אפל תשיק את האייפד מיני בשבועות הקרובים

דיווחים שונים שמתפרסמים לאחרונה ברשת מעלים כי לאחר השקת האייפון החדש בחודש הבא, תקיים אפל אירוע נוסף בו היא תכריז על מכשיר אייפד קטן יותר
זה כבר כמה חודשים שניתן למצוא ברשת ידיעות לגבי מכשיר האייפד-מיני שמפתחת ענקית האלקטרוניקה האמריקנית, כאשר בתקופה האחרונה (עקב ה"סודיות" שנוהגת אפל לשמור לפני השקת מוצריה החדשים) רבים החלו לפקפק באמינותן של הידיעות הללו. עם זאת, לאחר כל הציפיות, האכזבות וחוסר הוודאות – מסתבר שאפל אכן עומדת בפני השקת מכשיר אייפד נוסף שיהיה נייד הרבה יותר.
האייפון, האייפד והאייפד מיני של אפל (מימין לשמאל)
ככל הנראה, המכשיר החדש שייקרא "אייפד-מיני" יכלול מסך בגודל של 7.85 אינץ' שיתמוך ברזולוציה של 1024×768 פיקסלים, כאשר ממגון תמונות שלו שהודלפו לרשת ניתן לראות בבירור שהוא יהיה דק יותר בהשוואה לדגמי האייפד הרגילים.
משמאל לאייפד מיני: טאבלט הנקסוס 7 של גוגל. המתחרה הישיר
כמו כן, שלא כמו מכשיר האייפד האחרון שהשיקה אפל (אשר כולל מסך רטינה משוכלל), האייפד מיני יכלול מסך פשוט הרבה יותר – וזאת על מנת לתמחר את המכשיר באופן תחרותי, בעיקר כנגד טאבלט ה-Nexus 7 של גוגל אשר מחיר העלות שלו נע סביב רף ה-200$. ההנחות כרגע הן שהטאבלט החדש של אפל יתבסס על מעבד כפול ליבה זול במיוחד, כשפרטים מוצקים נוספים לגבי שאר מפרטו הטכני עדיין לא קיימים.
בנוסף לכך, מסגרתו של האייפד-מיני צומצמה משמעותית ביחס לאייפד הרגיל, מה שהופך אותו למעין אייפוד מגודל. ישנם אף דיווחים שמעלים כי בעקבות כך שבאפל מעוניינים לתמחר את האייפד מיני במחיר נמוך ככל האפשר, הוא יכלול רק מצלמה אחת, בעוד אחת המצלמות תבוטל (או שלחילופין הוא יכלול שתי מצלמות באיכות ירודה).  
יש לציין שלפי ההערכות, עלות הייצור של האייפד המוזל עבור אפל תהיה פחות מ-190$ – כאשר הוא צפוי להיות מתומחר סמוך למועד ההשקה סביב רף ה-299$, מה שמשאיר ליצרנית רווח של יותר ממאה דולרים עבור כל יחידה שתימכר.  
כאמור, האייפד הקטן לא יגיע לחנויות לפני האייפון 5 (שיושק בעוד שבועיים) – כשהוא אמור לכלול תגי מחיר של 250$ לגרסה בעלת נפח האחסון הנמוך ו-300$ לגרסה בעלת נפח האחסון הגדול יותר. בשורה התחתונה, נראה כי באפל עושים מאמצים על מנת להעלות את אחוזי השליטה בשוק הטאבלטים ככל שניתן לפני שמגיעה עונת החגים בארה"ב – כך שלא יעבור עוד זמן רב עד שבחברה יחלו לשווקו בצורה מאסיבית בכל רחבי העולם, כמו גם את האייפון 5.