קוואלקום מציגה: תקשורת סלולר במהירות 450 מגה-ביט בשנייה • HWzone
גאדגטים

קוואלקום מציגה: תקשורת סלולר במהירות 450 מגה-ביט בשנייה

מפתחת השבבים האמריקאית מכריזה על מודם סלולרי חדש וראשון מסוגו שתומך במהירויות המירביות שקיימות במסגרת הדור הרביעי כיום – 450 מגה-ביט לשנייה בהורדה ו-100 מגה-ביט לשנייה בהעלאה

קוואלקום היא לא רק יצרנית שבבי ה-ARM הגדולה ביותר בשוק – היא גם יצרנית המודמים הסלולריים החזקה ביותר בסביבה, ולא בכדי. יש לה יתרון טכנולוגי איכותי אותו היא דואגת לשמר בכל שלב – גם עתה, עם הכרזה רשמית על המודם הראשון בעולם אשר תומך בטכנולוגיית LTE בקטגוריה 10, אותה ניתן לתרגם למהירויות הורדה דמיוניות כמעט של עד 450 מגה-ביט לשנייה (בתוספת למהירויות העלאה של עד 100 מגה-ביט לשנייה).

מודם ה-Gobi 9×45 החדש מיוצר בליתוגרפיה של 20 ננומטר וכולל מעקב מעטפת חדש עבור מגברי ההספק שאמור להפוך אותו לחסכוני בעד כ-30 אחוז מקודמיו. כמו כן, במסגרת הוורסטיליות המאפיינת גם את המודמים סלולריים האחרים של , ה-Gobi 9×45 מציע תמיכה בכל טכנולוגיות התקשורת המרכזיות מהדור השני, השלישי והרביעי, תמיכה ברובם המוחלט של התדרים המתוקננים במסגרת טכנולוגיות אלו ותמיכה בניווט לווייני בהתבסס על מערכת ה- האמריקאית, הגלילאו האירופאית ובאיידו הסינית.

המוצר החדש מבית הוא צעד גדול קדימה, אך חשוב לזכור כי תמיכה של צד הלקוח בקטגוריה 10 (או בכל קטגוריית LTE-Advanced אחרת) איננה מספיקה ללא תמיכה גם מצד התשתית הסלולרית עצמה. כאן אנו מגלים מגבלה – מעבר לעובדה שאין כרגע אף מפעילה סלולרית בעולם עם מסחרית שתומכת במהירויות קטגוריה 10, הרי שהמהירויות המירביות המדוברות מושגות במצב של איסוף של שלושה ערוצים ברוחב פס של 20MHz כל אחד (תכונה שנקראת Carrier Aggregation) – אף על פי שבפועל כמעט לא קיים ולא יתכן מצב בו מפעילה בודדת מחזיקה בשלוש רצועות ספקטרום רחבות שכאלו, לפחות עד שתהיה רפורמה בינלאומית בתחום או עד לכניסתן של טכנולוגיות חדשות לשימוש.

המודם החדש נמצא בשלבי בדיקה בימים אלו, ומיועד להופיע במכשירים מסחריים במהלך המחצית הראשונה של 2015. כאמור, יעבור עוד זמן מה עד שנחווה פתח למיצוי ממשי של היכולות והמהירויות המרשימות בהן תומך ה-Gobi 9×45 – אך בכל מקרה, נראה שקוואלקום מוכנה כבר היום למה שמצפה לנו מעבר לדור הסלולר הרביעי.

qcngg
המודם שיהיה הפרטנר הצמוד לשבבי ה-Snapdragon 810 העתידיים?

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close