קונסולת ה-Xbox One נחשפה רשמית: הפרטים המלאים כאן (עודכן) • HWzone
גיימינג

קונסולת ה-Xbox One נחשפה רשמית: הפרטים המלאים כאן (עודכן)

למרות כל הדיבורים על חומרה חזקה יותר, משחקים חדשים ובלעדיים ואף הופעתם של שני מנועי משחק חדשים – ההכרזה התמקדה יותר בבידור ביתי: מוסיקה, שירות האקס-בוקס לייב, וטלוויזיה. אלו תפסו את הבמה האמתית של האירוע

עדכונים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


 • במיקרוסופט אישרו שהקונסולה תיאלץ להתחבר פעם ביום (24 שעות) כדי שתוכלו לשחק במשחקים, אם לא תוכלו להתחבר לאינטרנט פעם ביום לפחות – לא תוכלו לשחק.
 • תוכלו להשתמש בפרופיל שלכם אצל חבר (כלומר, על קונסולה אחרת במקום אחר) אך תיאלצו להתחבר פעם בשעה כדי לוודא מול
 • מיקרוסופט לא תכפה דמי כופר.. כלומר, דמי תשלום עבור משחק שנמכר כיד שניה, זה יהיה תלוי במפיצות.
 • השאלת משחקים לחברים לא תהיה אפשרית בהשקת הקונסולה, אך עובדת על פתרון.
 • הקינקט לא יצלםיקליט אתכם במצב המתנה, ולא ישלח מידע בחזרה לשרתיםמרכזי המידע של .
 • תוכלו לתת משחק במתנה לחבר שלכם רק פעם אחת. זה הכל.
 • נחשף כי ל-One לא תהיה אפשרות לנגן משחקי ישנים. נוסף על כך, מסתמן שלא תהיה אפשרות לשחק אפילו בכותרי האקס בוקס לייב. 
 • אם תרצו להיות בין הראשונים שיקבלו את הקונסולה לידיכם כשהיא תשוחרר מתישהו השנה, ShopTo ו-GAME מציעות פיקדון של 20 ליש"ט עבור המזמינים מראש. 
 • דון מטריק, ראש חטיבת הבידור של טוען כי "אם אתה יש לך אפשרות לנגן משחקים ישנים, אתה נמצא יותר מדי בעבר" (תרגום חופשי). כך שלאלו מכם שקיוו שמיקרוסופט תחזור מההחלטה שלה לא לתת לכם לשחק במשחקי X360 או משחקי XBLA על ה-One, אנחנו משתתפים בצערכם.
ייצטרף לעוד חברים שתראו על האקס בוקס One


משחקי צד ג' שאושרה היציאה שלהם על האקס בוקס One

 • Destiny
 • Assassin's Creed  4
 • Watch Dogs
 • Thief
 • Battlefield 4

מסיבת העיתונאים במלואה:


הקונסולה

נתחיל מהקונסולה עצמה, וליתר דיוק: החומרה שלה.

כפי שהיה ברור לנו מההתחלה, החומרה עליה קראנו בשמועות התבררה כנכונה, ותהיה מורכבת משבב מאוחד של (כרטיס גרפי משולב עם מעבד). הכרטיס מבוסס על ארכיטקטורת ה-"Jaguar" של .
מיקרוסופט גם הטיחה בנו את מספר הטרנזיסטורים המפלצתי שירכיב את המפלצת הזו: לא פחות מחמישה מיליארד טרנזיסטורים (לשם השוואה, בשבבים סטנדרטיים של אינטל או ישנם 1.4 מיליארד טרנזיסטורים).

שאר הפרטים כוללים בתוכם: שמונה גיגה של זיכרון מסוג Wifi Direct,  – לתקשורת מהירה ומתקדמת יותר עם השלט החדש ומכשירים אחרים, כונן בלו-ריי, מובנה של 500 גיגה, מספר לא ידוע של פורטים מסוג USB3, כניסה ויציאת ומיקרוסופט אף הבטיחו צריכת חשמל מזערית של 100 וואטים (טיפה יותר מהפלייסטיישן 3). נראה שהשמועות הפעם לא היו רחוקות מהאמת, וניבאו כמעט כל פרט ופרט בדיוק מדהים.

הנה היא, במלוא תפארתה 

אם לקחת רגע צעד אחורה לנתונים הטכניים של ה-PS4 – שתי המערכות בנויות על אותה ארכיטקטורה של (Jaguar), אם כי נראה שהאקס בוקס נופלת מה-PS4, מאחר והאחת מציגה מאוחד וחלש יותר, בעוד השנייה מציעה שתי מערכות נפרדות וחזקות יותר (יחידות העיבוד הגרפית נפרדת מהמעבד הראשי). כמו כן, ה-PS4 מציעה זיכרון גרפי (GDDR5) לעומת הזיכרון הסטנדרטי שמיקרוסופט מציעה (DDR3). כך שכרגע נראה כי נופלת מבחינת העוצמה בהשוואה ל-. עם זאת, לא ניתנו פרטים מדויקים על שתי הקונסולות מבחינת כוח העיבוד,כך שלא ניתן לקבוע בוודאות את העליונות של האחת על השנייה, אם כי מסתמן שה- תנצח בסיבוב הזה.

הבקר

כמובן שעם קונסולה חדשה, זכינו לבקר חדש. כל השינויים הם מן הסתם קוסמטיים, אך השינויים שלפי דעתנו הכי חשובים הם שינוי ה-D pad לאחד שמזכיר את הדואלשוק של , ונראה הרבה יותר נוח מהעיגול הדחוס והמגושם של ה-360. יחד עם העיצוב הצר יותר והג'ויסטיקים השקועים יותר, השלט נראה וכנראה ירגיש טוב יותר.

צר יותר, ג'וייסטיקים חדשים ו-D pad חדש, הגיע הזמן, לא?

קינקט 2

יחד עם שאר מרכיבי הקונסולה – גם הקינקט זוכה לשדרוג: המכשיר יהיה עוצמתי הרבה יותר ויורכב מחיישן עומק של 250,000 פיקסלים, יחד עם רגילה באיכות 720P, שכנראה תיועד לשיחות ווידיאו, צילום וכו'. חיישן העומק לעומת זאת, מיועד למשחקים וקליטת מחוות לשליטה בממשק, והפך למדויק הרבה יותר. החיישן יכול לזהות את רוב המפרקים בגופנו, ידע להפריד אצבעות ואף לזהות אם קצב הלב שלנו מואץ. מעטים השימושים הפרקטיים בקונסולות משחקים לחיישן כה מדויק, אך זוהי ללא ספק קפיצת מדרגה מרשימה.

גם הקינקט זוכה לשפצור

הממשק

מיקרוסופט החליטו לירות לכל הכיוונים הפעם, ובנו שהיא בעצם 3 בתוך אחת. מערכת אחת היא מערכת ההפעלה הרגילה של האקס בוקס ששודרגה. השניה היא בעצם גרסת בסיס של 8. כך יוצא שתוכלו להתקין בעצם, תוכנות שתוכנתו עבור 8 (להבדיל מתוכנות שמתאימות לכל הגרסאות של ווינדוס). נראה נוח ופשוט, אם כי היינו מצפים שמיקרוסופט תרענן בצורה דרסטית יותר את הממשק שלה.

היי, אתה נראה לי מוכר מאיפשהו…

אך פה זה לא נגמר, דאגה לשלב את הקינקט בכל רמ"ח איבריו לתוך הממשק החדש, וכך – פקודות קוליות יהפכו לשגרת חיים אמתית: תוכלו להדליק ולכבות את הקונסולה בהינד עפעף, להעביר ערוצים, לזפזפ בין מוסיקה למשחקים וכו'. עוד תוספת נחמדה שמיקרוסופט דאגו לא לשכוח היא הוספת תמיכה מורחבת במחוות: תוכלו לבצע זום אין בעזרת פעולה דמוית מתיחה, לחלק את המסך כדי לבצע פעולות שונות בו זמנית וכך הלאה.

אה, נזכרתי מאיפה.

לפני שסיימו לדבר על הממשק, החבר'ה במיקרוסופט דאגו להזכיר את שירות ה-Smart Glass שיזכה לשדרוג, וגם הציגו בפנינו שיחת וידיאו בסקייפ (שיהיה מובנה בממשק), אותה תוכלו לנהל תוך כדי משחק, צפייה בסרט או גלישה באינטרנט.

Xbox Live

שירות הלייב שודרג גם הוא, והובטח כי יהפוך למהיר יותר, נגיש יותר ונוח יותר. אחד השינויים הדרסטיים ביותר הוא מעבר של כמעט כל התוכן הקשור בשירות לשרתי , אשר ימנו כ-300,000 שרתים שימוקמו מסביב לעולם. כל השמירות שלכם, כל הסרטונים – הכל על השרתים של . בתוך הקונסולה ימצא מכשיר קטן שידאג לתקשר עם השרתים, וגם ייתן לכם כלים לעריכה ושיתוף סרטוני המשחקיות שהקלטתם.

טלוויזיה ובידור ביתי

כאמור, הציגה מיקוד משמעותי בזירת הטלוויזיה והבידור הביתי. חלק ניכר מהמיקוד הזה בא לידי ביטוי באפשרות לצפות בטלוויזיה על גבי הקונסולה.לצערנו, השירות זמין רק לאזרחי ארה"ב, וגם אם אתם קוראים את הכתבה הזו מארה"ב, תיאלצו להיפרד ממספר לא ברור של דולרים כדי לרכוש מכשיר שיאפשר את הזרמת הטלוויזיה לקונסולה. ובכל זאת, אם תהיו מעוניינים בשירות הנ"ל, תספק לכם גם מדריך שידורים שייקרא "OneGuide", שישלב בתוכו גם אפשרות לחפש תוכניות בידור שונות באינטרנט עם קולכם.

It only does TV

מיקרוסופט הודיע גם כי חתמה על הסכם שותפות עם ליגת ה-NFL האמריקאית. במסגרת השותפות יוכלו משתמשי ה-One לצפות בשידורים ישירים ממשחקים, ולקבל מידע בזמן אמת על שחקנים מה-Fantasy League. 

עוד בונוס נחמד, שמראה יוזמה מעניינת מצד , היא שיתוף הפעולה בין studios 343 וסטיבן ספילברג, שיביים סדרה אשר תתרחש בעולם של היילו. לא נחשפו עוד פרטים אודותיה, אבל סביר להניח שהיה תהיה בלעדית למנויי האקס בוקס לייב.


1 2העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close