קדחת השמועות חוזרת: מה מצפה לנו ב-iPhone 5S?

אפל עשויה להשיק את סמארטפון הדגל הבא שלה כבר בקיץ הקרוב, שיכלול לפי הפרסומים תמיכה בטכנולוגיית NFC ומסך מתקדם בעל פאנל IGZO
האייפון 5 שהושק בחודש ספטמבר האחרון ושוב איכזב את ההמונים שציפו למכשיר מהפכני, אמנם מצליח להוות מתחרה ראוי לסמסונג (לפחות במבחני הריסוק). עם זאת, בעוד האייפון 5 נחשב לטרי וחדש (במיוחד כאן בארצינו) – מתחילות לזרום ידיעות רבות לפיהן כבר בקיץ הקרוב תחשוף אפל את המכשיר היורש, שהפעם לשם שינוי עשוי בהחלט להביא איתו כמה שדרוגים דיי מבורכים.
המכשיר החדש שמפתחת אפל צפוי להקרא "iPhone 5S", כשלפי הפרסומים הוא יהיה זמין לרכישה במגוון צבעים חוץ משחור ולבן. כמו כן, עשוי לכלול האייפון הבא גם מסך "SuperHD", מצלמה משופרת ואפילו תמיכה בטכנולוגיית NFC – שתאפשר למכשיר לשמש כמעין כרטיס אשראי חכם, שבאמצעותו ניתן יהיה לשלם על מוצרים ולטעון אליו הנחות ומבצעים.
תמונות מודלפות של חלקי האייפון הבא
ידיעות אחרות מעלות כי האייפון 5S יכלול מסך בעל פאנל IGZO, אשר מציע צפיפות פיקסלים גבוהה במקביל לזמני תגובה נמוכים יותר. כך או כך, כלל הדיווחים מצביעים על כך שהמסך עליו יתבסס הסמארטפון הבא של אפל יציע רזולוציה גבוהה יותר. עם זאת, הציפיות כרגע הן שגודל המסך לא ישתנה, כך שאנו צפויים להשאר עם 4 אינץ' ולא מעבר לכך.
האייפון 5 אס – צבעוני, עם רזולוציה גבוהה יותר
עוד יש לציין כי ה-iPhone 5S יכלול דגם בעל נפח אחסון "מנופח" של 128 ג'יגה-בייט, תודות לירידה המשמעותית לאחרונה במחירי זכרונות ה-NAND פלאש. בעקבות זאת, אפל צפויה לבטל את אופציית ה-16 ג'יגה-בייט – מה שיהפוך את דגם ה-32 ג'יגה-בייט לאפשרות הזולה ביותר, כשלאחריו יגיעו דגמי ה-64 וכאמור ה-128 ג'יגה-בייט.
בנוסף לכך, יש להניח כי חיי הסוללה של האייפון החדש גם הם ישופרו בצורה משמעותית, כך שבסופו של דבר ייתכן ואפל מבשלת מכשיר שיכבוש במהרה את שוק הסמארטפונים. אלו ממכם שכבר הספיקו לפתח ציפיות כלפי המכשיר, ודאי ישמחו לדעת כי כבר בחודש יוני הקרוב הוא ינחת על מדפי החנויות ברחבי העולם – אם כי מחירו לא ידוע עדיין.