סיפתח נאה לעונת השקות המשחקים הגדולה של חורף 2015

המתנקשים הלונדוניים של יוביסופט והכותר החדש הראשון של היילו לדור הקונסולות החדש זוכים לקבלת פנים חמימה מהמבקרים

אז איך נראית עונת המשחקים בפרופיל גבוה של סוף שנת 2015? בינתיים, נראה שהתשובה נעה בין 'לא רע' ל'אופטימיות זהירה', כששני כותרים מובילים שכבר הושקו זוכים לביקורות חיוביות ברובן.

נתחיל עם Assassin's Creed: Syndicate, הפרק החדש במותג הבלתי נגמר של יוביסופט אשר מגיע אלינו שנה לאחר האכזבה הגדולה מ-Assassin's Creed: Unity, שנועד לספק לנו עידן חדש של מתנקשים היסטוריים באיכות ויזואלית שלא נראתה כמותה אך בפועל סיפק גם עידן חדש של באגים מכל הסוגים והמינים.

מעולם לא הייתה הזדמנות טובה יותר לטייל בלונדון של המאה ה-19 ולהרגיש בבית
מעולם לא הייתה הזדמנות טובה יותר לטייל בלונדון של המאה ה-19 ולהרגיש בבית

Syndicate, כך נראה, לקח את הדברים בצורה זהירה ומתונה יותר – ועם פחות דמויות NPC ברחוב בכל רגע נתון וקצת פחות אפקטים מתוחכמים (כל זה לפי הבחנות והשוואות שביצעו שחקנים, ולא רשמית כמובן) הצליח לספק חוויית משחק חלקה ויציבה יותר מקודמו, כאשר לונדון הויקטוריאנית עדיין מרגישה מפורטת ואותנטית להפליא, בהתאם לחוזקה הבולט ביותר של סדרת Assassin's Creed כולה.

גם שתי דמויות ראשיות שהם אישה וגבר, אח ואחות, לא ממש עוזרות לרענן את התחושה הכללית ב-Syndicate
גם שתי דמויות ראשיות שהם אישה וגבר, אח ואחות, לא ממש עוזרות לרענן את התחושה הכללית ב-Syndicate

עם זאת, מעבר לתענוג הצרוף של טיול בלונדון של פעם והיתקלות בדמויות מפתח היסטוריות, נראה כי חלק גדול מהמבקרים חשו שהמשחקיות עצמה ממשיכה לצעוד במקום. יש הרבה שינויים ותוספות קטנות לנוסחא כמו קרבות רחוב וארגון כנופייה משלכם שתנסה להשתלט על שטחי העיר, אך הליבה שבמסגרתה אתם מתנקשים בעוד ועוד מטרות, בורחים, מתחבאים וחוזר חלילה (לרוב ללא שום כוח שיכול לעצור או לאיים עליכם באופן ממשי) מרגישה מוכרת מדי, ואפילו מעייפת.

https://www.youtube.com/watch?v=wo8rvvtP_aU

Assassin's Creed: Syndicate זכה לציונים ממוצעים של 76 מתוך 100 עבור גירסת ה-PlayStation 4, בהתבסס על 63 ביקורות, ו-80 מתוך 100 לגירסת ה-Xbox One בהתבסס על 13 ביקורות. אלו ציונים טובים יותר מאלו של Unity (שקיבל ציונים של 70 מתוך 100 לגירסאות ה-PS4 וה-PC ו-72 מתוך 100 לגירסת ה-Xbox One), אך עדיין נמוכים יחסית עבור משחק בקליבר שכזה, ועדיין מעידים על צורך לשינוי בסיסי הרבה יותר שנדרש על מנת לשמור על רלוונטיות גם בעשור הבא.

I must go, my people need me! כן, המצב ב-Syndicate הרבה יותר טוב מ-Unity - אבל עדיין לא חסרים באגים משעשעים והזויים
I must go, my people need me!
כן, המצב ב-Syndicate הרבה יותר טוב מ-Unity – אבל עדיין לא חסרים באגים משעשעים והזויים

מצד שני, סביר להניח כי לא המבקרים אלא דווקא השחקנים (וההיקפים בהם ירכשו את Syndicate) יהיו אלו שיקבעו הם אכן נדרשת 'המצאה מחדש' לסדרה, או שמא יש עוד הרבה מיץ לסחוט גם בפורמט הנוכחי.

מן העבר השני של הדרך ניצב לו Halo 5: Guardians, המשחק האמיתי הראשון בסדרה המצליחה עבור קונסולת ה-Xbox One (מצטערים, Master Chief Collection, אתה לא ממש נחשב), שצריך להוכיח כי היא עדיין המותג המוביל של הפלטפורמה.

הוכחה שאפשר ללמד כלב זקן כמה תרגילים חדשים?
הוכחה שאפשר ללמד כלב זקן כמה תרגילים חדשים?

Halo 5 הצליח לספק למבקרים חוויה קוהרנטית הרבה יותר, כך נראה, עם ממוצע ציונים של 86 מתוך 100 בהתבסס על 62 ביקורות שבמסגרתן כמעט כולם מסכימים כי המכאניקות המעודכנות שהתווספו הן לקמפיין לשחקן יחיד והן למצבי המשחק המקוונים עושים עבודה טובה במודרניזציה של המותג, אשר במידה רבה החל את שגעון ה-FPS המקוון בקונסולות לפני קרוב לעשור וחצי.

ahs9

 

למעשה, פרט לתלונות רבות אודות העלילה והדמויות החדשות בקמפיין לשחקן יחיד, שלא מצליחות להרשים או לעניין במידה שמתקרבת למה שקיבלנו במשחקי Halo הקודמים – נראה כי אין יותר מדי תלונות עבור Guardians. ניתן להכריז בבטחון שמיקרוסופט ו-343Industries עמדו במשימה של להביא את Halo לדור ה-Xbox החדש בצורה שתהיה גם מוכרת אבל גם מרעננת – וכעת אנחנו יכולים רק לקוות שגם Halo Wars 2 יספק את הסחורה.

ראוי לציין כי שני הכותרים האלו אינם זמינים למחשבים האישיים – בינתיים. Syndicate עתיד להיות מושק למחשבי חלונות ב-19 בנובמבר 2015, לאחר דחייה קלה שנודעה להבטיח כי גם גירסה זו תהיה אפויה ומלוטשת מספיק (בניגוד ל-Unity של שנה שעברה, כאמור), ואילו Halo 5 טרם הוכרז רשמית ל-PC, אך אנשי המפתחת מצהירים כי המרה שכזו תהיה פשוטה יחסית וטוענים כי היא בהחלט נלקחת בחשבון. אנחנו לא משוכנעים במה יסייע לנו כותר Halo חמישי כשהארבעה שלפניו (אם כוללים את Reach ו-ODST בספירה) לא הגיעו לפלטפורמה – אבל מצד שני גם Halo Wars 2 מגיע ל-PC לאחר שקודמו לא עשה זאת, כך שנראה כי מדובר באפשרות סבירה למרות הכל.

ב-Halo 5 תמצאו הרבה מאוד סוגי נשקים, לפחות במונחי הסדרה
ב-Halo 5 תמצאו הרבה מאוד סוגי נשקים, לפחות במונחי הסדרה

עונת ההשקות של סוף שנת 2015 רק החלה, כאמור, ובמהלך החודש הקרוב צפויים להגיע אלינו עוד הרבה כותרים מדוברים ומצופים מאוד – Need for Speed המאותחל, Rise of the Tomb Raider, Call of Duty: Black Ops 3 העתידני, Star Wars Battlefront, Rainbow Six: Siege, Just Cause 3 וכמובן Fallout 4 האחד והיחיד. אנחנו כמובן נהיה כאן בכדי לעדכן אתכם בכל מה שאומרים המבקרים והשחקנים על כל אחד ואחד מהם, כדי שאתם תוכלו להחליט איפה הכי כדאי להשקיע את השקלים שלכם.

קישורים נוספים