קונסולות הדור הבא, האמנם? | דעה • HWzone
גיימינג

קונסולות הדור הבא, האמנם? | דעה

גרפיקה מדהימה, שיתופיות, דגש חזק על שירותי מדיה, ועוד מספר אלמנטים בולטים, הם אלה שיאפיינו את הדור הבא של הקונסולות.הוא אמור להגיע אלינו בתוך פחות משנה. אבל השאלה היא, האם זהו באמת "הדור הבא" שחיכינו לו?

strike 1

אנחנו עדיין כבולים לבקרים. זה אמנם פחות תקף אצל , ובכל זאת – כדי לשחק במשחקים "רציניים" כפי שקהל ההארד קור אוהב לכנות אותם, צריך להשתמש בבקר שליטה סטנדרטי. גם אצל סוני, אמנם יש דגש ברמה מסוימת על המוב, אבל הוא עדיין לא נתמך בכל המשחקים שלה, כך שעדיין צריך להשתמש בבקרי הדואלשוק שלה. ונינטנדו… אוי . על בקר הטאבלט שנראה כאילו חוברו אליו שני ג'וייסטיקים עם דבק חמש שניות, אין באמת טעם להרחיב. נכון? 

Strike 2

הגרפיקה משום מה, קיבלה דגש חזק מאוד בתקופה האחרונה, דבר שלפי דעתי מגוחך בהתחשב בעובדה שאלמנטים אחרים הוזנחו. על כך בפעם אחרת. כך או כך, הקונסולות של הדור הבא יציגו גרפיקה שהיא מצוינת, אבל היא לא באמת קפיצת מדרגה משמעותית, כמו שראינו לפני עשור. 

"תראו את הפיצוץ המרהיב הזה ותנסו לשכוח מהעלילה הזוועתית שלנו!"

Strike 3

משחקים, אנשים יקרים, היא הסיבה שאני כאן. היא הסיבה שנינטנדו, מיקרוסופט וסוני לא קרסו כלכלית, היא הסיבה שיש ערימה מגוחכת בגודלה של בקבוקי קולה, עטיפות של "מקופלת" וקופסות פיצה ליד המחשב. נראה שסוני, נינטנדו ובמיוחד מיקרוסופט שכחו את זה. כל החברות רוצות להגדיל את נתח השוק שלהן – , מוסיקה וכו'. זה כמובן לגיטימי, אבל בשנים האחרונות, זה מרגיש כאילו השילוש הקדוש נכנס למערה עמוסה בזהב, והוא לא יודע מה לעשות איתה. וכך אנחנו – הגיימרים, נשארים קצת בחוץ, ונאלצים לקבל זוועות כמו Call Of Duty: Modern Warfare 10 ו-Medal Of Honor: WARFIGHTER כמו כלב שמסתפק בפירור מעצם. גודל האכזבה כגודל הציפייה, למרות ש- נראית מעט יותר מבטיחה השנה.

Paystation 4

לפי דעתי, סוני התקרבה יותר מהשאר לקונספט "הדור הבא". נתחיל מכך שאפילו הטיפול בחומרה שלה מראה על חשיבה אחרת (שימוש בזיכרון גרפי במקום זיכרון סטנדרטי בשביל כל המערכת), אך גם התכנון של הקונסולה. הדגש על…משחקים, שכאמור נראה שמעט נעלם מעיני החברות. הדגש על שיתופיות שאמנם נראה מעט מוגזם, אך הוטמע בצורה טובה, כזו שפחות כופה את עצמה עליכם. דוגמאות לכך הן הזרמת משחקיות בזמן אמת לשאר ה-PSN, עזרה מרחוק כדי לעבור שלב בו אתם תקועים ועוד.

אך אליה וקוץ בה. נראה שגם סוני נפלה לבור ה"מונופול על שוק משחקי היד השניה", אם כי נראה שבעקבות הזעקה על היא תחזור בעצמה. גם היעדר האפשרות לשחק במשחקי PS3 בצורה ישירה על ה- צורמת להמון אנשים (כנ"ל לגבי משחקי PSN). אבל הקוץ שבאמת צרם לי, היא שהאפשרות היחידה שלכם לשחק במשחקי PS3 על ה- היא בעזרת הזרמת תוכן (באמצעות Gaikai שנרכשה על ידי סוני). זה אומר שתצטרכו לשלם מחיר כפול על משחק שכבר קניתם.. מישהו אמר מיקרוסופט?

Xbox, go home

מיקרוסופט.. מה קרה לך? איפה החברה שהשקיעה בשוק משחקי האינדי שלה (וכיוונה אקדח לרקה של המפתחים בעזרת חוזים כובלים ודרקוניים)? איפה החברה שנתנה לנו משחקים מקוריים ומעניינים (ואז שחררה אותם למחשב)? במחשבה שניה.. אולי אף פעם לא הייתה ה-חברה, היא תמיד דאגה לאזן את ההצלחות שלה בכישלונות נוראיים. דוגמה מצוינת לכך היא הפיאסקו של באג הכסף בלייב, שנתן לכולם אפשרות לקנות משחקים בחינם, נתנה להם לשמור אותם, ואז החליטה לחזור בה ונתנה באן לכל מי שהעז לנצל את הבאג.

ובכל זאת, שום דבר לא יכול להצדיק את הכישלון של האקס בוקס One (צריך להעלות על המוקד את מי שחשב על השם הזה). שלושה משחקים הוצגו במשך שעה,שניים מהם בלעדיים. רגע אחד של משחקיות לא קיבלנו. כמעט עשרים דקות בהן ה"חליפות" דיברו על טלוויזיה. אם זה לא הספיק, יש את בעיית השאלת המשחקים או שוק היד השנייה. יש את בעיית "1984": חשפה כי הקינקט יישאר ויקשיב לכל דבר שתעשו, 24 שעות ביממה. והרשימה רק מתארכת מיום ליום.

Wii would really like you to buy our console

נינטנדו היא השיעור שלנו להיום בנושא "איך לגרום לחברה לקרוס בעזרת גימיק". נתחיל מכך, שאפילו החומרה של לא שואפת לתואר "הדור הבא", כך שבנושא זה היא נפסלה. "היי רגע! אבל גם ל-Wii הייתה חומרה זוועתית, והיא עדיין נחשבה לקונסולת דור נוכחי יחד עם האקס בוקס וה-PS3", נכון, אבל ה-Wii מצאה גימיק שעוד לא מצצו לו את הדם. ה-WiiU לעומת זאת, רוכבת על גימיק ה"דחוף-מסך-למשהו-ותקרא-לו-חדשני". בכל זאת, ראינו גימיקים מצליחים למרות שהם יושמו במקומות אחרים, אז מה הבעיה? משחקים, גבירותי ורבותי. שכחה את המשחקים, כמו נהג לימוזינה ששכח את המפתחות למכונית.

הגיע מוקדם מדי למסיבה?

היא ניסתה לפצות על כך במשחק נחמד פה ושם, אבל כשסוני עומדת לשלח בנו את אולפני המשחקים שלה, ומיקרוסופט מאיימת ב-15 משחקים בלעדיים (שכנראה חצי מהם יידחו בשנתיים ואז יבוטלו), קצת קשה לי להאמין שיש מקום לנינטנדו בדור הבא של הקונסולות.

מה צופן העתיד?

כעיקרון, ל-, האקס בוקס One וה-WiiU יש את הפוטנציאל להיות "קונסולות הדור הבא". הבעיה היא, שזה לא נראה כאילו השילוש הקדוש שש לנצל אותו. זה נראה ששלושת חברות הענק לוקחות צעד מהוסס אחר צעד לא בטוח, לעבר מטרה לא ברורה תוך כדי גישוש אחר קהל יעד ענקי. הדור הזה לפי דעתי, הולך להיות הדור שייקבע אם קהל ההארד קור יישרוד, או שיינטש לטובת הקז'ואל. כך או כך – מצפות לנו כמה שנים מעניינות.

תגיות

9 תגובות

 1. ברור שמחשקי PS3 לא יעבדו על PS4
  משחקים של PS3 בנויים כדי לעבוד עם מעבד בארכיטקטורת PowerPC בעוד שהPS4 בנוי על ארכיטקטורת x86. לכתוב אימולטור לדבר הזה ידרוש כלכך הרבה מאמץ וכסף שזה בכלל לא שווה לסוני את המאמץ. מצד שני להזרים את המשחק עד כמה שזה לא מושלם למשתמש היא הדרך האפקטיבית ביותר

 2. אגב
  ל-PC יש אלפי אם לא יותר בלעדיים…
  גרפיקה עדיפה ושליטה טובה יותר. כמובן שגם מזרים סרטים, שירותי און ליין בחינם ומה לא.

 3. גרפיקה?
  אתה לא יכול לצפות כבר עכשיו לקפיצה בגרפיקה, לך ליוטיוב ותראה איך נראו משחקי ההשקה של ה- PS3 ב-2006, הם נראו כמו משחקי PS2 רק עם רזולוצייה טיפה יותר גבוהה.. מישהו חשב אז שנראה משהו בסדר גודל של אנצ'רטד 3?
  הדור עדיין לא התחיל, והוא כבר מפציץ בהזמנות המוקדמות.. ככה שאתה יכול להיות רגוע שקהל ההרארדקור ישרוד… אנשים לא עד כדי כך טיפשים.

 4. תהליך מתבקש והכרחי
  לא ברורה לי ההתמרמרות. 7 שנות הפרש ביכולות חומרה בימינו הם משמעותיות מאוד והיה חובה ליישר קו.

  בנוסף יש פה תהליך מבורך של מעבר לX86 בתקווה שזה יוזיל עלויות למפתחים, יקצר זמני פיתוח וכמובן יאפשר התאמה טובה יותר של המשחק למחשב ולקונסולות – סיום עידן הפורטים למחשב של משחקי קונסולה.

 5. הקונסולות סוף עידן
  מה שיהרוג את הקונסולות, זה לא דווקא המחשב.
  משחקים מסוג F2P, ימשיכו להתפתח ולהציע לגיימרים יותר תמורה על המחשב.
  הקונסולות נמכרות בהפסד על כל מכשיר, הכסף מגיע מהמשחקים, אבל ברגע שתחום הגיימינג של F2P יתחזק, שוק הקונסולות יהיה כבר בבעיה.

  בנוסף, אני לא מבין את הקטע של אקסלוסיבים רוב המשחקים סתם חוזרים על עצמם, גם במחשב. לדוגמה:
  GTA 5, Kill zone, GOW, HALO, zelda ראבק… הכל מיחזור משחקים עם שיפור גרפיקה.
  F2P זה העתיד!

 6. הטור הזה נכתב שבוע מוקדם מידי
  Valve הכריזו על ה-steamOS שכנראה תשמש את ה-SteamBox. לדעתי מהלך זה עשוי לשנות לחלוטין את כל עתיד ה-gaming

 7. לי יש WIIU וPC
  הWIIU לבילעדים של נינטנדו
  פיקמין 3מאריו וכו
  מחשב למולטיפלטפורם ,ובילעדים של PC ואמולטורים

  PS4 וXBOXONE ,אני יקנה עוד שנתים או יותר לבילעדים שלהם ,שהמחיר יהיה זול יותר

  אני מתכנן לקנות גם 3DS וויטה לנידות

 8. דעה מוזרה
  אתה מסתכל על הדור הבא כחווית משחק שהיא שונה לגמרי ממה שיש היום. למה? למה שאני או מישהו אחר ירצה לשחק עם המצלמה של סוני או של מייקרוסופט?

  מה רע לי עם הבקרים? למה הדור הבא לא יכול להיות פשוט במשמעות של יותר כוח עיבוד, יותר זיכרון, יותר אפשרויות במשחק?
  ואת זה לפי מה שאנחנו רואים החברות כן מספקות. ולא רק במשחקים גם בממשקים המעולים (לפחות לפי הסרטונים) שהם פיתחו.

  נינטנדו = הזקן והמבולבל?
  נינטנדו היחידה שלא מבולבלת. שממשיכה לבנות אותם משחקים שכולם אוהבים.
  מריו? אחד המשחקים הכי נמכרים בעולם. את זה פיתח זקן מבולבל?
  לצערי חברות פחות תומכות בנינטנדו. אבל אנחנו רואים שכשהם מחליטים להשקיע בקונסולה של נינטנדו, יוצאים דברים נפלאים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close