בקרוב: סמארטפון Xiaomi עם מצלמת 64 מגה-פיקסל

הכתבה המקורית: היצרנית המצליחה מבטיחה לעשות שימוש בעוד חיישן צילום עדכני ומתקדם מבית סמסונג בקרוב

שיתוף הפעולה בין שיאומי (Xiaomi) לסמסונג בתחום הצילום לא יסתכם רק בחיישן ה-ISOCELL Bright HMX המפלצתי אלא יכולול גם את חיישן ה-64 מגה-פיקסל הטרי של היצרנית הקוריאנית, אשר הוצג גם הוא לאחרונה בתור נסיון לאגף את ה-IMX586 של סוני אשר זכה לפופולריות גדולה הן בשוק הגבוה והן בשוק מכשירי הביניים.

חיישן ה-ISOCELL Bright GW1 מציע גודל פיזי של 1/1.72 אינץ׳ עם 64 מיליון פיקסלים בגודל אינדיווידואלי של 0.8 מיקרון לכל פיקסל ופיקסל, בדומה ל-IMX586 של סוני וגם בדומה ל-Bright HMX – כאשר גם דגם זה יתבסס על טכנולוגיית ה-Tetracell בכדי לאחד ארבעה פיקסלים קרובים לפיקסל אחד בהיר יותר בגודל 1.6 מיקרון בתנאי האחרה מאתגרים (עם רזולוציית 16 מגה-פיקסל לתמונות שנוצרות), לצד יכולתו לספק צילומי 64 מגה-פיקסל מלאים בתנאים אופטימליים.

חיישן מבטיח נוסף של סמסונג – מכשיר מבטיח נוסף של שיאומי

בנוסף למימדים המוגדלים, חיישן ה-Bright GW1 מתפאר ביכולת שליטה חכמה על רמת ה-ISO בצילום, יכולת מיקוד מהירה במיוחד מבוססת מנגנון זיהוי פאזה (Phase Detection), מנגנון טווח דינאמי גבוה מתקדם ויכולת לשמור על דיוק מירבי בייצוג הגוונים השונים בעת הצילום.

האם תהיה כאן תחרות ל-IMX586 ול-IMX650 של סוני?

בשיאומי הכריזו כי ישיקו מכשיר חכם שמבוסס על החיישן העדכני כבר במהלך הרבעון האחרון של 2019, כלומר מתישהו בין תחילת חודש אוקטובר לסוף חודש דצמבר (כאשר ההימור שלנו הוא שזה יקרה בתחילת חלון הזמנים הזה), ותחת מותג ה-Redmi שמבטיח לנו כמעט בוודאות תג מחיר תחרותי מאוד למוצר – האם יתכן שזה ה-Redmi Note 8? נמשיך לאסוף את רסיסי המידע בזמן הקרוב.

האם היכולת של חיישן ה-Bright GW1 לצלם תמונות ברזולוציית 64 מגה-פיקסל מלאה מצביעה על כך שחיישן ה-Bright HMX יוכל לספק לנו תמונות אימתניות של 108 מגה-פיקסל? נראה כי יש סיכוי לא רע לכך, אף אם לא ממש ברור מה יהיה היתרון של תוצרים כאלה

שלא כמו עם ה-Bright HMX, איתו קיבלנו הכרזה שאינה משתמעת לשתי פנים על כך ששיאומי תהיה הראשונה לאמץ אותו במכשיר חכם ממשי, חיישן ה-Bright GW1 עשוי לערוך את הופעת הבכורה שלו בשוק לא אצל שיאומי, אלא דווקא אצל חברת Realme המהווה את חברת הבת של Oppo בשוק ההודי – זאת בהתחשב שכבר הזדמן לנו לראות אב-טיפוס שלה למכשיר בעל מערך צילום אחורי מרובע מרשים, כולל יחידת 64 מגה-פיקסל של סמסונג המשמשת בתור החיישן הראשי.

Oppo תקדים את שיאומי במירוץ ל-64 מגה-פיקסל? נמשיך לעקוב ולעדכן

אין ספק שתחום הצילום במובייל עתיד להפוך למעניין יותר בתקופה הקרובה – ואנחנו נהיה כאן כמובן בכדי לספק לכם את כל הפרטים, אז אל תשכחו להמשיך לעקוב.

עדכון: כעת יש לנו הוכחה חד-משמעית לכך שמכשיר ה-Redmi המדובר עם חיישן Bright GW1 של 64 מגה-פיקסל יהיה ה-Redmi Note 8 Pro – וההשקה עשויה להתרחש מוקדם מהצפוי, כבר במהלך השבוע הקרוב!