משחק הזומבים המקורי של נינטנדו ויוביסופט נוחת ב-PC ובקונסולות

ה-ZombiU של שנת 2012 הפך ל-Zombi, קיבל מתיחת פנים ונוחת במחשבים האישיים וגם בקונסולות של מיקרוסופט וסוני. האם הוא עדיין רלוונטי?

בתחילת דרכה של קונסולת ה-WiiU העכשווית של נינטנדו, ראינו נסיון למצב אותה כקונסולה שמתאימה גם לשחקנים "רציניים" יותר – ואחד מהנסיונות הבולטים ביותר לכך היה ZombiU, משחק פעולה מגוף ראשון עמוס (איך לא) זומבים ובעל כמה אלמנטים מקוריים כגון אי יכול 'לעצור' את המשחק לשם הפסקה כלשהי, והחלפת דמות בכל פעם שהשחקן נהרג תוך כדי צורך להרוג את הגירסה הזומבית של הדמות הקודמת על מנת לקבל חזרה את החפצים והציוד שאספתם.

המשחק זכה להצלחה סבירה עם ממוצע ביקורות של 77 מתוך 100, אך עד מהרה הפך לתזכורת נדירה לאותו רצון להתרחב אל מעבר לנישה המוכרת של החברה היפנית. עתה, באיחור של קרוב לשלוש שנים, המפיצה יוביסופט מביאה את אותו כותר מעניין גם אל המחשבים וקונסולות ה-Xbox One וה-PlayStation 4 – בגירסה ויזואלית משודרגת.

zmmb

למרות התקופה הבלתי מבוטלת שעברה מאז ההשקה המקורית ועניין הזומבים שכבר נלעס מכל כיוון אפשרי, Zombi מצליח לקבל פידבק סביר עם ממוצע ציונים של 72 מתוך 100, ו-78 אחוזים של ביקורות חיוביות ב-Steam.

האם התזכורת המהלכת הזו להבטחה של ה-WiiU בתחילת דרכה שווה 20 דולרים מכספכם היום? תלוי בכמה נמאס לכם, או שלא נמאס לכם, מזומבים.

קישורים נוספים