עכשיו באים? המשחק האובד בסדרת Baldur's Gate מגיע אל המחשבים האישיים אחרי 20 שנה

כותר התפקידים-פעולה Baldur's Gate: Dark Alliance מסיים את הבלעדיות שלו לעולם הקונסולות שהחזיקה מעמד מאז הימים המוקדמים של ה-PlayStation 2, ללא התראה מוקדמת

הרבה משחקים מפורסמים יותר או פחות מהעבר מבצעים קאמבק מודרני בשנים האחרונות, עם גרסאות רימייק, רימאסטר ו-HD אשר נהנות מפופולריות גדולה ומעניקות למפתחים ולמפיצות הזדמנות לגרוף רווחים משמעותיים תוך השקעה וסיכון נמוכים – אבל עם זאת יש עדיין לא מעט משחקים מפורסמים ואהובים מהעבר אשר "כלואים" בעותקים פיזיים עבור פלטפורמות מתות, ללא הרבה אפשרויות מעשיות לחוות אותם על מערכות מודרניות כל עוד אף אחד מבעלי הזכויות לא לוקח את העניינים לידיו. דוגמה טובה אחת לכך עד לאחרונה הייתה כותר הפעולה-תפקידים החביב Baldur's Gate: Dark Alliance, שהושק לקונסולות ה-PlayStation 2 בתחילת המילניום, בתקופת שיא הפופולריות של המותג בעולם המחשבים האישיים, וקיבל מהדורות עבור ה-Xbox המקורית, ה-GameCube (ואפילו ה-Game Boy Advance) מעט מאוחר יותר.

המשחקיות ב-Dark Alliance לא הייתה דומה במיוחד לזו של משחקי Baldur's Gate המקוריים, האגדיים ועטורי השבחים, אך הייתה מהנה בזכות עצמה והתאימה היטב למגבלות היחסיות של קונסולות הדור השישי – וכך הוא הפך בהדרגה לפנינה קטנה מהעבר שחלק מהגיימרים הוותיקים אוהבים להיזכר בה בתור סממן לתקופה פשוטה וצנועה מעט יותר.

לא מסוגלים להתאפק עם ההמתנה להשקה המלאה של Baldur's Gate 3? יש חבילת נוסטלגיה שמחכה לכם מעבר לפינה

כמעט 20 שנים חלפו מאז ההשקה המקורית, ואז הגיעה ההכרזה על גרסה מודרנית של המשחק בידי סטודיו Interplay האגדי (או לכל הפחות, בידי האנשים שמחזיקים בזכויות לשם האגדי הזה כיום) – עבור קונסולות הדור הקודם והדור החדש של מיקרוסופט וסוני ועבור ה-Nintendo Switch, אך ללא גרסה עבור המחשבים האישיים.

מספר חודשים נוספים חלפו, והנה אנחנו מקבלים כעת השקה בהפתעה של Baldur's Gate: Dark Alliance סוף כל סוף גם ב-PC, באופן רשמי בפעם הראשונה ובסמוך מאוד ליום ההולדת ה-20 העגול להשקה הראשונה המקורית ב-PlayStation 2.

בעלי מחשבים אישיים יכלו לחוות את Dark Alliance עוד קודם באופן פחות רשמי, כמובן, כמו את מרבית כותרי דור הקונסולות של תחילת שנות האלפיים תודות לתוכנות האמולציה המתקדמות שזמינות בשוק הן עבור ה-PlayStation 2 והן עבור ה-GameCube – אבל רק עכשיו יש דרך רשמית באמת ליהנות ממנו, גם עבור צרכנים שסולדים מהאפשרות בשל שיקולי חוקיות או שיקולים טכניים למיניהם.

הגרסה המודרנית של Dark Alliance עבור המחשבים האישיים אינה חפה מבעיות, אך בכל זאת זוכה לציונים חיוביים ממרבית המתנסים – כאשר דווקא מחיר מומלץ רשמי גבוה של 30 דולר (בין 96 שקלים ל-111 שקלים בקירוב, בתלות בחנות הדיגיטלית ממנה תרצו לרכוש אותו) נחשב לבעיה העיקרית עבורו.

המשחק ראוי מלהיראות מרשים במונחי שנת 2021 על אף התמיכה ברזולוציות של עד 4K – אם כי לזכותם של המחדשים ייאמר כי בניגוד לכותרים רבים אחרים המילה Remastered (או כל משחק מילים אחר עבור אותה משמעות) אינה מוזכרת כאן. מדובר בפורט פשוט של המשחק הוותיק להפעלה על מערכות מודרניות, בתמחור שדי קשה לעכל

על אף החסרונות, עצם החידוש עבור Dark Alliance בכל הפלטפורמות העדכניות הוא מעודד – ועשוי להצביע גם על כוונות להשיק גרסה מודרנית עבור פרק ההמשך שלו, Baldur's Gate: Dark Alliance 2, אשר נחשב לעדיף יותר בעיני רבים מאלו ששיחקו בשניהם אי-שם מזמן. נקווה לספק לכם עוד עדכונים בנושא בתקופה הקרובה.

Baldur's Gate: Dark Alliance זמין לרכישה כעת בעבור 110.95 שקלים בחנות של Steam, בעבור 101.95 שקלים ב-Epic Games Store וב-29.99 דולר בחנות של GOG.