העם רוצה מיני אייפד?

מרגע שאפל הוציאה לשוק את הטאבלט הראשון שלה, ה-iPad – שמועות על פיתוח טאבלט בגודל 7 אינץ' רצו כבר בכל רחבי האינטרנט, אך סקר חדש מראה שאולי עדיף להסתפק בשמועות בלבד.

3 שנים עברו להן והשמועות עדיין חוזרות על עצמן, אך השנה נראה כי אייפד קטן יותר נשמע יותר הגיוני מכל שנה אחרת. בהתחשב בזה שהאייפון הולך להיות ארוך יותר ולא רחב, זה משאיר רווח בין ה-4 אינץ' של האייפון 5 וה-10 אינץ' של האייפד 3. צרכנים רבים אומרים כי טאבלט בגודל 7 אינץ' הוא יהיה אידיאלי עבורם ומסבירים כי הוא יהיה קל יותר, נוח יותר לאחיזה ויתאים גם לאנשים בעלי ידיים גדולות. 

אז נכון, אלו אולי רק שמועות, מיני אייפד עוד לא אושר בכלל על ידי גורמים באפל ומידע רב עליו אין, אך אפל ידועים בכך שהם מעדיפים להחזיק את הקלפים קרוב לחזה (למרות שהתמונות שהודלפו לאחרונה ב-GottaBeMobile קצת הרסו את גורם ההפתעה). לכן, לא פוסלים את הרעיון כלל, אבל הצרכנים שנשאלו כבר גיבשו דעה חזקה לגבי גירסת ה-7 אינץ' של ה-iPad
  
סקר חדש שנערך על ידי VoucherCodesPro, מראה מציאות קצת עגומה ולא מעודדת עבור החברה עם התפוח שאיבדה את איש הדגל שלה לא מזמן. 
 

האמת המביכה
  • מתוך 1,012 האנשים שנשאלו, ל-42% כבר היה iPad, מה שיכול להסביר את התגובה השלילית לשמועות שכן הייתה להם התנסות רעה עם המכשיר ו-28% רכשו מכשיר טאבלט אחר.
  • 54% מהנשאלים אמרו שהם מעוניינים בנקסוס 7 של גוגל ו-46% יקנו את ה-Surface של מיקרוסופט כשהם ייצאו.
  • התמונה הכללית שיש לנשאלים לגבי המיני אייפד הוא מסך סטנדרטי קטן מזה של האייפד ומחיר נמוך יותר.
  • ולשאלת המיליון דולר: כאשר נשאלו "מה דעתך על אייפד חדש אך קטן ובאיכות ירודה?" – למרות ש-6% אמרו שזה יהיה מהלך טוב מצד אפל ו-9% אמרו שהוא מאוד הכרחי, 42% אמרו שזה יהיה הכישלון הכי גדול של אפל ו-21% אמרו שהמכשיר כלל לא יהיה הכרחי. לעומת זאת, בשאלה אחרת – 31% מהנשאלים אמרו כי מעוניינים לקנות אחד כאשר ואם ייצא.
 ג'ורג' צ'רלס, מנהל שיווק של VoucherCodesPro, אמר "אם אנשים יותר מעוניינים בנקסוס 7 או Surface, עדיף שאפל תחשב מחדש את צעדיה ותשקיע בפיתוח של מוצר קצת יותר מקורי, ולא סתם גרסה קטנה יותר של מכשיר קיים". 
    

אנו לא משוכנעים שתוצאות אלו באמת משקפות את השקפות כלל הצרכנים ולא שוכחים לרגע את הצלחת ה-iPod Mini וה-Nano בזמנו. אך לא שוכחים גם כן, שסטיב ג'ובס אמר שהוא לא מעוניין בגרסת מיני של האייפד. האם טים קום לא חולק את החזון של סטיב ג'ובס, וינסה לקחת את אפל למקומות אחרים או שמא יסתבר שאייפד קטן באמת ישלים את הרווח החסר שנוצר בין האייפד לאייפון, נראה זאת בהמשך הדרך.