כל המידע על אוקלוס ריפט החדש

גרסה חדשה של מכשיר המציאות המדומה Oculus Rift יצאה ומציעה חוויה משופרת ב-350 דולרים

Oculus Rift הוכרז לראשונה ב-2012, ומאז עבר כברת דרך בפיתוחו, כאשר לפני  כשבועיים יצאה הכרזה על רכישת חברת Oculus על ידי פייסבוק בעסקת ענק של 2 מיליארד דולרים.

גרסת הפיתוח הראשונית של המכשיר כבר הציעה הפרדה גבוהה (רזולוציה של 800*1280 או 400*640 פיקסלים לכל עין), וכעת מצורפת לגרסה החדשה מצלמה המופנית אל המשתמש עבור המיקום במרחב.

כמו כן, חיישני האינפרא-אדום ממוקמים כעת מאחורי כיסוי הפלסטיק הקדמי. שתי יציאות ממוקמות מעל צידו השמאלי – אחת מהן USB 2.0, והשניה היא חיבור לאוזניות.

חיבור ה-USB יאפשר שימוש בהתקנים נוספים במקביל לאוקולוס – כמו Leap Motion למשל.

גרסת הפיתוח החדשה של אוקולוס ריפט

מפסק ההפעלה הועבר לצידו הימני של האוקולוס, וכבל ה-USB המחבר את היחידה למחשב מתפצל כעת ל-USB עבור קבלת מתח, ו-HDMI עבור וידאו. התצוגה גם עברה מקצה שיפורים, ומספקת מסך OLED בהפרדה של 1080*960 פיקסלים עבור כל עין.

ערכת הפיתוח החדשה DK2 (ר"ת Developer Kit 2) מוצעת למכירה מוקדמת ב-350 דולרים ליחידה, ומהווה את הצעד הבא בדרך למוצר הסופי. 

כך נראית היחידה בזמן שימוש
החומרה העדכנית תקל על הפרויקטים של החובבים ומפתחי החומרה ותעניק את זריקת המזומנים הדרושה בדרך לגרסה הסופית.

תאריך ליציאת המוצר בגרסתו המסחרית הסופית אינו בנמצא, אך דווח כי הגרסה הבאה תביא שיפורים גדולים אף יותר לקהל המעריצים הגדל.

יחידת הפיתוח החדשה והמצלמה המצורפת אליה

הרכישה המדוברת

פייסבוק הביעה אמון במוצר של Oculus, כאשר הגיעה להסכם רכישה עבור 400 מיליון דולרים במזומן, ועוד 1.6 מיליארד דולרים במניות פייסבוק. 300 מיליון דולרים נוספים במזומן ובמניות עשויים להתווסף למחיר הסופי עם עמידה ביעדים מסוימים.

מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, העיד כי הוא מאמין שמציאות מלאכותית עשויה להיות קפיצת המדרגה הטכנולוגית הבאה לאחר סמארטפונים – "לאוקולוס יש את הפוטנציאל להפוך לפלטפורמה החברתית המובילה" כך אמר צוקרברג והוסיף "דמיינו כי אינכם חולקים רק רגעים עם חברים ברשת, אלא חוויות שלמות ואף הרפתקאות."   

השתתפו במשחקי הכס כבר עכשיו

אוקולוס קיבל פרסום נוסף אתמול, ה-7 באפריל, כאשר הוצגה בבלפאסט, אירלנד גרסת הדגמה של המשחק המבוסס על סדרת הטלוויזיה המצליחה Game of Thrones מבית HBO העושה שימוש בטכנולוגיה של אוקולוס.

המשחק מאפשר לשחקן לטפס על קיר קרח בגובה 213 מטרים, הקיר שמגן על שבע הממלכות בסדרה המדוברת. אלו שניסו את החוויה דיווחו על הרגשה מציאותית של פחד גבהים כאשר עמדו על קצהו של הקיר בזמן ההתנסות עם אוקולוס ריפט במתחם.

הכלובים בהם ניתן היה להתנסות ב-Game of Thrones

בנוסף לכך, בחור בשם דייגו אראוס (Diego Araos) פיתח ממשק בקוד פתוח שמאפשר לשלוט בכלי טיס בלתי מאויש (ARDrone) באמצעות האוקולוס ריפט. החיבור נעשה באמצעות קוד ג'אווה סקריפט ו-HTML5, ונותן למשתמש לשלוט בטיסה באמצעות תנועות ראש.

האם החזון של צוקרברג יקרום עור וגידים? האם הרכישה של אוקולוס על ידי הרשת החברתית הגדולה בעולם תשפיע על החזון המקורי לרעה? ימים יגידו.