סוף העולם לא עומד בציפיות: Days Gone מאכזב בביקורות • HWzone
גיימינגכתבות נבחרות

סוף העולם לא עומד בציפיות: Days Gone מאכזב בביקורות

המשחק הבלעדי החדש מבית סוני עבור 4 נראה לא רע בכלל – אך כולל יותר מדי משימות ומטלות שחוזרות על עצמן ואינן מאפשרות לו למצות את הפוטנציאל

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחד המפתחות המרכזיים להצלחה האדירה של קונסולת ה- 4 בדור הנוכחי, יותר מכל קונסולה מתחרה בהפרש ניכר – הוא בכותרים בלעדיים מושקעים ומוצלחים במיוחד שליוו אותה לאורך השנים, ושכנעו רבים להשקיע ברכישת המערכת כולה מתוך הבנה כי לא יוכלו להשיג גישה אליהם בשום דרך אחרת.

עם רשימת בלעדיים הכוללת את Uncharted 4, Bloodborne, Horizon: Zero Dawn, God of War, Marvel's Spider Man ורבים אחרים – טבעי היה לצפות להתרגשות גם סביב ההשקה של Days Gone – היצירה החדשה מבית שמחזירה אותנו לאפוקליפסת זומבים (הנקראים כאן Freakers, בנסיון להרוויח מעט נקודות זכות על מקוריות לעומת אינספור יצירות עם אותו קונספט) בדמותו של אופנוען קשוח בשם דיקון.

האיכות הויזואלית ברמה גבוהה, אך לא אחידה בכל מקום וגם כזו שאינה נטולת בעיות טכניות

משחק העולם הפתוח משלב אלמנטים של נהיגה, התגנבות וכמובן ירי ומציב את השחקנים אל מול אויבים אנושיים ובעיקר זומבים זריזים ואגרסיביים עד מאוד – עם קונספט ייחודי יחסית בדמות נחילים גדולים במיוחד של נשכנים צמאי דם שעלולים לתקוף את דיקון אם לא יהיה זהיר מספיק, באופן שמזכיר במידה מסויימת משחק טרי אחר, World War Z.

אז מה כבר יכול להשתבש כאן? למרות ההיסטוריה האיכותית של המפתחות מבית סוני ולמרות הבסיס האיתן, לא כל המבקרים התאהבו ב-Days Gone, עם טענות על כך שהעלילה והדמויות בה לא מעניינות במיוחד, משימות המשחקיות נוטה לחזור על עצמה לעתים קרובות והעולם הגדול מרגיש ריק מתוכן ואפילו משעמם ומיותר. עם ציון ממוצע של 72 מתוך 100 באתר Metacritic בהתבסס על מעל ל-95 ביקורות שונות, בהחלט אפשר להכריז כי הכותר אינו עומד בסטנדרט לו ציפינו

עולם גדול – מלא במשימות שמרגישות יותר מדי דומות האחת לשנייה

Days Gone הוא לא משחק גרוע בשום אופן, ולמעשה זכה לשבחים מכמה וכמה מבקרים ומקבוצה בלתי מבוטלת של המגיבים בשלל פינות הרשת – אך ביחס לציפיות הגבוהות ממנו וביחס לרף הגבוה במיוחד שהציבור כותרים בלעדיים בולטים אחרים בדור הזה נראה כי מדובר בפספוס קל מצד סוני. אולי Days Gone 2 יצליח להדהים אותנו ב- 5?

אתם כבר שיחקתם? מתכננים לשחק? בואו לספר בתגובות


תגיות
Back to top button
Close
Close