חמש שנות PlayStation 4: המספרים האדירים של סוני • HWzone
גיימינגכתבות נבחרות

חמש שנות PlayStation 4: המספרים האדירים של סוני

אולי זו גרסת ה-Pro המשודרגת ואולי מצעד הכותרים הבלעדיים היוקרתי – מה שבטוח הוא שהקונסולה הסלונית הנוכחית של היצרנית היפנית כבר נכנסת לספרי ההיסטוריה בתור אחת מהמצליחות ביותר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מותג ה-PlayStation הוא אחד מהברגים המרכזיים שמסייעים לסוני להציג הצלחות והבראה פיננסית כבר כמה שנים, וכעת אנחנו מקבלים עוד המחשה לכך כשאחד מסגני הנשיא בחטיבת הגיימינג מכריז על מכירות 86.1 מיליון 4 מאז ההשקה לפני כחמש שנים.

הקונסולה מבית סוני לא רק הצליחה למכור בהיקף כמעט כפול מזה של ה- המתחרה (מיקרוסופט אפילו הפסיקה לספק נתונים רשמיים משלה בשל פערים גדולים אלו שמציירים תמונה שלילית מדי עבורה), אלא נהנית גם ממכירות משחקים בהיקף מרשים מאוד – 777 מיליון עותקים נמכרו עד היום, כלומר תשעה משחקים בממוצע לכל בעלים של קונסולה, שמעידים אולי טוב יותר מכל דבר אחר על ספריית הכותרים הבלעדיים החזקה מאוד שבנתה לעצמה סוני. עם זאת, הלהיטים הנמכרים ביותר של הפלטפורמה הם באופן לא ממש מפתיע לא הבלעדיים, אלא , משחקי סדרת FIFA – ו- 5 כמובן.

הקטר של עולם הקונסולות המודרני לא מאט לרגע מאז החל את דרכו

סוני אפילו סיפקה לנו נתונים אודות הגוונים הפופולריים ביותר של בקרי ה-DualShock 4 – אך במקביל לא סיפקה שום עדכון אודות היקפי המכירות של אביזר ה- VR, מה שעשוי להעיד על כך שאין שום נתון בו החברה יכולה להתגאות באופן פומבי בגזרת המציאות המדומה, לצערנו.

אלו הם המשחקים הפופולריים ביותר בקונסולה – ללא הפתעות משמעותיות כלשהן

עכשיו, אחרי עוד ימי מבצעים גדולים בהם היה קשה למשי למצוא מלאים של חלק מדגמי ה- 4, נראה כי יש סיכוי לכך שמכירות המערכת כבר קרובות מאוד (או שאולי אף חצו) את קו 90 מיליון היחידות, בדרך לעקוף את ה-Wii מבית נינטנדו ואת ה- המקורית שלהן מכירות כוללות של כ-102 מיליון יחידות וכ-101 מיליון יחידות בהתאמה במהלך חייהן.

גרסת האספנים השקופה למחצה שנוצרה לרגל חגיגת מכירות של 500 מיליון במהלך ההיסטוריה היא הנדירה מכולן, כמובן – וערך השוק שלה כנראה רק ימשיך לעלות בעתיד בקרב האספנים הגדולים

סוני כבר הכריזה כי לא תשתתף בתערוכת E3 הגדולה ביותר בתחום הגיימינג בשנה הבאה, ואם נתבסס על ההיסטוריה שבה ראינו את חשיפת ה- באותה תערוכה ממש בשנת 2013 – האם המהלך הזה מעיד על כך שמצפות לנו כשנתיים נוספות לפחות עם הדגם הנוכחי לפני המעבר אל הדור הבא? יהיה מעניין מאוד לגלול את המשך דרכה של הקונסולה הזו.

עם נתונים שכאלה – לא נופתע אם ה- 5 תושק רק בעוד כמה שנים, בכדי למנוע קניבליזציה של הדור הקיים


תגיות
Back to top button
Close
Close