צעד אחד לפני השקה: המשחקיות המלהיבה של Half-Life: Alyx

הכתבה המקורית: ההשקה הרשמית מתקרבת במהירות – וב-Valve מעניקים לנו מספר הזדמנויות להתרשם לטובה מיצירת ה-VR המסקרנת שלהם

אם היינו מסבירים לכם כי אחת ההשקות הגדולות בשוק הגיימינג לשנת 2020 תהיה עבור משחק מציאות מדומה אשר זמין רק לשבריר מכלל קהילת חובבי המשחקים כנראה שהייתם מגחכים – אבל אז הגיחה חברת וואלב (Valve) וגייסה את המותג הגדול ביותר שלה בכדי לקדם את הטכנולוגיה הזו אל מרכז הבמה, ובסוף החודש נזכה כולנו (או אולי רק חלקנו, ליתר דיוק) לראות האם מדובר בגימיק בסיסי או בהתגלמות של עידן חדש ומלהיב.

Half-Life: Alyx יושק רשמית בפלטפורמת ה-Steam ב-23 במרץ, בעוד פחות משלושה שבועות מעכשיו, ובגרסה אחת בלבד המחייבת שימוש במשקפי מציאות מדומה שולחניים – כך שכל מי שטרם הצטרפו לטרנד לא יוכלו לחוות את פרק הספין-אוף הזה המתאר אירועים שהתרחשו בשנים שבין מאורעות Half-Life המקורי למאורעות Half-Life 2 (שאת תוצאותיהם אנחנו עדיין לא יודעים לצערנו, גם אחרי המתנה של 13 שנים).

עבור כל מי שעוד לא השתכנעו כי שם המותג Half-Life מצדיק השקעה מיידית של אלפי שקלים במשקפי (ובקרי) מציאות מדומה – במפתחת הוסיפו שלושה סרטוני משחקיות עדכניים המאפשרים להתרשם ממשחקיות הירי והתנועה של הכותר המתקרב, וכמו כן חלק מהיכולות הפיזיקליות המתקדמות שמספקות אינספור הזדמנויות לעשות שימושים ריאליסטיים בחפצים שונים בהם נתקל השחקן במהלך המסע שלו.

שנת 2019 סיפקה לנו מספר מכובד של כותרי VR מרעננים, מיוחדים ומתקדמים שיכלו לגרום להרבה חובבי גיימינג 'קלאסי' לרגשות קנאה – אך מכל מה שאנחנו רואים עד כה יש סיכוי לא רע לכך ש-Half-Life: Alyx יציב רף חדש לגמרי של בשלות ואיכות הפקה בתחום, ממש כמו שזוג משחקי Half-Life המרכזיים הביאו לשינויי גישה מורגשים בז'אנר משחקי הפעולה בתקופתם.

רוצים עוד? גם בערוץ ה-YouTube של פלטפורמת IGN הוסיפו סרטון משחקיות משלהם מתוך Half-Life: Alyx, ארוך ומפורט עוד יותר מהסרטונים בערוץ של המפתחת עצמה – וכולל קריינות והסברים מטעם אלן ווקר וקורי פיטרס מחברת וואלב. צפייה מהנה!

חושבים שזו תחילתה של מהפכה שתביא את המציאות המדומה קרוב יותר אל המיינסטרים, או שלא? בואו לדבר על זה עם כולם בתגובות.

עדכון: וואלב ממשיכה במלאכת יצירת הבאזז סביב היצירה שלה – הפעם עם הפצה חינמית של צמד סביבות אשר יצפו לרוכשי הכותר בתוצר הסופי, שאותן ניתן לחקור לעת עתה במציאות מדומה רגע לפני שצוללים אל הדבר האמיתי. אם אין לכם משקפי VR משלכם תוכלו להסתפק פעם נוספת בסרטונים של משתמשים אחרים, אשר מגיעים אל פלטפורמת YouTube בזריזות בימים אלה.