adplus-dvertising

מתאהבים חזרה במגרעת: Galaxy Tab S8 Ultra בתיעוד חדש עם עיצוב תמוה

אפל החליטה להרחיב את טרנד המגרעות במסך אל מחשבי ה-MacBook Pro העדכניים שלה – וסמסונג מציגה עשויה לחתוך את המסך בטאבלט הגדול הבא מתוצרתה

עד לפני כמה שבועות התחושה העקרונית שלנו הייתה שמגרעות המסך למיניהן, אשר הופיעו לפני כמה שנים בתור שיטה להקטין את השוליים סביב התצוגה במכשירים חכמים מבלי לבצע שינויים קיצוניים ברכיבים שנרדשים להיות בחלק הקדמי העליון, נמצאות בדרך הבטוחה להיעלם אל סל המיחזור של ההיסטוריה – בייחוד אלו הגדולות והמלבניות בהן עשתה ועושה שימוש חברת אפל. עם זאת, כעת נראה כי דווקא המגרעות הגדולות והבולטות ביותר עושות קאמבק גדול ומאוד לא צפוי, גם במסגרת המחשבים הניידים החדשים של אותה אפל וגם במסגרת דגם הדגל בדור הבא של הטאבלטים מבית המתחרה סמסונג.

עיבודים גראפיים עדכניים מבית האדם המוכשר שמתפעל את חשבון הטוויטר [email protected] מציגים לנו את העיצובים הסופיים, לכאורה, של ה-Galaxy Tab S8 וה-Galaxy Tab S8 Ultra המוגדל – כאשר המאפיין שבולט מיידית בדגם ה-Ultra הוא שוליים דקים יותר סביב פאנל התצוגה הגדול, בשילוב עם מגרעת בריאה במרכז הפאה הארוכה שלו.

צמצום מירבי של המסגרת השחורה שמגינה על תצוגת ה-Super AMOLED בגודל אלכסוני מאסיבי של 14.6 אינץ' ללא ספק נועדה להפוך את מימדי הטאבלט לקטנים ונוחים יותר לאחיזה, אך קשה שלא להרגיש כי הבחירה במגרעת מלבנית "בסגנון אפל" היא מהלך מודע ומחושב ולא תוצאה של היעדר ברירה – אחרי הכל יש לנו שלל דוגמאות למכשירים חכמים עם שוליים של מילימטרים בודדים ששילבו בהצלחה מצלמות בתוך מגרעת 'חור' קומפקטית, כולל מבית סמסונג עצמה. האם יתכן שהמגרעת הגדולה תהפוך בהדרגה למאפיין עבור גרסאות מתקדמות של מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים, שאינם מתפשרים כביכול על איכות הרכיבים שנמצאים בחזיתם בעבור שיקולי עיצוב שטחיים? אין לנו ספק שלגולשים רבים יוכלו להיות השגות על מהלך שכזה.

ידענו על קיומו של דגם ה-Tab S8 Ultra וידענו כי יש אפשרות שהוא ינסה להחזיר את המגרעת לאופנה – אבל עכשיו יש לנו תמונות מפורטות יותר של התוצאה הסופית האפשרית אשר מחזירות את העניין אל מרכז הבמה

דגם ה-Galaxy Tab S8 הקומפקטי ביותר, עם מסך LCD סטנדרטי (כלומר שאינו בטכנולוגיית Super AMOLED) בגודל של 11 אינץ', יסתפק במסגרת עבה יותר ללא מגרעת ובעיצוב דומה מאוד ל-Galaxy Tab S7 העכשווי, כולל תמיכה בעטי מגע וטעינת 45 וואט חוטית מהירה עבור הסוללה הפנימית הבריאה בקיבולת 8,000mAh – כאשר השינוי המשמעותי ביותר בו יהיה ככל הנראה המעבר לשבב Snapdragon 888 מתקדם ומהיר יותר. דגם ה-Galaxy Tab S8 Plus שיגשר בין הסטנדרטי ל-Ultra אמור לכלול מסך Super AMOLED של 12.4 אינץ' עם מסגרת עבה יחסית, ללא מגרעת, עם אותו שבב Snapdragon 888 וסוללת 10,900mAh גדולה אף יותר.

סמסונג תציע אלטרנטיבות גם לאלו שמתעבים את המגרעת – אבל הם יזדקקו להסתפק בשוליים אלגנטיים הרבה פחות סביב התצוגה בשל כך

ההשקה של כל שלושת הטאבלטים צפויה להתקיים במהלך חודש ינואר או חודש פברואר 2022 על פי ההערכות העדכניות, כאשר בדומה ל-Galaxy S21 FE המיועד גם במקרה הזה מדובר בעיכוב בלתי מבוטל ביחס למועדי ההשקה המקוריים שתוכננו בסמסונג בשל מחסור בשבבים וברכיבים נוספים שלא איפשר את התחלתו של ייצור המוני שיהיה כדאי עבור החברה הענקית.

הכל בגלל (או בזכות) אפל? נחיה ונראה

מה דעתכם על הטאבלטים הבאים מסמסונג, ועל טרנד המגרעות האפשרי של 2021 באופן כללי? בואו לשתף.