הקונסולות מבית סוני: זו שחוזרת וזו שנעלמת • HWzone
גיימינגכתבות נבחרות

הקונסולות מבית סוני: זו שחוזרת וזו שנעלמת

החברה היפנית סיפקה לנו את מנת הנוסטלגיה לה קיווינו עם גרסה מודרנית ממוזערת של ה- המקורית – במקביל להודעה על חיסולה של ה-Vita הניידת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחרי צמד הקונסולות הקלאסיות מבית נינטנדו שחזרו לחיינו נראה היה כי זה רק עניין של זמן עד שנראה מחווה דומה למעריצים גם מהצד של סוני – ועכשיו זה באמת קורה עם ה- Classic, שתהיה גרסה מודרנית מוקטנת וחביבה של הקונסולה הקובייתית המפורסמת שהחלה את הכל אי שם בשנת 1994.

הקונסולה הזעירה ששוקלת 170 גרם בלבד תהיה זמינה לרכישה רגע לפני סוף השנה הנוכחית, החל מה-3 בדצמבר 2018, בתפוצה רחבה יחסית באירופה, צפון אמריקה וכמובן ביפן – ובמחיר של 100 דולר (ללא מס) או 100 יורו (עם מס), שיכלול בתוכו את הקונסולה עצמה, כבל לאספקת המתח, כבל לחיבור אל אמצעי תצוגה ושמע ברזולוציה של עד 720p, צמד בקרי משחק חוטיים וגם 20 כותרים שונים שיגיעו מותקנים מראש ביחידה היישר מהמפעל.

ההיסטוריה חוזרת – בקטן

עם הצהרה על צריכת הספק זעירה של 5 וואט בלבד, ניתן להעריך בזהירות כי ה-PlayStation Classic תהיה דומה מאוד במבנה הפנימי שלה למערכות ה-NES וה-SNES המעודכנות שהביאה לנו המתחרה נינטנדו – עם התבססות על חומרת בסיסית ונפוצה לצורך ביצוע אמולציה של חומרת ה- המקורית. באשר למשחקים עצמם – רשימה של 20 כותרים תהיה מובנית בקונסולות כאמור, ללא אפשרות לשנות או להוסיף כותרים בשום דרך אחרת, ונכון לעכשיו אנו יודעים למנות את זהותם של חמישה מהם: Final Fantasy VII האלמותי, Ridge Racer Type 4, Jumping Flash, Wild Arms וגם Tekken 3 שנחשב עד היום כאחד מכותרי הקרבות המשפיעים ביותר בז'אנר מאז ומעולם.

ספק אם נראה גם גרסה מודרנית ממוזערת של ה-PSOne המשופרת, שהושקה בשנת 2000

זהות שאר המשחקים טרם נחשפה – ואף תשתנה בהתאם לשוק בו תשווק הקונסולה, כאשר כל קהל צפוי לקבל את הלהיטים הבולטים שמדברים אליו ולא כאלו שהיו מוכרים בעיקר במקומות אחרים ברחבי הגלובוס.

האם עכשיו נותר רק להחזיק אצבעות לקאמבק מעניין כלשהו גם עבור הקונסולה הביתית המצליחה ביותר בכל הזמנים, ה- 2? אנחנו ממש לא נתנגד, בהנחה שהמחיר יהיה סביר כמובן.

במקביל, בסוני גם הודיעו על פרידה מיועדת מקונסולה אחרת – ה- Vita הניידת, שהושקה בקול תרועה לפני קצת יותר מחצי עשור ונכשלה בצורה נחרצת בשווקים המערביים. בשנים האחרונות הפכה היורשת של ה-PSP לבעלת נוכחות ורלוונטיות חלקית בשוק היפני בלבד, בו מערכות מהסוג הזה שניתן לקחת בתיק או בכיס לכל מקום זוכות למעמד מכובד באופן כללי, וכעת נראה שגם זמנה בארץ השמש העולה מגיע לסיומו.

החלום שלנו לראות משחקי בלעדיים באיכות סלונית בתצורה ניידת שזמינה בכל מקום נגוז באופן רשמי

סוני תסיים את הייצור והשיווק של מערכות ה-Vita מתישהו במהלך השנה הבאה, ואף לא מתכננת להציג שום יורשת ניידת עבורה בשלב זה, מה שתואם אמירות של בכירי החברה מהשנים הקודמות וככל הנראה משאיר את להילחם לבד אל מול תחום הגיימינג המתפתח בסמארטפונים שמטיל צל על הקונסולות הניידות.

לאחר שני דורות שהצליחו בעיקר ביפן ולא בשום ארץ אחרת – מוותרת אל התחום ותתמקד כנראה בלהביא גרסאות של חלק מלהיטיה למכשירי המובייל האחרים

נינטנדו הצליחה למצוא את השילוב האופטימלי בין גיימינג בדרכים לגיימינג הביתי עם קונסולת ה-Switch שלה, כך נראה, אך בטווח הארוך לא ממש נופתע לראות גם אותה נכנעת לזמינות הרחבה של המכשירים החכמים בעלי הקישוריות הסלולרית ועוברת להתמקד בבידור לסלון הביתי בעיקר – ובפיתוח יישומים תוכנתיים שיהנו מפירות החומרה הניידת מבית ומבית אינספור יצרניות האנדרואיד.

תתגעגעו לקונסולות ה- הניידות, או שלא ממש? בואו לדבר על זה בתגובות!


תגיות
Back to top button
Close
Close