adplus-dvertising

הטובים והמאוכזבים: עונת ההשקות ממשיכה עם Need for Speed ו-Black Ops 3

הכותר החדש בכיכובה של לארה קרופט וגם הפרק החדש בסדרת Call of Duty מצליחים להשאיר רושם חיובי אצל המבקרים, הרבה יותר מכותר המירוצים החדש והמדובר של EA

העונה החמה (מאוד) של עולם הגיימינג ממשיכה לה ביתר שאת. אחרי שסיפרנו לכם על Assassin's Creed Syndicate ו-Halo 5 שבסך הכל הצליחו לעמוד בסטנדרטים המתבקשים, מבלי להפתיע באופן חסר תקדים כלשהו, הגיע הזמן לבדוק מה מצבם של כותרי AAA נוספים שהושקו במהלך הימים האחרונים. התוצאות בהחלט הצליחו להפתיע אותנו, ועשויות להפתיע גם אתכם.

ראשון ברשימה הוא ה-Call of Duty החדש, Black Ops 3, אשר זכה לקבלת פנים מעורבת למדי בגירסת המחשב האישי שלו בשל בעיות טכניות כאלו ואחרות. גירסאות ה-PlayStation 4 וה-Xbox One של המשחק החדש נהנות ממצב טכני יציב הרבה יותר, כך נראה, אשר זיכה אותן בציונים ממוצעים לא רעים בכלל של 83 מתוך 100 ו-85 מתוך 100 בהתאמה, שגבוהים במקצת מאלו של Black Ops 2 מ-2012 וגם גבוהים מאלו של Advanced Warfare הזכור לטובה משנה שעברה.

Call of Duty ממשיך להתחדש
Call of Duty ממשיך להתחדש

המבקרים שיבחו את התוספות הקטנות אך המשמעותיות למשחקיות, אשר באות לידי ביטוי בעיקר במצב המשחק המקוון אשר הפך כבר מזמן למנה העיקרית והמשמעותית ביותר של המותג. בנוסף, גם מצב הזומבים העלילתי החדש והמשודרג זכה לשבחים, בתור תוספת מהותית, מוזרה אך נהדרת למשחק. עם זאת, ממש לא הכל ורוד עבור הבייבי של אקטיוויז'ן – מעבר לבעיות בגירסת ה-PC שלכאורה בדרכן להיפתר (לפחות בחלקן), Black Ops 3 הצליח לעצבן הרבה מאוד משחקני דור הקונסולות הקודם כשהושק ללא מצב משחק יחיד כלל (!), כביכול בשל מגבלות טכניות כלשהן. בחברה ניסו להצדיק את המהלך עם הוזלה קלה במחיר, אך את השחקנים זה לא ממש שיכנע וכעת גירסאות אלו 'נהנות' משלל תגובות נאצה וביקורות שלילות במיוחד בכל פינה ברשת, אף על פי שעדיין אין, ולא בטוח שיהיו, ביקורות מקצועיות ממשיות להצעה המוזרה הזו.

https://www.youtube.com/watch?v=WIRJ-dUt3qI

עתה, נעבור לכותר שמרגיש כמו מתמודד חזק מאוד לתואר 'המאכזב והמאוכזב הגדול ביותר' לשנת 2015 – Need for Speed המאותחל. משחק המירוצים הצליח להותיר עלינו רושם חיובי מאוד עם כל הסרטונים והפרטים שהגיעו לפני ההשקה הרשמית, אך בפועל מרבית המבקרים ממש לא התלהבו מהכיוון החדש-ישן שבו בחר המותג לאחר מנוחה של שנתיים, עם טענות בנוגע למשחקיות צפויה ומשמימה, טענות על כך שהמשחק כולו מתנהל בשעת שקיעה קבועה וגם טענות על כך שהקונסולות העכשוויות לא ממש מצליחות להתמודד איתו בצורה סבירה, בייחוד במקרה של ה-Xbox One.

emng4
הקונספט טוב – הביצוע בפועל, הרבה פחות

עם כל זאת, התחושה היא שמה שקבר את הכותר הזה יותר מכל דבר אחר (אצל חלק גדול מהמבקרים והשחקנים כאחד), זו הדרישה הידועה לשמצה לחיבור אינטרנטי קבוע לכל אורך המשחק. המתנסים סיפרו שהמצב המקוון הזה גורר עימו בעיות טכניות (כמו בכל מקרה אחר בו נעשה בו שימוש, פחות או יותר), ומנגד לא באמת מציע חוויית משחק ייחודית או מעניינת בזכות העניין הזה.

היו מי שאהבו את הכותר החדש יותר וראוי בו חזרה לתקופת הזהב של הסדרה בעשור הקודם, אך הרוב לא ייחס יותר מדי חשיבות לנוסטלגיה הזו – וזה מעמיד את ממוצע הציונים של Need for Speed על 70 מתוך 100 בגירסת ה-PS4 ו-64 מתוך 100 בלבד בגירסת ה-Xbox One, אשר ניצבים לצד Need for Speed Undercover ו-Need for Speed ProStreet ככמה מהנמוכים ביותר שאותם קיבלה סדרת המירוצים המפוארת הזו מאז ומעולם.

יתכן כי גירסת ה-PC של הכותר, אשר נדחתה באופן כמעט חסר תקדים בקרוב לחצי שנה במטרה לספק מוצר מלוטש ומותאם באופן מיטבי, תוכל לזכות לעדנה טובה יותר מהגיימרים והמבקרים – אך אנחנו די מתקשים לראות את זה קורה, אלא אם כן ב-EA יחליטו לפתע לבטל את הדרישה לחיבור מקוון תמידי. אנחנו נחזיק אצבעות, כי המחשבים האישיים ללא ספק צמאים לעוד כמה כותרי מירוצים איכותיים.

emng3
אנחנו משערים שסדרת Need for Speed תמשיך איתנו גם בשנים הקרובות, אך אין לנו שמץ מה הכיוון שבו תבחר ואליו תפנה, בהתחשב בכשלון הנוכחי המסתמן

אחרון חביב – Rise of the Tomb Raider. משחק ההמשך לאתחול המצליח בהחלט של סדרת Tomb Raider הוותיקה הוא משחק בלעדי לקונסולות ה-Xbox של מיקרוסופט, באופן זמני (עד מתישהו במהלך השנה הבאה), ומהביקורות שעומדות על ממוצע של 87 מתוך 100 עולה כי לבעלי ה-PC וה-PS4 יש סיבה לקנא.

המבקרים אהבו מאוד את Tomb Raider החדש, ומסבירים כי הוא מצליח לשמר את כל מה שהיה חיובי בפרק הקודם, תוך כדי הרחבת מספר האפשרויות העומדות בפני השחקן, מתן עלילה טובה יותר ושילוב של כל אלו בעולם פתוח גדול, מגוון ומרהיב ביופיו
המבקרים אהבו מאוד את Tomb Raider החדש, ומסבירים כי הוא מצליח לשמר את כל מה שהיה חיובי בפרק הקודם, תוך כדי הרחבת מספר האפשרויות העומדות בפני השחקן, מתן עלילה טובה יותר ושילוב של כל אלו בעולם פתוח גדול, מגוון ומרהיב ביופיו

לגירסת ה-Xbox 360 של הכותר עדיין אין ביקורות רשמיות, אך שחקנים שהתנסו בה מדווחים על חוויה ראויה, אשר ככל הנראה תהווה את אחת מחוויות ה-AAA האחרונות אי פעם לה תזכה הקונסולה המזדקנת הזו. לתשומת ליבך, אקטיוויז'ן – נראה שכשיש רצון, אפשר להתגבר גם על המגבלות הטכניות.

עונת הקיץ הגדולה נמצאת אולי בשיאה, אבל היא עדיין ממש לא לקראת סיום – במהלך החודש הקרוב אנחנו צפויים לקבל עוד ערימה של משחקים שאפתניים ביותר, שכוללת את Fallout 4 (שגם כבר התחיל לקבל ביקורות ראשוניות, עם ממוצעים שסובבים סביב 90 מתוך 100), את הפרק השלישי של StarCraft 2, את Star Wars Battlefront, את Rainbow Six: Siege ואת Just Cause 3, כך שללא צל של ספק יש עוד למה לחכות, ואנחנו כמובן נדאג לעדכן אתכם בכל הפרטים העסיסיים.