קונסולות PlayStation 5, אצל מפתחי המשחקים כבר עכשיו • HWzone
גיימינגכתבות נבחרות

קונסולות PlayStation 5, אצל מפתחי המשחקים כבר עכשיו

השקה של הקונסולה הביתית הגדולה הבאה מבית עשויה להתרחש בתוך פחות משנתיים

שנה וחצי עברה מאז השקתה של קונסולת ה-PlayStation החדשה ביותר, ה- Pro המשופרת, אך זה נראה כאילו בחברת סוני לא בונים על המשכיות גדולה במיוחד עבורה – ונמצאים כבר עכשיו בעיצומו של פיתוח סיזיפי של ה- הראשית החמישית, שאף נמצאת בידיהם של מפתחי משחקים שונים ברחבי העולם בגרסת אב-טיפוס מוקדמת.

אנחנו כבר יודעים כי קונסולות הדור הנוכחי מבית סוני ומיקרוסופט דומות מאוד במאפייניהן, עם חומרה לעיבוד כללי ולעיבוד גראפי מבית חברת – ונראה שגם הדור הבא של סוני ימשיך את המגמה ובגדול, עם התבססות על שמונה ליבות עיבוד בארכיטקטורת ה-Zen המודרנית (בהשוואה לארכיטקטורת Jaguar חסכונית וחלשה משמעותית בדור הנוכחי) וגם גראפית מדור ה-Navi העתידי, שאמורה להתבסס על תהליך ייצור חדשני של 7 ננומטר. לא ידוע האם גם הפעם נראה את סוני מתבססת על גראפי (GDDR6? HBM2?) בתור מערכת אחוד הן עבור העיבוד הכללי והן עבור הגראפי, או מעבר לארכיטקטורה מסורתית יותר בה לכל יחידת עיבוד ייעודי משלה.

אולי כך תיראה הקונסולה החדשה? בינתיים אלו רק עיבודים בלתי רשמיים של חובבים

המעבר המתבקש לתהליך ייצור חדש ולארכיטקטורות חדשות יוכל להפוך את ה- 5 לעוצמתית פי 2 או פי 3 מה- 4 Pro, לכאורה, במסגרת צריכת הספק דומה ושימוש במעטפת דומה של המוצר – הכל תוך המשך צמצום השוני הקיים בין עולם הקונסולות לעולם המחשבים האישיים, שיאפשר המרת משחקים מפלטפורמה אחת לאחרת בקלות יחסית – ועם תמיכה ביישומי ואולי גם מתקדמים הרבה יותר.

כל החומרה שבתוך ה-PS5 בגירסתה הסופית תבוסס על ליטוגרפיית 7 ננומטר חדשנית? זה בהחלט יאפשר קפיצת מדרגה טכנולוגית מוחשית

הנבואות הנוכחיות חוזות לנו חשיפה של קונסולת הדור הבא לקראת סוף השנה הבאה, או אולי אף במהלך שנת 2020 – שש או שבע שנים אחרי בואה של ה- 4, שתואמות היטב את מחזורי החיים אותם ראינו בקונסולות הסלוניות של החל מהדור הראשון וכנראה גם יעניקו לסוני מספיק זמן בכדי לחצות רף מכירות יוקרתי מאוד של 100 מיליון יחידות עבור המוצרים שנמכרים כיום בחנויות. האם גם במיקרוסופט יחלו לחלק בקרוב את מוצרי הדור הבא למפתחים? מקווים שנקבל תשובות כמה שיותר מהר.

תגיות

3 תגובות

  1. דיברו על סופן של הקונסולות, לא מבין מה הן חשבו לעצמם..
    תעשייה אדירה של כסף

  2. עוד לא יצאו משחקים ל PS4 וכבר בונים לנו קונסולה חדשה, תעשייה של כסף ופחות עשייה.

    1. אין לי קונסולה אבל אני לא מסכים איתך, מכשירי גלקסי יוצאים חדשים כל שנה אין סיבה שקונסולה לא תשתדרג כמה שנים[ בכל זאת 4 PRO זה של 2016 והם עובדים על חמש ל 2020.. ]

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close