בסימן תחילתה של תקופה חדשה: המשחקים החינמיים של סוני ומיקרוסופט ליוני 2022

סוני מציינת את תחילתו של עידן חדש עבור שירות ה-PlayStation Plus שלה, עם ארבע דרגות שונות של תשלום וזכאות, בחלוקת אחד מלהיטיה הגדולים ביותר בדור הקודם – ובמיקרוסופט ממשיכים כרגיל עם שיפור קל באיכות ביחס לחודשים הקודמים

החודש הנוכחי אמור להיות כזה אשר יזכר בתור נקודת מפנה בשירות הפרימיום של סוני, עם המעבר מרמת מחיר ושירות אחת עבור כולם למספר רמות שונות ומאגר משחקים נרחב שזמין באופן חופשי עבור המנויים באופן שאמור להתחרות (לפחות חלקית) ב-Game Pass המצליח של המתחרה מיקרוסופט. ההשקה המקומית הרשמית מתקרבת, ובינתיים יש לנו את שלושת המשחקים שיוצעו חינם במהלך החודש הנוכחי למנויים הקיימים – מהם אחד גדול ומוכר במיוחד ועוד צמד צנועים הרבה יותר.

מנויי ה-PlayStation Plus, ובהמשך מנויי PlayStation Plus בתצורה החדשה בכל הרמות, יהיו זכאים להוסיף אל הספרייה הדיגיטלית האישית החל מה-7 ביוני ועד ל-4 ביולי את God of War המאותחל ועטור השבחים במהדורת ה-PlayStation 4 שלו (שתפעל גם על קונסולות PlayStation 5, כמובן) – בתור שלב מכין אפשרי להשקה של פרק ההמשך המדובר God of War: Ragnarok מתישהו בהמשך השנה.

מצד אחד, אין וויכוח על כך שמדובר באחת מהיצירות הכי טובות בדור הקונסולות הקודם וכזו שראוי כי כל חובב משחקים יחווה אותה, אך מצד שני הפופולריות הגדולה של המשחק, שהיווה בין היתר חלק מתוכנית ה-PlayStation Collection שהייתה זמינה למנויים מאז השקת ה-PS5 (והושק גם עבור המחשבים האישיים לפני כמה חודשים) – מביאה לכך שלא מעט משתמשים מרגישים כי מדובר בחלוקה פשטנית ומיותרת משהו מצידה של סוני, שכן חלק ניכר מהמנויים שלה כבר שיחקו בו בדרך זו או אחרת מאז הגיע אל השוק לראשונה ב-2018.

אם GoW לא ממש מרגש אתכם, למרות כל מעלותיו, תוכלו לנסות ולהתנחם בזרועותיהם של משחק הפעולה Naruto to Boruto: Shinobi Striker בגרסה עבור קונסולות PlayStation 4 שתפעל גם על קונסולות PlayStation 5 – או במשחק הקרבות הצבעוני וההומוריסטי Nickelodeon All-Star Brawl, בהשראת הז'אנר שנולד עם Super Smash Bros. ב-1999, בו תוכלו לחבוט בבוספוג מכנסמרובע באמצעות שלל דמויות אחרות מתוך הרפרטואר של ערוץ הילדים ניקלודיאון.

לחצו כאן למעבר אל עמוד ריכוז משחקי PlayStation Plus החינמיים לחודש יוני 2022

בחצר של מיקרוסופט לא נרשמת עד כה תגובה רשמית כלשהי למהלך המעניין של סוני, שעשוי תיאורטית לסכן את ההגמוניה של Game Pass בתור שירות הפרימיום הרחב והמשתלם ביותר בסביבה – אך כן ניתן לזהות שיפור קל באיכות היצירות שמוענקות החודש דרך מיזם Games with Gold, לאחר כמה חודשים עגומים במיוחד בהם היה למרבית הצרכנים קושי לזהות אפילו אחד מתוך הארבעה הזמינים באופן מסורתי בכל פעם.

ביוני 2022, מנויים יוכלו לאסוף את כותר האסטרטגיה והבנייה Aven Colony ואת כותר הפלטפורמה המאתגר והממכר Super Meat Boy החל מההתחלה, כלומר כבר ברגע זה – כאשר החל מה-16 ביוני יתווספו אליהם גם כותר הניהול Project Highrise וכותר פלטפורמה חביב בשם Raskulls שמיועד לפרוח כשמשחקים בו עם אחרים, בתקווה שהחלוקה החופשית למנויים תסייע להפיח בו חיים חדשים ולמצוא פרטנרים לכך.

לחצו כאן למעבר אל עמוד ריכוז משחקי Games with Gold החינמיים לחודש יוני 2022

לסיום, נספר לכם גם על המשחקים אשר יהיו זמינים בחודש זה עבור כל בעלי מינוי Amazon Prime אמריקאי במסגרת פלטפורמת ה-Twitch אותה רכשה חברת הענק ב-2014 – אשר גרסת ה-Prime שלה הפכה להיות Prime Gaming לפני כמה שנים.

ההיצע ליוני 2022 כולל בראש ובראשונה את כותר העולם הפתוח האיכותי Far Cry 4, בגרסת הבסיס שלו לצערנו, שיוענק דרך פלטפורמת uPlay של המפיצה יוביסופט לאחר ביצוע קישור חשבונות בין השירותים – ולצידו עוד חמישה חינמיים וותיקים וצנועים יותר שיהיו זמינים דרך הקליינט של Amazon Games: כותר ההרפתקאות האגדי Escape from Monkey Island, כותר המירוצים WRC 8 FIA World Rally Championship וכמו כן גם Calico, Astrologaster ו-Across the Grooves. תהנו!

לחצו כאן למעבר אל עמוד ריכוז משחקי Amazon Prime Games החינמיים לחודש יוני 2022