נקסוס 4 – בקרוב בישראל

9 תגובות

הסמארטפון המבוקש של את , הנקסוס 4, עתיד לנחות בארץ עד סוף החודש, אך למרבה הצער תג המחיר הצפוי הופך את המכשיר לכמעט ולא רלוונטי לצרכן הישראלי

כאשר הכריזה גוגל בסוף חודש אוקטובר בשנה שעברה על מכשיר הנקסוס 4, הרשת געשה ושצפה. כולם רק רצו להניח את ידיהם על המכשיר הנחשק, שעלה 299$ בלבד בקנייה דרך חנות הפליי סטור של . גם אם המכשיר לא מושלם, מחיר הרצפה שהוצמד לו הפך אותו ללא ספק למשתלם במיוחד, ועל כך יעידו התקלות שחווה עמוד הזמנת המכשיר בפליי סטור ביום ההשקה, והמלאי שאזל תוך זמן קצר ביותר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


גם בארץ לא נשארו אדישים למכשיר, ואלפי (או לפחות מאות) אנשים כבר הזמינו את המכשיר מחו"ל בעזרת חברות שליחויות שונות המספקות כתובת בארה"ב להזמנות, ומשלחת את החבילות ארצה. לפופולריות של המכשיר לא הפריעה ההתפרעות של המכס, שראה לנכון לגבות לעיתים מיסים כפולים, כאילו המכשיר עלה 600$.

אך אליה וקוץ בה – עוד במועד ההשקה נחשף כי המחיר המצחיק (299$ או 349$ לגרסאות 8GB  ו-16GB בהתאמה) ישמר רק במכירה דרך עצמה במדינות בהן שירותי הפליי סטור פעילים (ישראל לא נמצאת ביניהם). בחנויות הפיזיות ובמדינות בהם לא פעיל השירות, המכשיר, שיימכר הפעם דרך , יעלה 720$ לגרסה הזולה, או 790$ ליקרה. הסברה לפיה רוצה לשמור על מכירות התאום של המכשיר, ה-Optimus G (שעולה כ-560$), הועלתה, אך נשאיר את זה לספקולנטים.

האם ללא תג המחיר האטרקטיבי יש לנקסוס 4 זכות קיום? כנראה שבקרוב נגלה

כעת, בכלכליסט מדווחים כי המכשיר יגיע ארצה באופן רשמי עד סוף החודש, דרך נציגת הרשמית בישראל, ברימאג , ולאחר מכן ע"י חברת רונלייט, שעתידה לקנות את פעילותה הכלכלית של ברימאג עד סוף החודש ולהיכנס לנעליה כנציגה הרשמית. ע"פ ההערכות, המכשיר יעלה בין 2,900 ל-3,100 שקלים חדשים, בהתאם למחירו בחו"ל.

אין תג מחיר זה מפתיע, אך בכל זאת מאכזב. החברה טוענת כי ההפרש העצום במחיר נובע מהתאמת המכשיר לשוק הישראלי ותואם למחיר ללא הסבסוד של . יש לציין כי הנקסוס 4 תואם באופן מלא למשתמש הישראלי כפי שהוא, וכולל ממשק עברי ותמיכה מלאה בכל הרשתות הישראלית, ובכל מקרה הוא אמור להגיע עם גרסה נקייה של מערכת ההפעלה ללא כל שינוי.

Optimus G – האח הכמעט תאום שבגללו נידרש לשלם כל כך הרבה על הנקסוס החדש?

אולי התכוונו בחברה להוספת מטען תואם לרשת החשמל הישראלית ותרגום המדריכים והחוברות שמגיעות עם המכשיר?

במקביל להשקת הנקסוס 4, שוקלת החברה להשיק גם את ה- Optimus Gבחודש אפריל, אך עדיין מתלבטת עקב הדמיון הרב לנקסוס. עוד נמסר כי הנקסוס ימכר בחנויות הפרטיות בלבד, ולא יגיע אל המפעילות הסלולריות השונות. נראה שלפחות במקרה זה, הזעם לא צריך להיות מופנה כלפי הגורמים הישראלים בסיפור, אלא כלפי העולמית.

ללא מעורים בדבר נזכיר כי הנקסוס 4 כולל מסך True HD IPS בגודל 4.7" וברזולוציית 768X1280 (מה שמביא אותו לצפיפות פיקסלים של כ-318ppi), מעבד מרובע ליבות מסדרת S4 Pro של הפועם במהירות 1.5GHz, זיכרון בנפח 2GB, מצלמת 8MP, פנימי בנפח 8/16GB, סולת 2100mAh ואנדרואיד בגרסתה החדשה ביותר, 4.2 (Jelly Bean).

מחיר מטורף, זמינות אפסית

אם כן אין כל חדש תחת השמש – בישראל ימשיך להיות יקר, כמו תמיד. לפחות עד שגוגל יפתחו לישראל את שירותי הפליי סטור. עם זאת מעודד מעט שהמחירים תואמים לאלו בחו"ל, שלא בסבסוד , ושהמכשיר ייובא באופן רשמי ארצה. במחיר הגבוה שהוצמד למכשיר הוא הופך למשתלם הרבה פחות, ואנו נמליץ למשתמשים לשקול מכשירים אחרים, ולא חסרים כאלו.

חושקים במכשיר בכל מחיר? או שמא 3,000 ₪ זה מוגזם? שתפו אותנו בדעתכם בתגוביות (טוקבקים) ובפורומים שלנו!