הוא מגיע: אייפון 5, ההשקה כבר כמעט כאן

עובד בחברת התקשורת האמריקנית ורייזון הדליף לתקשורת כי החל מהתאריך 21.9, תמנע החברה מעובדיה לצאת לחופשים. ברשת מעריכים כי מדובר בהכנות לנחיתתו של מלך הסמארטפונים – האייפון 5
זה כבר כמה חודשים שמתרוצצות ברשת תמונות של האייפון הבא, כשבמקביל מספר פרטים לגבי השקתו והשינויים שמתכננת אפל לבצע בו התפרסמו רק לפני פחות מחודש. כעת, דולף לרשת מידע נוסף לגבי השקתו של האייפון 5, כשמהמידע הזה ניתן להסיק בצורה דיי סופית כי אפל תחשוף את סמארטפון הדגל החדש שלה בעוד שבועיים, כאשר הוא ינחת על מדפי החנויות ברחבי העולם בעוד קצת יותר מחודש.
נכון לרגע זה, לפי המידע והתמונות שדלפו עד כה לאינטרנט, נראה כי האייפון החדש יכלול מסך בגודל 4 אינץ', מעט גדול יותר מקודמו. כמו כן, נאלץ כולנו להפרד ממחבר ה-30 פינים המפלצתי בתחתיתו של המכשיר אשר משמש לטעינה, ולהתרגל אל מחבר 8 פינים חדש וקטן יותר.
בנוסף לכך, החליטו באפל לשנות את מיקום מחבר האוזניה, שהוזז מהפינה השמאלית העליונה של המכשיר אל הפינה השמאלית התחתונה (בדומה למיקום המחבר בנגן האייפוד 4). מלבד זאת, ניתן להבחין ברמקולים גדולים וככל הנראה גם עוצמתיים יותר מאשר אלו הקיימים בדור המכשירים הנוכחי.
כך ייראה האייפון החדש? סביר מאוד להניח שכן…
באשר למפרט הטכני של המכשיר, הוא יתבסס על מעבד A6 מרובע-ליבות ויכלול זיכרון ראם בנפח של 1 ג'יגה-בייט. מלבד זאת הוא יתמוך בקישוריות 4G LTE, ויגיע הישר מן הקופסא עם מערכת ההפעלה החדשה של אפל –iOS 6. כמו כן, מערכת ההפעלה החדשה של אפל לא תביא איתה שינויים מעניינים במיוחד – אך היא תגדיל את רשימת האפליקציות המובנות במכשיריה של אפל,  תשפר את התמיכה ב-Siri וגם את חווית השימוש ברשת החברתית פייסבוק. פרטים לגבי חיי הסוללה ומחירו של האייפון 5 עדיין לא נחשפו ברשת.
יש לציין כי בעוד מעריציה המושבעים של אפל מחכים לאייפון המשודרג, המתחרה סמסונג מבחינתה ממשיכה להוביל את שוק הסלולר – כשלפי הדיווחים, היא מכרה למעלה מ-90 מליון מכשירים סלולריים ברבעון האחרון בלבד (מדובר בגידול של 30% בכמות המכירות לעומת אותו רבעון אשתקד). כמו כן, מנתחי שוק מוסרים כי בעוד מכשיריה של אפל נחשבים לפופולריים במיוחד במדינות מפותחות רבות, דווקא בסין (שנחשבת לבעלת שוק הסלולר מבין הגדולים בעולם) הרדיפה אחרי התפוח הנגוס כבר כמעט ואיננה קיימת בקרב קהל המשתמשים.  
בשורה התחתונה, אלו מכם שמתקשים לחכות להגעתו של האייפון 5 יכולים לקחת נשימה עמוקה ולשרוד בלעדיו כמה שבועות אחרונים – שכן כבר ב-12 לחודש ספטמבר הבא עלינו לטובה צפויה אפל להכריז על המכשיר החדש, שיהיה זמין לרכישה מוקדמת באותו יום. תאריך ההשקה הרשמי של המכשיר, במידה ולא יהיו עיכובים בלתי מתוכננים בלוח הזמנים, הוא 21.9 – כלומר, בעוד כחודש בידיוק.