל מתוכנות שמתאימות לכל הגרסאות של ווינדוס). נראה נוח ופשוט, אם כי היינו מצפים שמיקרוסופט תרענן בצורה דרסטית יותר את הממשק שלה.

היי, אתה נראה לי מוכר מאיפשהו…

אך פה זה לא נגמר, מיקרוסופט דאגה לשלב את הקינקט בכל רמ"ח איבריו לתוך הממשק החדש, וכך – פקודות קוליות יהפכו לשגרת חיים אמתית: תוכלו להדליק ולכבות את הקונסולה בהינד עפעף, להעביר ערוצים, לזפזפ בין מוסיקה למשחקים וכו'. עוד תוספת נחמדה שמיקרוסופט דאגו לא לשכוח היא הוספת תמיכה מורחבת במחוות: תוכלו לבצע זום אין בעזרת פעולה דמוית מתיחה, לחלק את המסך כדי לבצע פעולות שונות בו זמנית וכך הלאה.

אה, נזכרתי מאיפה.

לפני שסיימו לדבר על הממשק, החבר'ה במיקרוסופט דאגו להזכיר את שירות ה-Smart Glass שיזכה לשדרוג, וגם הציגו בפנינו שיחת וידיאו בסקייפ (שיהיה מובנה בממשק), אותה תוכלו לנהל תוך כדי משחק, צפייה בסרט או גלישה באינטרנט.

Xbox Live

שירות הלייב שודרג גם הוא, והובטח כי יהפוך למהיר יותר, נגיש יותר ונוח יותר. אחד השינויים הדרסטיים ביותר הוא מעבר של כמעט כל התוכן הקשור בשירות לשרתי ענן, אשר ימנו כ-300,000 שרתים שימוקמו מסביב לעולם. כל השמירות שלכם, כל הסרטונים – הכל על השרתים של מיקרוסופט. בתוך הקונסולה ימצא מכשיר קטן שידאג לתקשר עם השרתים, וגם ייתן לכם כלים לעריכה ושיתוף סרטוני המשחקיות שהקלטתם.

טלוויזיה ובידור ביתי

כאמור, מיקרוסופט הציגה מיקוד משמעותי בזירת הטלוויזיה והבידור הביתי. חלק ניכר מהמיקוד הזה בא לידי ביטוי באפשרות לצפות בטלוויזיה על גבי הקונסולה.לצערנו, השירות זמין רק לאזרחי ארה"ב, וגם אם אתם קוראים את הכתבה הזו מארה"ב, תיאלצו להיפרד ממספר לא ברור של דולרים כדי לרכוש מכשיר שיאפשר את הזרמת הטלוויזיה לקונסולה. ובכל זאת, אם תהיו מעוניינים בשירות הנ"ל, מיקרוסופט תספק לכם גם מדריך שידורים שייקרא "OneGuide", שישלב בתוכו גם אפשרות לחפש תוכניות בידור שונות באינטרנט עם קולכם.

It only does TV

מיקרוסופט הודיע גם כי חתמה על הסכם שותפות עם ליגת ה-NFL האמריקאית. במסגרת השותפות יוכלו משתמשי ה-One לצפות בשידורים ישירים ממשחקים, ולקבל מידע בזמן אמת על שחקנים מה-Fantasy League. 

עוד בונוס נחמד, שמראה יוזמה מעניינת מצד מיקרוסופט, היא שיתוף הפעולה בין studios 343 וסטיבן ספילברג, שיביים סדרה אשר תתרחש בעולם של היילו. לא נחשפו עוד פרטים אודותיה, אבל סביר להניח שהיה תהיה בלעדית למנויי האקס בוקס לייב.

1 2 Next

 1. stone cold

  הD-PAD דומה לזה של נינטנדו לא של סוני
  אני אישית למרות חיבתי לנינטנדו חושב שהD-PAD שלהם בינוני

  מבחינתי המוצלח ביותר זה של הסגה סאטורן מודל 2

  אבל עדיף אחד דומה לזה של נינטנדו מול מה שיש ב360 או בPS3

  דרך אגב הפטנט של נינטנדו בענין ניגמר ב2005 ,ככה שבתאוריה יכלו לעשות בדיוק כמו של נינטנדו

  22/05/2013 בשעה 10:20
 2. liiight

  נראה פצצה

  22/05/2013 בשעה 10:22
 3. DrizziTx

  מיקרוסופט לא רוצים גיימרים
  מתי וכל מי שקורא, מהיום הראשון שה-אקסבוקס יצאה, היה ברור מה מטרתה של מיקרוסופט, להשתלט לנו על הסלון.
  לא מעניינים אותה הגיימרים, מעניין אותה מה שיותר אנשים שייקנו ויהפכו להיות לקוחות ולפיכך היא מחפשת ומנסה לנעול אצלה מה שיותר משתמשים "קאזוליים" ואלה הם צרכני הטלויזיה בעיקר, שימו לב, אפילו אין תאימות למשחקים אחורה וזה אומר המון לגבי האג'נדה האמיתית שלהם!

  22/05/2013 בשעה 10:22
 4. 4lph4

  meh…
  למיקרוסופט מוניטין רב בתחום האופיס ומערכות ההפעלה.
  כל השאר זה פשוט לא זה.

  22/05/2013 בשעה 10:25
 5. אורי

  מיקרוסופט מעוניינת במכירות ולא במי הכי חזק,
  מיקרוסופט מעוניינת במכירות ולא במי הכי חזק, רואים זאת גם ב-xbox360, הם לא הציגו קונסולה חזקה אלה מרכז בידור לסלון,
  ועובדה שהמכירות שלה היו הרבה יותר מה-PS3, מיקרוסופט כמו אפל, אינה מחפשת את החוזק אלא את המכירות, כמה שיותר כסף,
  להיות בראש הטבלת המכירות, וזה בסדר גמור, זכותה המלאה.

  22/05/2013 בשעה 10:51
 6. שמעון

  אני צופה הצלחה בינונית בלבד לקנסולה
  יש הרגשה שמיקרוספט שכחו מהיא המטרה של הXBOX , ומנסים להפוך את הXBOX למערכת בידור ביתית ולא למכונת משחקים שהיא אמורה להיות . גם העיצוב שואף להיטמע כחלק ממערכת הקולנוע הביתית ולא כמו מוצר יעודי לגיימרים.מה גם שחצי מהאופציות שהם הוסיפו לXBOX בכלל מיועד רק לתושבי ארה"ב .ויותר מכך 80% מאלה שיקנו את הXBOX לא מעניין אותם בכלל בכלל שאר האופציות שהתווספו מעניין אותם רק משחקים.

  22/05/2013 בשעה 11:05
 7. רועי לוי

  FAIL!
  הם איבדו חצי מהלקוחות רק כי חייבים להתחבר לאינטרנט! חוצפה!ניסיון השתלטות שכשל כבר בעבר…מהרגע שהאקס בוקס 360 נפרץ המכירות של סוני צנחו. מי שיזכה בלב הלקוח זה מי שיבוא לקראתו ולא נגדו. ואיך שזה נראה מיקרוסופט פותחת חזית נגד הלקוח הוותיק. תשכחו מקונסולות ותעברו לPC שם אתם הרבה פחות מוגבלים והרבה יותר מאושרים. אפשר לשדרג, להחליף. אפשר לבחור לא להתחבר לרשת! או לשחק און ליין בSTEAM. בקיצור אפשר הכל. דרך אגב השלט של RAZER הרבה יותר איכותי ויפה מהשלט החדש שלהם.

  22/05/2013 בשעה 12:00
 8. B.S

  לדעתי
  לדעתי מיקרוסופט עובדים על הציבור ומחבאים משהו גדול כי כמו שהכותב אמר "הגישו את הדור הבא לסוני על מגש של כסף"
  לדעתי לא צריך לאתאכזב או לשאול שאלות בבוא היום נראה מה באמת מיקרוסופט תכננו או שהם באמת שחכו אותי ועוד ציבור שלם שציפה לאקסבוקס (שמיועד גם לגיימרים)

  22/05/2013 בשעה 12:25
 9. 2Fluffy4u

  אני לא מבין למה מתאכזבים..
  אני חושב שהרעיון שלהם הוא לא ליצור קונסולת משחק. אלא מרכז בידורי. לטעמי זה בסדר שחברה עסקית תרצה להגדיל את נפח השוק. מה גם שלדעתי זה משהו שאומר לזכות החברה שאולי מפנימה שעתיד הקונסולות לא יכול להיות מבוסס אך ורק על משחקים. שכן יותר ויותר משתמשים מודעים לפשטות בחיבור מחשב למסך הטלוויזיה ושימוש בו כקונסולה. הם בעצם יצרו htpc לשוק ההמונים שלא מעוניין להתעסק בנתונים טכנים. ממש כמו הגישה של אפל.

  22/05/2013 בשעה 12:36
 10. B.S

  ל9
  אם היה לך את האקסבוקס הראשון הייתי רואה שאין לך גימקים ושטיות היה לך משחקים זהו מכניס דיסק מחכה מספר שניות ומשחק ואל תבין אותי לא נכון אני אוהב גימיקים אבל לא שזה מגיעה לרמה שיש רק גימיקים ולדעתי תקנו אותי אם אני אומר משהו לא נכון קונסולה נועדה למשחק (קונסולה זה מחשב נקודה!)

  22/05/2013 בשעה 13:07
 11. אנליסט

  גם הWII חלש והוא נמכר
  לWII יש גרפיקה של סוני 2 ובכל זאת בגלל שלט תנועה פשוט, הWII היא הקונסולה הכי נמכרת בדור הזה, לא?

  תארו לעצמכם מה שליטה קולית ודרך הקינקט יעשו…

  22/05/2013 בשעה 13:27
 12. מוריס

  למגיב 10
  ממש לא היה לי באקס בוקס הראשון XBMC , אתה פשוט לא מנצל טוב את המכשיר זה הפסד שלך.

  22/05/2013 בשעה 15:16
 13. dans41

  ל-3
  לכל דבר יש סיבה כאן אני דיי בטוח שאין טאימות למשחקים הישנים בגלל המעבר לטכנולוגיית ה blu ray הדגם הקודם היה hddvd שהוכח ככישלון אבל יכול ליהיות שיהיה אפשר עם הזמן לשחק במשחקים הישנים על ידי קנייה של המשחקים דרך הxbox live או אפילו שירות שיאפשר לך לקבל את כל המשחקים שהיו לך בקונסולה הקודמת או משהו בסגנון.
  אני מסכים שהם יכלו להתאמץ ולשים עוד עינית לקריאת הדור הקודם או משהו אבל זה מה יש והקונסולה הזו תצליח.

  22/05/2013 בשעה 16:58
 14. stone cold

  13 אתה מאוד טועה
  אין שום קשר למעבר לבלו רי
  הרבה כונני בלו רי מנגנים גם DVD ,למעשה רובם
  ול360 היה DVD ולא DVD -HD
  הDVD-HD היה רק תוסף שנימכר בניפרד ,ורק לסרטים
  מישחקים יצאו על DVD שיכבה כפולה ,ורוב כונני הבלו רי מנגנים את זה בקלות

  הבעיה הגדולה ביותר שהמעבד הראשי מאוד שונה ,לסוני יש אותה בעיה
  זה לא שידרוג רגיל ,החליפו לסוג מאוד שונה של מעבד ,תמיכה אחורנית במצב כזה זה מאוד קשה

  22/05/2013 בשעה 21:08
 15. Gil28

  הבשורה האמיתית
  מעבד מארכיטקטורת X86. נכון, זה לא מאפשר תמיכה אחורנית, אבל זה יקל משמעותית על פיתוח אמולטור (כבר לא באמת אמולטור) למחשבי PC!

  23/05/2013 בשעה 01:43
 16. winer

  אותי מעניין לדעת אם תיהיה פריצה :-))

  23/05/2013 בשעה 06:51
 17. YS

  אני פשוט בשוק כל פעם מהצרכנים
  אנשים מגדירים FAIL על מוצר שרק הוכרז ומציג רעיונות.
  מישהוא כאן (בעיקר מאלה שהחליטו שהXBOX לא מכונת GAMING)יודע מה יכולות הXBOX החדש? מבין מה הם אמרו לגבי השימוש בחיבור של שלושה מערכות הפעלה שונות, כאשר אחת היא Dedicated למשחקים, השניה היא מערכת הפעלה להרצג אפליקציות והשלישית כדי לתקשר ולנטב בינהם? מישהוא יודע מה הPerformance hit שלהם?
  ה Xbox 360 היה גם כן מערכת בידור, וכך גם ה PS3 וכך גם הPS4.
  אז חברים באמת. הטעות הכי גדולה של אדם, זה כשהוא מתימר לטעון שהוא מבין ויודע, גם כשהוא לא. וזה מה שהרבה מאיתנו עושים כאן.

  אז די עם השטויות ותתחילו לתת תגובות נורמליות. לצערי, אנחנו כצרכנים נוכל לגרום למוצר להצליח או להיכשל. וזה לצערי כי אין קשר בין עם המוצר טוב או לא, יש קשר למה הצרכן החליט, ואיך הוא השפיע על החבר שלו. ולא מספיק שיש קהילה ענקית אנטי מיקרוסופטית שהחליטה שהמוצרים שלהם חרא, גם הם דואגים לספר לחברים שלהם כמה הם יודעים שזה נכון. O.o

  23/05/2013 בשעה 07:16
 18. ASD

  רוצים גרסא למשחקים נטו !
  למה הם משקיעים כל כך על ה'מסביב' שלא מעניין את שוק הגיימרים?? תעשו גרסא של משחקים נטו! זולה יותר כמובן… ואל תדחפו לנו את השטויות שלכם בכוח!

  25/05/2013 בשעה 02:21
 19. Astronaut

  נצחונות לשתי החברות
  לפי דעתי ללא ספק שסוני ניצחה במה שנקרא "קונסולת משחק". אין ספק שהיא פנתה לקהל היעד של הקונסולות הקודמות וניצחה בתחום הזה, אך מיקרוסופט ניצחה בתחום אחר שעוד לא היה קיים ממש עד כה- קונסולת בידור?
  לא יודע איך לקרוא לזה אבל בעצם מיקרוסופט משנה את מה שהקרנו עד כה וזה לא רק פלייסטיישן ואקסבוקס אחד נגד השני בגיימינג.

  25/05/2013 בשעה 19:37
 20. Shahar

  Who needs xbox if you have a strong PC and xbox controller?

  27/05/2013 בשעה 18:48
 21. שמעון

  תגובה ל 9 ו. 14
  אתם לא מבינים למה הגיימרים כועסים על הקונסולה החדש של מיקרוסופט אז לכן אני אתן לכם דוגמא שתבהיר למה אנחנו כועסים . קח לדוגמא את אפל יש להם את קהל המערצים שלהם שקונה רק מוצרים שלהם ומתגאה במוצרים שאפל מוציאה. יום אחד אפל מחליטה להוציא אייפון עם מערכת אנדרואיד! .מה אתה חושב שתהיה התגובה של המעריצים השרופים של אפל . האם הם יברכו על כך שניתן לבחור איפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד או שהם יכעסו שהחברה שינתה את מה שהיה מיוחד בה. כך עם האקסבוקס החדש , היא התחילה כמכונת משחקים נטו עברה לדור מעודכן יותר ועדיין נשארה משחקים נטו , ופתאום בדור החדש מיקרוסופוט אומרת לכל המעריצים "זהו אקסבוקס כבר לא מכונת משחק המוכוונת לקהל הגיימרים אקסבוקס מעכשיו היא מערכת בידור משפחתית!".

  30/05/2013 בשעה 03:12
 22. ניר

  מעניין
  יהיה אפשר להריץ גם תוכניות שהם לא בבממשק הMetro UI.

  30/05/2013 בשעה 14:49
 23. open source

  כבר אין מוצרים למשתמשים מקצוענים
  זה מתבטא בהרבה דברים..

  31/05/2013 בשעה 12:58
 24. AKH

  jack of all trades master of none!
  כנראה שלא שמעו את המשפט הזה במיקרוסופת מכיוון שהם מנסים ליצור מערכת מולתימדיה שכוללת שירותים שקהל היעד שלהם כבר קיבל ובצורה יותר טובה! ומשאירה את עולם המשחקים שאמור להיות נקודת המכירה שלה בשוליים, כלומר הם לא חזקים באף נקודה לכן אין סיבה לקנות Xbox1 מכיוון מי שקונה בד"כ מעוניין במשחקים וברגע שזה לא נקודת המכירה של הקונסולה אז אין סיבה לקנות ולגבי המולטימדיה(כל הגימיקים של הטליוויזה)כהל היעד כבר מקבל שירותים בסגנון זה בצורה יותר טובה!…

  10/06/2013 בשעה 09:52