המשחקיות, הטריילר ודרישות המערכת - Half-Life: Alyx נחשף בגדול • HWzone
גיימינגטכנולוגיה

המשחקיות, הטריילר ודרישות המערכת – Half-Life: Alyx נחשף בגדול

Half-Life: Alyx נחשף רשמית – ומתיימר להיות המשחק הראשון ביקום ה-VR שכל אחד ירגיש כי הוא פשוט חייב לשחק בו

הנה זה מגיע, סמנו לעצמכם ביומנים את חודש מרץ הקרוב – המשחק Half-Life: Alyx נחשף רשמית עם טריילר משחקיות קצר אך נאה, פרטים טכניים ראשוניים, , דרישות חומרה בסיסיות וגם מחיר. האם אחת מהסדרות הטובות ביותר שנוצרו בעולם משחקי הפעולה מאז ומעולם תשכנע מיליונים לקפוץ אל עגלת המציאות המדומה? כל הנתונים לפניכם.

Alyx יהיה משחק VR בכיכובה של השותפה המרכזית עבור דוקטור גורדון פרימן האחד והיחיד, ויהווה מעין פריקוול עבור Half-Life 2 כשיתאר את הדרך שעברה על הדמות ואביה בשני העשורים שחלפו ברצף הלוגי בין מאורעות Half-Life המקורי להמשך שלו. מהטריילר שהושק במעמד החשיפה נראה כי ניתן לצפות ללא מעט אלמנטים של מתח, אימה והתגנבות – וכמובן גם חיסול של חיילי Combine ושלל מפלצות בין-מימדיות.

אינספור חובבי משחקים התגעגעו ל-Half-Life – אך האם זה המשחק שיענה על הדרישות והציפיות?

הסרטון אינו מעניק לנו הרבה מידע אודות מנגנוני התנועה של הכותר, משהו שמהווה אתגר בלתי מבוטל בהרבה משחקי , אך כן מעניק לנו מספק הזדמנויות להתרשם מאלמנטים פיזיקליים של משחקיות שפשוט אינם אפשריים ליישום באותה האפקטיביות במשחקים 'קלאסיים' – חיפוש נואש של תחמושת בין שלל חפצים חסרי תועלת על מדף, הזזת מכשולים פיזיים מהדרך בכדי לעקוב בחרישיות אחרי האויב והזנה ידנית מורטת עצבים של כדורים אל תוך האקדח רגע לפני שהאויב מגיע.

Half-Life: Alyx יוצע דרך פלטפורמת Steam עבור מערכות מציאות מדומה בלבד, ללא גרסה סטנדרטית עבור שחקנים עם מקלדת ועכבר או עם בקר משחק שלטענת היוצרים תשבור אלמנטים מרכזיים בו – אך עם תמיכה בכל משקפי המציאות המדומה המבוססים על שנמצאים בשוק כיום, כולל ה-Index של Valve עצמה, דגמי ה-Vive של HTC, דגמי ה-Rift וה-Quest של Oculus ומשקפי Mixed Reality מבית ושותפותיה.

כל משקפי VR פופולריים עם תאימות ל- יתמכו גם במשחק – אבל לא תהיה שום גרסה של המשחק שתפעל ללא משקפי VR

המשחק יבוסס על מנוע ה-Source 2 שנחשב יעיל יחסית, אם כי זה לא מונע מדרישות הבסיס המוגדרות בעמוד הכותר בחנות של Steam להיות מאיימות משהו – עם מעבד Core i5-7500 מרובע או מעבד Ryzen 5 1600 משושה, כרטיס גראפי מדגם RX 580 עם 8GB של GDDR5 או GeForce GTX 1060 עם 6GB של GDDR5, מערכת 10 בלבד וגם לא פחות מ-12GB של דינאמי במערכת. המחיר המומלץ המלא יעמוד של 225 שקלים עבור צרכנים מישראל, או 60 דולר מלאים ברכישה מחו"ל – עם הנחה קלה לרמה של 202.45 שקלים (54 דולר) לאלו שיחליטו לעשות רכישה מוקדמת כבר עכשיו.

גם ה-G-Man חוזר, בגרסה מעודכנת ומלחיצה אפילו יותר

היוצרים (קבוצה שמורכבת מיוצרי Half-Life וה-Half-Life 2 המקוריים, בתוספת לאנשים שהיו אחראים על פיתוח כותרים אחרים ב- ואנשים מחברת Campo Santo שנרכשה על ידה בשנה שעברה) מבטיחים לשחקנים בין 12 ל-15 שעות משחקיות עלילתית באיכות הגבוהה ביותר, עם המותג היקר ביותר לליבה של חברת הענק – ואם זו לא הצבעת אמון מוחלט במציאות המדומה בתור עתיד תחום הגיימינג, אנחנו לא יודעים מה כן.

שנאתם את ה-Headcrabs המזנקים במשחקים הקודמים? התכוננו לשנוא אותם עוד יותר כשהם יעשו זאת היישר לפרצופכם באופן ריאליסטי יותר במציאות מדומה

מה הסיכויים ש-Half-Life: Alyx מבשר על יציאתה הרשמית של סדרת Half-Life מתקופת הצינון הארוכה שלה, עם פוטנציאל למשחקים אחרים שאינם מיועדים ל-VR ונמצאים בפיתוח מאחורי הקלעים? זו כבר שאלה שאין לנו תשובה לתת עליה, לפחות בשלב זה – אבל אנחנו מחזיקים אצבעות חזק ביחד אתכם.

תגיות
Back to top button
Close
Close