סוני מציגה: חדשות טובות, חדשות רעות

2 תגובות

קונסולת ה- 4 זוכה לחבילת הזרמת משחקים חדשה ומשתלמת הרבה יותר, ובמקביל הורסת את קונספט התמיכה לאחור במשחקי 2

נכון להיום סוני היא המובילה הבלתי מעורערת בדור הקונסולות העדכני, וזה קורה תודות לכמה וכמה צעדים חכמים וחיוניים שגורמים לצרכנים להעדיף את המוצר שלה על פני המתחרה מבית . עם זאת, נראה כי גם היא לא ממש חסינה להחלטות מוזרות (שגויות?) ולא ממש פופולריות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפני כשבועיים אנשי היצרנית היפנית הודו והכריזו כי תמיכה רשמית לאחור במשחקים מדור ה- 2 נמצאת בדרכה לקונסולה החדשה שלהם, וזה שימח אותנו והרבה חובבי רטרו-גיימינג אחרים ברחבי העולם.

psbc

מה שבסוני שכחו להבהיר במעמד ההכרזה, הוא את העובדה שלא מדובר למעשה בתמיכה מלאה לאחור – אלא במעין שיחזור של גירסאות ה-HD Remaster שראינו בדור ה-PlayStation 3 – צרכנים לא באמת יוכלו להפעיל את כותרי ה-PS2 שלהם ב-, אלא ידרשו לקנות כותרים מהעידן הישן שעברו העלאת רזולוציה ל-1080p ויוצעו בחנות הדיגיטלית של החברה – בעלות של 10 עד 15 דולר לכל משחק.

זו לא שגיאת הקלדה – הודיעה כי תמכור כותרים נבחרים שכבר חגגו יום הולדת עשר ואפילו יום הולדת 15 בעבור 10 עד 15 דולרים, גם לשחקנים אשר כבר רכשו את אותו המשחק בעבר ויש בידיהם את הדיסק המקורי שלו. אין ספק שלא מדובר בצעד הוגן או חכם במיוחד מצד החברה, ואנחנו מקווים מאוד לראות 'חזרה בתשובה' שתכלול הורדת מחירים, וגם הצעת הורדה בחינם (או לכל הפחות במחיר סימלי מאוד) לכל מי שרכשו את אותו המשחק בתחילת המילניום.

תמיכה לאחור במשחקי PS2 - ממש לא מה שחשבנו
תמיכה לאחור במשחקי PS2 – ממש לא מה שחשבנו

נקודת אור קטנה מצד החברה ראינו בכל הנוגע לתמיכה לאחור במשחקים מעידן ה-PlayStation 3, תמיכה שכידוע תגיע משירות ה-PlayStation Now להזרמת משחקים ישירה דרך הרשת. בסוני נסוגו מהכוונה להציע לצרכנים רכישה והשכרה של כל כותר בנפרד במחיר של כמה דולרים, והכריזו כי יציעו מסלול חדש של 'שחק-כפי-יכולתך' בכלל הכותרים בשירות בעבור 100 דולר למשך שנה.

psbc3 psbc4

משחקים פופולריים חדשים ומודל תשלום חדש זה חשוב – אבל מה עם התרחבות לשווקים חדשים?

מדובר במחיר שנשמע לנו הגיוני הרבה יותר לשירות הזרמה שכזה, אשר עתיד להפוך לקורץ יותר ויותר עם התרחבותו והתפתחותו. כעת נותר לנו רק לתהות מתי, אם בכלל, בסוני יציבו שרתים לשירות בישראל או במדינה קרובה מספיק לקבלת זמני שהות הגיוניים – ויתנו גם לנו הזדמנות לגשת לספרייה של מאות כותרי PS3 באופן מקוון לגמרי.

לקינוח, בסוני גם הכריזו על כוונה להשיק יישום שיאפשר הזרמה ישירה של משחקי PlayStation 4 אל המחשב האישי אשר יחובר לאותה הרשת – בדומה למה שכבר קיים בקונסולת ה- המתחרה. לא מדובר בפריצת דרך מטורפת, אך זה בהחלט נחמד כשקיימת אפשרות 'לנייד' את משחק הקונסולה שלכם אל המחשב הנייד או הנייח, במיוחד במצב בו ה- 4 מחוברת אל הטלוויזיה בסלון, ויש צורך לפנות אותה לטובת בן בית אחר.

psbc5

 קצת חדשות טובות להמשך הדרך
קצת חדשות טובות להמשך הדרך