להרגיש את האקשן - בתחת • HWzone
גיימינג

להרגיש את האקשן – בתחת

ButtKicker Gamer

מדי פעם צצים בשוק מוצרים מיוחדים, אשר טוענים ליצירת מהפכה של ממש בתחום זה או אחר, או לפחות לשיפור או רענון שישכנע את קהל הצרכנים להשקיע בהם את מיטב כספו. חלקם מהמוצרים הללו אף מקיימים, אך רובם ככולם נפסלים כגימיק זול, עם תג מחיר גבוה בדרך כלל.
הפעם אנו בוחנים את ה-ButtKicker Gamer של חברת Guitammer, אשר כפי שמשתמע משמו מיועד "לבעוט בתחת" של הגיימרים ובכך לשנות את חווית המשחק מן הקצה אל הקצה. למעשה, מדובר במעין בוכנה המונעת על ידי מגבר, על פי אות אודיו המתקבל מהמחשב (או מכל מקור אחר אליו תחברו את ה-ButtKicker). הרעיון מאחורי המוצר הוא פשוט לכאורה, ודווקא נשמע כבעל פוטנציאל להצליח – ה-ButtKicker ירטיט את הכסא בכל פעם שיתקבל מהמחשב תדר אודיו נמוך (באס), ובכך ייצור תחושה ריאליסטית יותר של אקשן, החשובה במיוחד במשחקי מחשב ובסרטי פעולה שונים.

יש לציין כי זהו אינו הנסיון הראשון למנף את הכסא עליו יושב המשתמש לטובת שיפור החוויה, אך מוצרים שכאלו הינם לרוב בעלי נתח שוק קטן מאוד ולא מצליחים לחדור (או אפילו להתקרב) לשוק ה-Mainstream ולתודעת המשתמש הממוצע. האם גורלו של ה-ButtKicker יהיה שונה? ככלות הכל, מדובר במוצר פשוט לשימוש ולהרכבה, אשר הופך את הכסא למעין סאב-וופר ובכך מאפשר לא רק לשמוע, אלא גם להרגיש. לטענת החברה, המוצר מוסיף מימד חדש לחווית השימוש, אותו לא הכרנו עד כה ("Feel What You\'ve Been Missing") והוא משווק בעיקר לשימוש בסרטים, מוזיקה ומשחקי מחשב – ואפילו סתם לאנשים שרוצים להרגיש את הבאס מבלי להעיר את השכנים.

בביקורת זו נבדוק האם ה-ButtKicker הינו אכן מוצר מהפכני, כפי שמבטיחה לנו החברה, או שמדובר בגימיק זול נוסף, שעתידו (העגום) כבר ידוע מראש. על כל פנים, מדובר במוצר יקר יחסית (כ-1,000 ש"ח), אך האם הוא מקיים את מה שמבטיח? והאם הוא באמת שווה את המחיר?

1 2 3 4 5העמוד הבא

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close