חוזרים לשורשים ונהנים: Dirt Rally הושק רשמית וזוכה לאהדה רבה • HWzone
גיימינג

חוזרים לשורשים ונהנים: Dirt Rally הושק רשמית וזוכה לאהדה רבה

משחק המירוצים החדש של Codemasters נקט בגישה חדשה ומרעננת, ונראה שזה הצליח לו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


השנה האחרונה הייתה שנה מוצלחת בהחלט לחובבי המירוצי במחשבים האישיים, עם Assetto Corsa (שהשוק בדצמבר 2014, אם לדייק), Project CARS, Rocket League – ועכשיו גם Dirt Rally, שהושק רשמית אחרי קצת יותר מחצי שנה בתוכנית ה-Early Access ומצליח להרשים לטובה מבקרים ושחקנים כאחד.

כפי שאפשר להבין די בקלות משמו, Dirt Rally של Codemasters מהווה חזרה למקורות עבור סדרת משחקי המירוצים, שהתחילה את דרכה בתחילת המילניום תחת השם Colin McRae Rally – רק מירוצי ראלי במגוון רחב של מסלולים מאתגרים ברחבי העולם, ללא תוספות של מירוצי מכוניות מסגנונות אחרים ובעיקר ללא תוספת של כל עולם הפעלולים שהפך להיות חלק מהמותג בשנים האחרונות, כחלק משיתוף פעולה עם נהג המירוצים הפופולרי קן בלוק ודומים לו.dral2

המבקרים אהבו מאוד את הריאליזם המשודרג בכותר החדש, האתגר הגדול שהוא מספק גם לנהגי-כורסא וותיקים (מבלי להיעזר בטריקים זולים ומלאכותיים), האיכות הויזואלית וגם את מצבי המשחק המקוונים המלוטשים. עם ציון ממוצע של 87 מתוך 100 בהתבסס על 15 ביקורות, נראה כי Dirt Rally הוא מועמד משמעותי לתואר משחק המירוצים הטוב ביותר לשנת 2015 במחשב האישי, ויש גם גירסת 4 שכבר נמצא בדרכה לשנה הבאה.

dral1

יותר מהמבקרים אפילו, מי שאהבו את המשחק הם השחקנים עצמם, כך נראה, בהתבסס על 92 אחוזים של ביקורות חיוביות ב-Steam, עם מעל ל-6,000 מצביעים שמבהירים כי לא מדובר רק בקומץ אוהדים בלתי אובייקטיבי. בנוסף, עם מעל ל-200,000 עותקים שנמכרו בפלטפורמת ה-Steam (לפי נתוני האתר steamspy), במחירים שבין 30 ל-50 דולר, נראה ש-Dirt Rally נמצא גם בדרך הנכונה להצלחה מסחרית, עם או בלי גירסת הקונסולה שבדרך.

Dirt Rally הוא חדשות נהדרות לכל חובב מירוצים באשר הוא, אך יותר מחזרה מבורכת לכושר של Codemasters, מדובר בדוגמה ומופת לשימוש נכון וראוי בפלטפורמת ה-Early Access של וואלב וסטים – מותג מוכר שמושק במעין גירסה מוקדמת בתשלום מוזל, באופן מפתיע וברמת ליטוש גבוהה, ומשתמש בכספיהם של השחקנים שמאמינים בו לא בכדי להמשיך את הפיתוח הבסיסי, אלא בכדי ללטש את התוצר הסופי ולהוסיף לו עוד תכנים ויכולות. לא נותר לנו אלא לומר 'כל הכבוד', ולקוות שנקבל עוד הפתעות נעימות כאלה בקרוב.


תגיות
Back to top button
Close
Close