סמסונג מתפרעת: חיישן 108 מגה-פיקסל בסמארטפון הבא שלכם

אחרי חיישן של 48 מגה-פיקסל וחיישן 64 מגהפיקסל – מגיע הפרוייקט החדש והמבטיח של היצרנית במסגרת מותג ה-ISOCELL שלה

תחום הצילום לימד אותנו כבר מזמן כי רזולוציית הצילום המירבית היא לא בהכרח מדד לאיכות הצילום, ולפעמים אף פוגמת ביכולות במצבים בהם הפיקסלים האינדיווידואליים קטנים מדי ואינם מאפשרים לכמות מספקת של מידע להיקלט החיישן – אך עם זאת שיטות ה-Pixel Binning המודרניות הוכיחו את עצמו ולא בכדי הפכו לבסיס עבור החיישנים הפופולריים ביותר שנמצאים כיום בשימוש בחלק ניכר מהמכשירים החכמים. במצב שכזה, כנראה שאין סיבה להיות מופתעים מכך ששחקניות מסויימות מחליטות לקחת את המגמה אל הקצה – במקרה הנוכחי סמסונג, אשר פורצת את מחסום ה-100 מגה פיקסל בפעם הראשונה בהחלט.

חיישן ה-ISOCELL Bright HMX החדש של החברה מאופיין ברזולוציית 108 מגה-פיקסל חסרת תקדים ובמימדים פיזיים כלליים מרשימים מאוד של 1/1.33 אינץ' שהם מהגדולים ביותר שראינו בעולם המובייל מאז ומעולם. החיישן מציע גודל אינדיווידואלי של 0.8 מיקרון לכל פיקסל, בדומה לחיישן ה-IMX586 הפופולרי מאוד של סוני (שעושה זאת עם רזולוציה כללית של 48 מגה-פיקסל "בלבד", במימדים פיזיים של 1/2.55 אינץ'), וטכנולוגיית Pixel Binning העונה לכינוי Tetracell ומאפשרת להפיק תמונות של 27 מגה-פיקסל שבהן כל ארבעה פיקסלים בחיישן מתורגמים לפיקסל אחד בתמונה בעל מימדים של 1.6 מיקרון וכמות גדולה משמעותית של מידע ויזאולי מהסביבה אשר התקבלה עבורו.

חיישן ענקי עם טכנולוגיה מוכרת שעשוי לשנות את יחסי הכוחות בין סמסונג לסוני בתחום

טרם ברור האם ה-ISOCELL Bright HMX יתמוך בצילום ברזולוציית 108 מגה-פיקסל מלאה (12,032×9,024 פיקסלים) או יסתפק בתמונות 27 מגה-פיקסל כברירת מחדל, אם כי בכל מקרה נראה שמדובר בהרבה יותר ממה שרוב הצרכנים באשר הם עשויים להזדקק לו – ובתור בונוס תהיה גם תמיכה בצילום וידאו ברזולוציית 6K בקצב של 30 פריימים בשנייה, שהיא אחת מהמרשימות ביותר בשוק המובייל עד היום לצד יכולת הצילום ב-8K עם קצב 15 פריימים בשנייה בדגמי ה-Nubia Red Magic 3 של ZTE.

סמסונג קוראת לטכניקת שיפור תמונות זו Tetracell – אך היא דומה מאוד לטכניקת ה-Quad Bayer Filter שכבר מוכרת לנו מחיישניה המודרניים של סוני בתחום המובייל

נתון מפתיע לא פחות מרזולוציית החיישן החדש עשויה להיות העובדה כי הוא נוצר בשיתוף פעולה קרוב עם חברת שיאומי (כפי שמצויין בגאווה גם בהודעה הרשמית של סמסונג עצמה), שעד כה לא בדיוק הוגדרה בתור המצטיינתם ביכולות בתחום זה אך מנסה לשנות את המצב בהקדם האפשרי, כך נראה – וכעת ההערכות הן שדגם ה-Mi Mix 4 עשוי להיות הראשון בשוק כולו שיהנה מיכולות ה-Bright HMX וינסה לקרוא תיגר על גוגל, Huawei וסמסונג עצמה שמוגדרות בתור חוד החנית של הצילום במובייל בשנת 2019.

שיאומי תזנק קדימה בתחום הצילום תודות לשיתוף הפעולה היוקרתי הזה? מקווים לגלות בקרוב

האם בקרוב נראה את כל הסמארטפונים המובילים בשוק מציעים לנו רזולוציות צילום בסיסיות של יותר מ-100 מגה-פיקסל, או שהשוק יתפתח אל כיוונים טכנולוגיים אחרים שידעו לספק את השיפורים וצמצום הפערים מעולם המצלמות הייעודיות שבו אנחנו מעוניינים? זו ללא ספק שאלה שיהיה מעניין מאוד לגלות את התשובה אליה.